Poradna léčitele Jonáše
 


Léčitel - Zajímavé články


08.09.2022
Dlouhodobý Covid

Pokoj Vám od Jezuse Kristuse, ptám se nemocných po Covidu: Jste přesvědčeni, že když jste.....


30.08.2022
Kategorie: Cesty víry
Vyléčení a Uzdravení nemocní

Pokoj a požehnání Páně Vám, kdo čtete tento článek.Uzdravování bylinami se, tento rok, věnuji 20.....


01.02.2022
Kategorie: Cesty víry
Pro bratry a sestry v Ježíši Kristu

Bratři a sestry v Ježíši Kristu, když Pán Jezu vysílá učedníky a dalších 72, tak je.....


20.02.2021
Kategorie: Cesty víry
Covid - otevření škol?

Pokoj od Ježíše Krista nechť je s Vámi. prosím, aby zvláště četli bratři a sestry v Kristu.....


25.10.2020
Bylinky během i po Covid - 19, a byliny

Pokoj a požehnání Vám všem od Ježíše Krista, který Uzdravoval a Uzdravuje. Vícero lidí se.....


Zvířecí alergie

Kategorie: Alergie > Zvířecí alergie


Zvířecí srst je jedním z nejrozšířenějších alergenů, téměř každý se ve svém okolí setkal s alergií na psy, kočky, ryby nebo na hmyz a jiná zvířata. Čím dál častěji se alergie na psy nebo kočky projevuje u dětí již od narození.

Nepodceňujte závažnost tohoto typu alergie, pročtěte si dotazy, načerpejte sílu a inspiraci k zahájení léčebné kůry bylinkami, ještě než se vzdáte domácího mazlíčka.

Seřadit     popoložkách     
30.07.2022

Alergie u dcery - na plísně, zvířata, pyly

Dobrý den pane Jonáši, dcera má od mala problèmy, vždy od října do března mívá neustále ucpaný nos a rýmu. Byly jí odstraněny nosní mandle, ale ucpaný nos se jí po roce vrátil. Nechala jsem jí na alergologii udělat testy. Takže má alergii na plísně - venkovní i vnitřnì, na zvířata, na pyly. K tomu jí nepracuje 8%buněk jak má, tak bere podpūrný přípravek z prasečích buněk. Nejsem z množství léků, které dostala k užívání moc nadšená. Myslím, že je problém nêkde jinde, a proto se na Vás s dovolením obracím o radu. Pêkný den přeji, Z.


16.03.2021

Alergie na psa u dětí

Dobrý den, pane Jonáši, náš 11letý syn má elergii na psy a kočky. Rádi bychom mu však psa pořídili s terapeutických důvodů - aby mu pomohl eliminovat stavy úzkosti. Je možné se alergie zbavit? Můžete mám doporučit nějakou osvědčenou metodu? Děkuji.


17.06.2019

Zahlenění, alergie - reflux

Vážený pane Jonáši, delší dobu trpím chrapotem, zahleněním a trochu kašlem. Hleny nejdou vykašlat, zatékají do krku. Lékaři mi zjistili reflux jícnu, alergii na roztoče, psy a kočky a začínající astma. Na reflux užívám APO OME a na zvýšený tlak užívám půl tablety MONOPRILU.Jiné léky neužívám. Nejvíce mě trápí zahlenění, je to nepříjemné.Tímto Vás prosím o radu, protože věřím bylinkám !!! Předem moc děkuji a s pozdavem Jitka Z.


03.07.2017

Alergie na kočky, psy, prach, plísně

Dobrý den, ráda bych se začala přírodně léčit na alergii na kočky/psy/prach a plísně. Je mi 31 let a od cca 25 let se mi alergii prudce zhoršila i když jsem do 27 žila v jedné domácnosti se dvěma psy a jednou kočkou. Nyní mají rodiče kočky a já nemohu v místnosti být ani 10 minut. Alergie začíná rýmou, svědění očí, respirační problémy, kašel, dušení. Musím vždy použít sprej na roztažení průdušek. Se zvířaty tedy nemohu vůbec přijít do styku a vyhýbám se jim i když je mám rada. Od cca 27 let žiji bez zvířat a alergie se zhoršila i na psy.Můžete mi poradit nějaké bylinky na tyto alergie? Žádné léky na alergii pravidelně neberu, ani jiné léky.Vše se mi zhoršilo dle mého názoru po aplikaci vakcíny při cestě do zahraničí/žloutenka, břišní tyfus, vzteklina/.děkuji Flídrová


08.03.2017

Alergie na trávy, prach a psy

Dobrý den, mám dotaz už asi dva týdny mě v krku trochu pobolívá na jedné straně a když si ohmatam krk tak nic necítím pouze to polykání mě trochu trápí. Ale nijak krk nemám nějak zarudlý. Je možný, že bych to mohla mít z důvodu, že trpím alergii na psy, trávy, prach atd..,ale kejchám neustále pořád a hlavně jakmile se ráno hned vzbudim nebo v noci tak kýchám..Na alergologii chodim už několik let užívala jsem injekce, ale ůbec nic mě nepomáhá. Už sem vyzkoušela i bylinné čaje od léčitelů..Děkuji za radu Veronika


01.02.2017

Alergie u vnuka

Jsem babička 6letého vnuka, kterému byla zjištěna alergie na roztoče, kočky, plísně a další - mimo pylů. Byl mu předepsán Aerius a Montelukast Actavis (užívat večer) a při dýchacích obtížích použít Ventolin. Je možné tuto léčbu doplnit, či přímo nahradit přírodními prostředky? A lze vůbec tuto nemoc vyléčit? Děkuji za odpověď Krista Gründlingová, Litvínov


26.10.2015

Alergie na psa - denodennní slzení a pálení očí

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mi můžete pomoci s asi 2 letým denodenním slzením  a pálením očí. Máme 11 let pejska, na kterého jsem byla 1. rok jeho života alergická, ale po podávání antihistamik alergie přešla. Nyní se vrátila a prášky ani kapky mně už nepomáhají. Moc děkuji.  

JN


03.09.2014

Dotaz na alergii u dítěte - na psa

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám 2 letého chlapečka, a zjistili nám alergii na psa, je možnost nějakých bylinek co by pomohlo?
Psa nemáme ale býváme u babičky kde pes je. Děkuji Uhrinová

08.04.2014

Svědění kůže po celém těle

Dobrý den, mám problém již cca 3.týden mě svědí kůže celého těla bez jakýkoliv pupínků či vyrážky, stále se drbu, všude na hlavě, ve vlasech, uších, na čele, zádech, břichu, úplně všude. Můj obvodní lékař po rozboru krve, něco bylo u bílých krvinek - nevím přesně co - měl dotaz zda máme zvíře?- máme kočku mi nasadil nejdříve ditiadem - což nemůžu brát - kvůli zaměstnání a pak Vermox. Prosím poraďte, přijdu si jak blázen. Děkuji Alena Veselá

10.12.2013

Zahlenění a kašel, alergie

Dobrý den pane Jonáši, již delší dobu trpím na velké zahlenění a kašel, který mě trápí hlavně večer po ulehnutí. Problém je v tom, že hleny nejdou vykašlat, ale jako by dovnitř. Mám prokázanou alergii na jarní pyl, trávy, prach, roztoče a kočky. V období pylové sezony beru flonidan, v ostatním období nic, pouze řeším zahlednění inhalací Vincentkou a průduškovým čajem. Prosím poraďte. předem děkuji J.K.

24.04.2013

Alergie na pyly a na psy u dětí

Dobrý den p. Jonáši, chtěla bych Vás poprosit o radu. Mé šestileté dceři letos v lednu lékařka diagnostikovala alergii na trávy a psy. Dcerce předepsala Aerius 2,5 mg a nosní spray Allergocrom. Užívá je více než tři měsíce, ale změna žádná ani sebemenší. Mohl by jste mi, prosím, poradit nějaké bylinky ? Velice Vám děkuji za odpověď a nashledanou. Eva. K.

18.04.2013

Dětská alergie na pyly a na zvířata

Dobrý den,potřebovala bych poradit mám 5 letého syna, u kterého byla letos zjištěna alergie na pyly, mrkev, kiwi, ryby,  kočku a  psa. Od lékaře jsme dostali Aurieus 2,5 ml denně. Mužete mi prosím poradit nějaké bylinky, které by mu pomohli. Zatím nemá alergii silnou , ale lékař říkal, že se to bude postupně zhoršovat.Děkuji za odpověd Hakenová

06.01.2013

Alergie na pyly a trávy, na kočky a plísně, bronchitída u dětí

Dobrý den pane Jonáš,prosím o Vaší radu pro mého syna.Již od svých 10měsíců se léčí na alergie a bronchitídu.Je dlouhodobě léčen různými hormonálními léky.Nyní mu 13,5let a cítí se lépe.Užívá teď Symbicort 200,Avamys,Aerius 5mg.Ráda bych již tuto léčbu pomalu ukončila a vyčistila mu tělo od léků.Mohl by jste mi poradit co by bylo pro něj vhodné? Děkuji z aodpověď. S pozdravem Andrea N

30.12.2012

Dlouhotrvající rýma a alergie na pyly, roztoče a na kočku se psem u dětí

Dobrý den, ráda bych vás požádala o pomoc pro mého syna Vítka, je mu 5,5 roku, chocí do školky, připravujeme se na vstup do školy.
Jeho problémy začaly zhruba kolem třetího roku, kdy se nakazil (jsem o tom přesvědčená) v čekárně u dětského lékaře od dospělé osoby, která velmi silně kašlala a potila se, ikdyž v klidu seděla. Do dvou dnů měl syn teploty, kašel, rýmu. Dostávali jsme ho z toho asi 3 týdny. Od té doby pozuruji, že je náchylnější ke všem nemocem. Anigínu a natibiotika měl 1x asi ve 3 letech, ale spíše lehčí, rychle odezněla. Od 4 let začal  trpět na zánět středního ucha, ikdyž pravda je, že píchané ho měl jen jednou, samovolně prasklý bubínek také jednou. Jinak spíš krátkodobě bolelo ouško, zaháněli jsme to 1x otocitem, jinak mi tchýně poradila kapku štávy z netřesku, ale nejsem si jistá, jestli to funguje. Jednu dobu měl vpáčené bubínky (podtlak v hlavě). Problém je, že syn od loňského roku střídavě špantně slyší, bubínky správně nereagují, ale nic se s tím nedělá. Nosní mandli má zvětšenou, ale ještě v normě, dýchá nosem, v noci nechrápe, jen párkrát jsem ho slyšela pochrupat, spíš když byl hodně unavený, ale spí dobře.
Na jaře jsem pojala podezření, že by mohl být alergik, protože při procházce v přírodě začal kýchat, otekly mu oči, slzel a z nosu mu tekla čirá rýma. Testy potrvrdily, že je alergický na pyly trav, břízovité, pelyněk, kočku, roztoče, mírně na psa. Potravinovou alergii jsem žádnou nevysledovala, na ekzém netrpí. Dle předpisu užívá 1x denně Aerius 2,5ml, v březnu přibyde ještě něco proti alergii. Vypozorovala jsem, že proti nám všem, i 3 leté sestře je více zimomřivější. Také občas začně jakoby štěkavě pokašlávat, ale jen jakoby po jednom štěknutí, přitom nemá ani rýmu, ani kašel. Jako by ho něco dráždilo, lékaři říkají každý něco jiného, ale v závěru mu prý mám dát vycucat bombón a napomenout ho.Když má rýmu, tak trvá snad tři neděle, smrká o život, kapeme kapky, stříkáme vincentku. Od jara

03.12.2012

Atopický ekzém a potravinová alergie u dětí, alergie na kočku a roztoče, na prach

Dobrý den, dcera (3 roky) má atopický ekzém, od 3.měsíce. Potvrzeny alergie : mléko, vejce, lepek, kočky, roztoči, prach,... Dcera drží přísnou dietu (je na cca 20 vyzkoušených potravinách), ekzém se nám celkem daří držet pod kontrolou, ale stále to neřeší příčinu a potravinové reakce neustupují.
Předem děkuji za odpověď. Přeji pěkný den Markéta Povolná

29.08.2012

Bylinky na alergie, na psa, na roztoče a na trávy

Dobrý den, prosím o radu. Syn pracuje ve stavebnictví, je mu 28 let, od dětství se mu občas objevoval ekzém. Před 6 týdny v noci zhoršený dech - občas pískání. Na alergiologii byla zjištěna alergie na zvířata, roztoče a trávy. Údajně mu může v budoucnosti postihnout i astma. Nemohl by jste nám poradit bylinky nebo Vaše preparáty. Děkuji Majka

26.08.2012

Plíseň u dětí, alergie na kočku

Dobrý den pane Jonáši, chtěla jsem Vás poprosit o radu. Malá dostala na dovolené plíseň od koček. Má veliký asi 5 cm flek na hlavičce. Kde má spálené vlásky a samé šupiny. bereme už rok Lamisil a různé krémy na mazání. Musely jsme vlásky i ostříhat do plešata. Prosím o radu. Už jsem z toho zoufalá. Děkuji a hezký den Petra

08.06.2012

Alergie na psa

Dobrý den, chtěla jsem se Vás zeptat, zda existuje nějaký lék na alergii na psa.Pořídila jsem si štěně a ačkoliv to není můj první pes tak se mi alergie objevila až teď.Děkuji za odpověď.

03.04.2012

Častá rýma, alergie na prach a roztoče

Dobry den,prosím o radu.Letos mně už po 3 krat trápi rýma,zdurené sliznice v nose,prvni dny kychani,čirej výtok,a pak ucpaný nos.je to na chvili dobrě po nějakem prolečení přírodnim,a za dva týdny znova.jsem sice alergička na zviřata,prach roztoče,ale už dlouho.ale pocit ucpaneho nosu,a ještě 3krát za sebou jsem už lěta neměla.CT ukazalo v unoru zduřené přínosové sliznice.Děkuji.

08.02.2012

Alergie na roztoče a kočky, alergie na pyly, trávy a plísně u dítěte

Dobrý den pane doktore, chtěla jsem vás poprosit o radu. Syn (13 let) je alergický na roztoče, kočky a psy, pyly, trávy a plísně. V testech je silná polyvalentní alergie. Vždy od jara do léta užívá denně tabletu Aerius.Myslíte, že by vašemi bylinkami mu bylo pomoci?
Děkuji předem za odpověď.
A.C.
 


Související články


Léčitel Jonáš je Vám k dispozici ve všední dny od 9 do 16 hod. na telefonu 605 456 682
Vaše dotazy a připomínky můžete posílat na e-mail lecitel.jonas@seznam.cz
FaceBook léčitele
Média

Léčitel a bylinář Jonáš byl hostem v diskuzním pořadu "Máte slovo" s Michaelou Jílkovou. Na jeho záznam se můžete podívat ZDE.


Článek, komentující pořad "Máte slovo", si můžete přečíst v Parlamentních listech.


Další reakce na pořad Michaely Jílkové. Tentokrát na serveru EuroZprávy.cz.