Poradna léčitele Jonáše
 


Léčitel - Zajímavé články


08.09.2022
Dlouhodobý Covid

Pokoj Vám od Jezuse Kristuse, ptám se nemocných po Covidu: Jste přesvědčeni, že když jste.....


30.08.2022
Kategorie: Cesty víry
Vyléčení a Uzdravení nemocní

Pokoj a požehnání Páně Vám, kdo čtete tento článek.Uzdravování bylinami se, tento rok, věnuji 20.....


01.02.2022
Kategorie: Cesty víry
Pro bratry a sestry v Ježíši Kristu

Bratři a sestry v Ježíši Kristu, když Pán Jezu vysílá učedníky a dalších 72, tak je.....


20.02.2021
Kategorie: Cesty víry
Covid - otevření škol?

Pokoj od Ježíše Krista nechť je s Vámi. prosím, aby zvláště četli bratři a sestry v Kristu.....


25.10.2020
Bylinky během i po Covid - 19, a byliny

Pokoj a požehnání Vám všem od Ježíše Krista, který Uzdravoval a Uzdravuje. Vícero lidí se.....


Anorexie, bulimie

Kategorie: Nadváha a hubnutí > Anorexie, bulimie


Anorexie, bulimie i přejídání jsou nemoci, které spočívají v poruše přijímání potravy s výrazným pozadím v psychice. Léčba je vždy velmi složitá a nemoci spojené s příjmem potravy mají tragické následky - ztráta menstruace, poruchy žaludku, ledvin i srdce.

Seřadit     popoložkách     
21.09.2016

Dopad bulimie

Dobrý den,

trpěla jsem bulimií 2 roky (nepravidelně, málo), poté nastoupila anorexie, trvající 1,5 roku a poté opět bulimie ale v 3x horším stadiu, zvracení i 5x denně.. Naštěstí jsem se z toho kolotoče cca po dalším roce dostala, ale zůstaly my zdravotní problémy.Nyní toho moc lituji.... Už když jsem začínala se zvracením, měla jsem problém s nepříjemnou chutí v ústech, ale pro svou hubenost jsem byla ochotna udělat vše. Nyní mi však pocit nepříjemné chutě zůstal, mám pocit že mi neustále páchne z úst, řeším vše žvýkačkama, ústní vody, zuby si čistím  2x denně. Dokonce jsem zkoušela žvíkat zázvor, cucat hřebíček, kloktat slanou vodu, změna stravy vyřazení sladkého, bílkovin  a masa.. Prostě snad vše..Jsem z toho zoufalá, neumím si představit, že bych nadosmrti nemohla promluvit bez žvýkačky (která stejne účinkuje cca 10 minut...) Četla jsem, že to může být nefungující záklopka mezi jícnem a žaludkem.. Jen nevím na koho se mám obrátit?


04.04.2016

Katastrofální ubývající hmotnost mé 12 leté dcery

Dobrý den, vážený pane Jonáši, obracím se na Vás s prosbou o pomoc.Mám 12 letou dceru, která za posledních 8 měsíců hodně vyrostla takže měří asi o 4 cm více na 166 cm a zároveň zhubla z 58 kg v 7/2015 na 42 kg. Vzhledem k tomu, že aktivně denně sportovala a v odpoledních hodinách jsme byli zvyklí, že každý si bral z ledničky na co měl chuť a nebyl hladem, všimla jsem si až koncem ledna 2016, že dcera je nezdravě štíhlá. Stravování ve školní jídelně jsme zrušili, protože dceři tam nechutnalo a začala jsem denně vařit obědy a dávat dceři větší různé svačiny ,ať si ve škole vybere dle chuti, a také jsem s dcerou byla u děts. lékařky, zda-li nejde o nějaké onemocnění. Odběry byly v pořádku a byla nám doporučená strava 5x denně a vitamíny. Domnívala jsem se , že se vše zpraví poněvadž jsme odbourali sportovní aktivity a dcera jedla dle mého názoru docela v normě ovšem za měsíc a půl zhubla ze 45,5 kg na 42,2 kg a tak jsem opět šla za děts. lékařkou a žádala vyšetření trávicí soustavy a kontakt na výživového poradce. Dcera je bledá, posmutnělá, fyzicky slabá a psychicky na tom také není nejlépe. U sona břicha nás vyšetřoval lékař, který běžně tuto práci nedělá a poněvadž už jsem také na sonu byla, dle mého názoru to odflákl a zaměřil se na to, že mě přesvědčoval, že dcera trpí anorexii, když jsem namítala, že doma jí, snad jen méně pije, řekl mi,že to chodí vyzvracet - což není pravda, a doporučil nám hospitalizaci. Poněvadž jsem měla strach, že mi dcera může kdykoliv zkolabovat nastoupila k hospitalizaci. Velmi těžce to psychicky nesla, protože mi říkala proč tam má jít a být , když je zdravá a velmi plakala.Zařídila jsem si volno, abych tam mohla s ní být ale 3. den jsem řekla, že půjdeme domů, strava tam byla taková, že jsem měla obavy, že dcera tam zhubne, navíc tam nebyl k dispozici ani dětský psycholog.Dostala jsem tam seznam potravin s obsahem bílkovin a tuků a žádanky na vyšetření magnetické rezonance mozku, CT mozku, endokrynologie, kardiologie,


06.04.2015

Podváha

Dobrý den pane Jonáši, prosím Vás o radu ohledně mé dcery, které je 16 let, měří 166 cm a váží 45 kg, tuto váhu má již 3 roky a nelze ji zvýšit. Před třemi lety jedla více než jí nyní, žádné jídlo nedojí, pokud bysme ji nehlídali, vydržela by nejíst celý den, jídlo jí po malinkatých kousíčcích, má pocit, že by se pozvracela, když by jedla víc. Ona si myslí, že jí stejně jako dřív, ale všichni to vidíme jinak, je kvůli tomu naštvaná a nechce slyšet o jejím stravování, bojíme se o ni. Byla u kynezioložky, bez efektu. Všechny výsledky u lékařky, krev, moč v pořádku. Ve škole má samé jedničky a jiné problémy s ní nejsou. Sama problém necítí a nechce řešit. Děkuji za radu.

13.01.2015

25let trvající bulimie

Dobrý večer pane léčiteli Jonáši. Obracím se na Vás, protože již nevím, jak dál. Je mi 59 let a 25 let trpím záchvatovitým přejídáním a následným zvracením, bulimií. Výsldkem jsou problémy s tlustým střevem (diverticulitis), oční tlak, mdloby, neustálá únava. Vím zhruba, co bylo spouštěčem tohoto mého problému, ale to už dnes není důležité. Mám za sebou dlouhé roky náročného (profesně i vztahově) života a bulimie je stále zde. Psychiatrovy AD venlafaxin nepomohly, po dvou letech  letech užívání se záchvaty nejprv zmírnili, pak se stav ještě zhoršil. Psychoterapie jsem neabsolvovala, sama jsem psychologii studovala a umím poradit každému jen ne sobě :(. Teď po vysazení AD jsem jakoby přestala schopnost zvracet ale záchvaty přejídání (ztrácím v tom momentu schopnost poslechnout tu část mozku, která říká ne) přibrala 8kg, což je pro mě jen posílení stále přitomné deprese, a dostala se k ortopedovi se zánětem kloubů. Promiňte, jestli Vás obtěžuji zbytečnými podrobnostmi a děkuji za případnou reakci. Je mi velmi zle. Nona

18.07.2014

Přibírání na váze

Dobrý den, prosím o radu ohledně přibírání na váze. Po spoustě letech hubnutí a hladovění, mám zřejmě strašně zpomalený metabolismus a i přes to, že skoro nic nejím, pořád přibírám. Dá se říct, že snad i po vodě. Mám velké chutě na sladké. Potřebuju zhubnout, a vůbec se mi to nedaří. Jsem z toho ve stresu, a bojím se na jídlo i podívat. Děkuji za info.

20.05.2013

Bulimie a přejídání se

Začalo to nadváhou.Pak bulimií.Teď mám "jen" vlčí hlad...Jedla bych každý den.A když jím, tak do neuvěřitelné bolesti.Pátrám: a nacházím: slezina? Plíce? Solární čakra?Paraziti?Já už vážně nevím...Kolik diet na zharmonizování jsem vyzkoušela, nakonec stejně skončím u lednice....Nešťastná, z toho, kdo jsem, jak vypadám (akné, neforemné tělo).... A s hlavou plnou....: Vždyť je to jedno....Knihy, které se mi vrší na polici....A stejně, když dojde na stres.... jím a jím a jím....A že stresu jako matka samoživitelka mám až až....Beru dlouhodobě Rivotrill, a na deprese Asentru...Už si se sebou nevím rady, a co hůř ani psychatr ne....Děkuji za jakoukoli radu. Lída.

11.04.2013

Padání vlasů a anorexie

lDobrý den pane Jonáši, prosím o radu dceři je 18 let rok bojuje s anorexií, nyní přibírá na váze, ale téměř přišla o vlasy, byly by nějaké bylinky, které by pomohly obnovit růst vlasů? Děkuji za odpověď Dostálová

12.06.2011

Bulimie, zvracení, přejídání

Dobrý den, mám problémy s přejídám a zvracením už přes dva roky a už vážně nevím co se sebou mám dělat! :( dokázali byste mi nějak pomoci? Nevím na koho se mám obrátit :( Je mi 18 let, měřím 174 a vážím 55kg. Děkuji za Vaši případnou odpověď!

26.01.2011

Pravidelná mestruace při léčbě anorexií

Dobrý den pane Jonáš,chci se zeptat na problém mojí vnučky.Před dvěma lety musela být hospitalozována v Motole kvůli anorexií,ve svých 16-ti letech s výškou 162 cm vážila pouze 41 kg.Léčení trvalo 4 měsíce , váhu nabrala na 48 kg, ale od té doby ( cca 2 roky) váží pořád stejně.Její BMI je podváha.Aby mohla mít menstruaci musí brát hormony.(omlouvám se , ale nevím jaké).Vím ,že je to psychické onemocnění, ža by jí pomohlo asi nějaké odblokování té psychiky, ale nevíme jak. K lékaři dochází, zatím nemusí brát žádná antidepresiva, studuje s docela dobrým prospěchem,snaží se i jíst , ale přesto tam ten blok je, protože se vyhýbá sladkým jídlům,tučnějším jídlům,nejí maso ale to je její životní postoj a její volba (soucit se zvířaty).Chtěla bych poradit nějaký čaj,aby mohla přejít z té hormonální léčby na přírodní zdroj.Také bych chtěla poprosit abyste mi poradil jaký čaj by mohla používat na chuť k jídlu, protože ona sice jí,ale nemá vůbec chuť k jídlu, přestože ráda cvičí, tancuje sportuje.Ale, musím říct že se snaží jíst, ale je tam ten blok co ji varuje před tím nmožstvím jídla a tak se stále hlídá. Děkuji za odpověď


Léčitel Jonáš je Vám k dispozici ve všední dny od 9 do 16 hod. na telefonu 605 456 682
Vaše dotazy a připomínky můžete posílat na e-mail lecitel.jonas@seznam.cz
FaceBook léčitele
Média

Léčitel a bylinář Jonáš byl hostem v diskuzním pořadu "Máte slovo" s Michaelou Jílkovou. Na jeho záznam se můžete podívat ZDE.


Článek, komentující pořad "Máte slovo", si můžete přečíst v Parlamentních listech.


Další reakce na pořad Michaely Jílkové. Tentokrát na serveru EuroZprávy.cz.