Poradna léčitele Jonáše
 


Léčitel - Zajímavé články


08.09.2022
Dlouhodobý Covid

Pokoj Vám od Jezuse Kristuse, ptám se nemocných po Covidu: Jste přesvědčeni, že když jste.....


30.08.2022
Kategorie: Cesty víry
Vyléčení a Uzdravení nemocní

Pokoj a požehnání Páně Vám, kdo čtete tento článek.Uzdravování bylinami se, tento rok, věnuji 20.....


01.02.2022
Kategorie: Cesty víry
Pro bratry a sestry v Ježíši Kristu

Bratři a sestry v Ježíši Kristu, když Pán Jezu vysílá učedníky a dalších 72, tak je.....


20.02.2021
Kategorie: Cesty víry
Covid - otevření škol?

Pokoj od Ježíše Krista nechť je s Vámi. prosím, aby zvláště četli bratři a sestry v Kristu.....


25.10.2020
Bylinky během i po Covid - 19, a byliny

Pokoj a požehnání Vám všem od Ježíše Krista, který Uzdravoval a Uzdravuje. Vícero lidí se.....


Žaludeční problémy

Kategorie: Žaludek a trávení > Žaludeční problémy

Podkategorie: Žaludeční vředy,Překyselení žaludku


Žaludeční problémy a nemoci jsou v průmyslových zemích běžné. Špatný vliv má špatný životní styl, strava i životní prostředí. Mezi tradiční choroby žaludku patří žaludeční vředy, zánět žaludku či jeho překyselení. Bylinná léčba vhodně doplňuje běžné léky a blahodárně působí na trávicí trakt.

Seřadit     popoložkách     
... celkem 21 stránek
11.09.2022

Bolest žaludku - dráždivá tračník

Dobrý den pane Jonáši. Trápí mě bolesti žaludku. Už několik let chodím k lékaři na gastro, kde mi nic nenašli jen dráždivý tračnik. Bolesti žaludku jsem mívala jen zřídka, ale v poslední době je to jednou za 3 týdny a trvá to tak celý týden. Bolesti mě vzbudí tak kolem 3 hodiny ranní, musím se jít vyprázdnit několikrát za sebou. Nemůžu vůbec nic sníst, až tak kolem poledne sním vločkovou kaši, a pak už pomalu něco do sebe dostanu. Paní doktorka mi pořád tvrdí, že je to psychikou, ale pokud mě žaludek funguje normálně, tak i já funguju. Moc děkuji za odpověď.


25.06.2022

Pálení v puse a na jazyku, bolest hlavy

Dobrý den, byla jsem operovaná v r. 2021 v červenci na reflux. Bylo vše v pořádku, ale od konce února mi pálí v puse a na jazyku, byla jsem na alergologii, beru prášek Claritin, do nosu si stříkám Beclomet a inhalaci Ventolin do pusy. Moc mi to ale nepomáhá. Mohl byste mi prosím poradít? Děkuji Vám moc za odpověď. Zdena


22.06.2022

Ztráta chuti a částečně čichu po Covidu

Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak dceři pomoci s problémy. Prodělala 2x po sobě covid(listopad,únor) vždy s částečnou ztrátou čichu, po únoru přetrvává částečně problém s čichem (dělá si čichový trénink), ale nevíce ji trápí problémy s chutí, některé potraviny ani nechce jíst, protože ji nechutnají nebo mají divnou příchuť. Dá se dceři pomoci i bylinkami. Navíc se přidaly i problémy s nízkým tlakem. Je jí 18 let. Děkuji předem za odpověď. V.


20.06.2022

Psychické potíže

Pěkný den, nedávno jsme spolu telefonovali. Jsem maminka čtyř dětí. Mám velká dietní omezení - celiakie, bezlaktozová dieta, žlučníkové kameny, alergie a psychické problémy (úzkostné poruchy, beru antidepresiva). Jelikož jsem věřící člověk, na Vaši radu jsem přijala pomazaní nemocných a vykonala svátost smíření u svého kněze. Řekl jste mi, že až poté byste mohl pomoci i po stránce fyzické. Moc děkuji za odpověď. Požehnané dny přeje M.


19.06.2022

Artróza kolen 3. stupně, zažívací obtíže, deprese

Dobrý den, vážený pane Jonáši, mám souběžně více zdravotních problémů. Mám artrózu obou dvou kolen 3.az 4.stupně, již 37 let nemám žlučník, mám reflux jícnu a poslední měsíce trpím zažívacími problémy. K tomu mám cukrovku 2.typu, hodnoty kolem 6. A bývám často unavená, bez chuti cokoliv dělat. Děkuji za radu. Se srdečným pozdravem Lenka


11.05.2022

Autoimunitní onemocnění štítné žlázy, trávení, srdce

Dobrý den, prosím o radu, jaké bylinky jsou vhodné na toto onemocnění, prý jde o zánět štítné žlázy, myslím, že bylo vyvoláno stresem, špatným trávením - nadýmáním. Nejdříve přišla únava a pak bušení srdce. Děkuji. Bůh Vám žehnej.


15.04.2022

Problémy se žaludkem

Dobrý den pane Jonáš. Mám problémy a už si nevím rady. 30.11.2021 mi byl vyoperován laparoskopicky žlučník. Měla jsem tam nějaké kaminky a protože mě neustále bolel žaludek, tak mi žlučník odstranili. Za měsíc po operaci, koncem prosince, mě žaludek bolet přestal, ale zhruba před 3 týdny se mi to objevilo znova, a trvá to dodnes denně od rána do rána pořád. Je to nepříjemný pocit tlaku a nafouknutí v oblasti žaludku. I když sním malé množství čehokoli, jsem nafouklá a přejedená. A přitom mě žaludek bolí,jako od hladu. Na gastroskopii jsem byla dukladně vyšetřena pro stejné obtíže těsně před operací žlučníku, takže žaludek je prý bez nálezu. Už mě to obtěžuje a nemám na nic náladu. Děkuji Vám za Vaší odpověd.


31.03.2022

Reflux jícnu

Dobrý den, mám potvrzený reflux jícnu. Beru omeprazol nebo helicid tablety. Bylo by možné na tento problém namíchat nějakou bylinnou směs. Děkuji za odpověď Stanislav.


07.03.2022

Problémy po Covidu

Dobrý den, prosím o radu. Po Vánocích 21 jsem prodělala Covid, průběh dost lehký - 3 dny kašel, teplota do 38 C a únava, bolesti hlavy a chrapot. Problémy odezněly, ale nyní už před 10 dny se objevily další - bolesti hlavy, žaludku, zad a dnes i trochu břicha a močového měchýře. Na žaludek celkem zabral Helicid, cítím se ale stále unavená a trpím úzkostí. Prosím o radu.


27.01.2022

Gastritida

Dobrý den, už 3 měsíce trpím gastritidou. Léky mi nepomáhají, a já mám pořád velké potíže - bolesti břicha a pocit na zvracení. Nemáte nějakou radu? Děkuji


23.01.2022

Trávení, vysoký tlak, ztučnělá játra, vysoký cholesterol

Dobrý den pane Jonáš, léčím se s vysokým tlakem, hořčíkem a mám anémii.  Jsem po operaci žlučníku od roku 2016, mám problémy se žaludkem. Po ránu mi bývá špatně od žaludku, jako kdyby na zvracení a mám ztučnělá jatra a vysoký cholesterol. Mohl byste mi namíchat nějaké bylinky na potíže. Děkuji Petra


17.01.2022

Tlak v žaludku, říháni, špatné polykání

Dobrý den, 2 roky mám diagnostikovaný lehký reflux (10mg Helicidu/den), laktózovou intoleranci, po některých jídlech tlak v žaludku a časté říhání, po kterém se uvolní tlak v žaludku. Zhoršení vždy večer, když se přidá i pocit, že nemůžu polknout (ale jen tekutinu). V noci klid, bez obtíží. Nejvíc mě trápí teď ten pocit, že nemůžu polknout, ale je to spíše psychické, myslím. Kontrolní gastroskopie v pořádku. Děkuji za radu, A.


14.12.2021

Bylinky, byliny na reflux

Zdravím. Pane Jonáši. Dlouhou dobu mám problémy s trávením. Při vyšetření mi řekli, že mám reflux. Mám brát omeprazol, nepomáhá. Mám bolesti žaludku, pod žebry pravá levá strana, bolesti břicha, někdy jak na slepák, většinou zácpa. Po několik dní mě budí pocit na zvracení .Jinak mě bolí snad vše,únava. Děkuji za Vás čas a radu.S pozdravem. S.


21.08.2021

Antrální gastroptie, reflux

Dobrý den, prosím o doporučení nějakých bylinek ke zlepšení stavu. Dg.antrální gastropatie, reflux. Léky Helicid 1 ráno, Itoprid 50 3x denně. Zpočátku nastalo mírné zlepšení, nyni je to horší. Přidaly se průjmy, ještě větší únava, nevolnost a nechuť k jídlu. Děkuji Marie


01.06.2021

Covid - záněty a trávení

Dobrý den pane Jonáši, v půli dubna jsem prodělala Covid onemocnění s mírným průběhem. Nato jsem ale v půli května chytla zánět močových cest, s tím, že už mi to částečně zasahovalo ledviny, byla jsem přeléčena antibiotiky a to mi asi rozjelo (spolu s infekcí) gynekologický zánět (mykózu v silnějším stádiu). Nyní mám i perorální antimykotikum + lokální. Jsem pořád taková nafouklá a občas mě i pobolívají záda. Potřebovala bych od Vás poradit něco, čím bych si posílila imunitu, zlepšila trávení a chránila se před opakováním močových a gynekologických zánětů. S pozdravem a přáním hezkého dne. Magda


26.04.2021

Otékání nohou a rukou a zažívací potíže

Dobrý den, má 77letá maminka trpí vysokým krevním tlakem, mírnou nadváhou a artrózou kolen. V současné době trpí hlavně navečer natékáním kotníků a nártů, pokožka je lesklá a napnutá, lýtka tvrdší na omak. Také jí natékají prsty na rukou hlavně prostředníček, který je špatně ohebný. Má problémy se zažíváním, trpí zácpou a pálením žáhy. Prosím o radu co by jí pomohlo od problémů. Děkuji.


05.04.2021

Reflux - pálení rtů, jazyka, a úst

Mám reflux a už rok mě pálí ústa, jazyk a rty. Prošla jsem i vyšetřením na alergologii, ale zjistili jen alergii na heřmánek,pelyněk a některé kvetoucí byliny. Jinak na jídlo ne. Prosím o radu co dělat, pálení je nesnesitelné jako když rozkoušete feferonku. Ráno mírnější, intenzita po obědě a večer stoupá.


17.03.2021

Bolesti břicha v oblasti žaludku

Dobrý den, už 3 měsíc mě bolí bricho v oblasti žaludku hlavně po jídle. Byla jsem na gasroskopii, kde mi diagostikovali mírné inkop.kardie. Beru leky Omeprazol a leky na psychiku Trittico. Snažím se jíst na doporučení dietně, ale po i malem množství jidla mě bolí žaludek po celý den. Nebolí mě v noci. Už jsem z toho zoufalá, pan doktor už pro mě nemuže nic udělat. Moc vám děkuji za odpoved. M.


11.03.2021

Bolesti břicha - záněty žaludku

Dobrý den pane Jonáši, již delší čas mě trápí bolesti břicha vpravo v nadbřišku někdy se to promítá do středu někdy až dolů do střev, často mě svědí i celé tělo. CT a sono břicha, krevní obraz, jaterní testy, kolonoskopie - v normě. Gastroskopie - mírná antrální gastropatie, bez Helikobaktera. Prý trpím záněty žaludku, mírnou herniací a refluxem, patrně psychosomatického původu (je mi 60 let a mám po 2 operacích páteře, navíc beru léky na tlak, štítnou žlázu, cholesterol, na kosti a ženské hormony. Užívám 1x denně Rapoxol na žaludek – bez efektu. Problémy se projevují čím dál častěji, téměř každý měsíc a trvají dost dlouho - bolesti po jídle i před jídlem. Piji heřmánek, mátu, čaje na zažívání. V rodině měli problémy se žaludkem oba rodiče (otec překyselení, matka neurózy) Prosím o radu, jaké bylinky by mi mohly pomoci. S pozdravem S.


07.03.2021

Žlučník a žaludek

Dobrý den. Před měsícem mě začala bolet hodně slinivka a žlučník. Před 10 dny jsem při mytí oken pěkně nastydla a začaly problémy se žaludkem. Slinivka není tolik cítit, ale žaludek hrůza. Dnes ráno jsem měla i nateklé dásně, a když jsem čistila zuby, tak mně pěkně krvácely. Mám velké problémy se žaludkem. Nemohu vůbec jíst. Zhubla jsem za 14 dní 12kg. Mám nadváhu a snažím se cvičit a hubnout, ale teď to nejde. Moc děkuji H.


... celkem 21 stránek

Související články12.09.2011 - Kategorie: Zdravý jídelníček

Éčka v potravinách, aneb víte, co jíte?

Reklama na věci, které nepotřebujemeLéčitel Jonáš je Vám k dispozici ve všední dny od 9 do 16 hod. na telefonu 605 456 682
Vaše dotazy a připomínky můžete posílat na e-mail lecitel.jonas@seznam.cz
FaceBook léčitele
Média

Léčitel a bylinář Jonáš byl hostem v diskuzním pořadu "Máte slovo" s Michaelou Jílkovou. Na jeho záznam se můžete podívat ZDE.


Článek, komentující pořad "Máte slovo", si můžete přečíst v Parlamentních listech.


Další reakce na pořad Michaely Jílkové. Tentokrát na serveru EuroZprávy.cz.