Poradna léčitele Jonáše
 


Léčitel - Zajímavé články


08.09.2022
Dlouhodobý Covid

Pokoj Vám od Jezuse Kristuse, ptám se nemocných po Covidu: Jste přesvědčeni, že když jste.....


30.08.2022
Kategorie: Cesty víry
Vyléčení a Uzdravení nemocní

Pokoj a požehnání Páně Vám, kdo čtete tento článek.Uzdravování bylinami se, tento rok, věnuji 20.....


01.02.2022
Kategorie: Cesty víry
Pro bratry a sestry v Ježíši Kristu

Bratři a sestry v Ježíši Kristu, když Pán Jezu vysílá učedníky a dalších 72, tak je.....


20.02.2021
Kategorie: Cesty víry
Covid - otevření škol?

Pokoj od Ježíše Krista nechť je s Vámi. prosím, aby zvláště četli bratři a sestry v Kristu.....


25.10.2020
Bylinky během i po Covid - 19, a byliny

Pokoj a požehnání Vám všem od Ježíše Krista, který Uzdravoval a Uzdravuje. Vícero lidí se.....


Zvětšená játra

Kategorie: Játra > Zvětšená játra


Zvětšená játra, odborně Hepatomegalie mohou mít velké množství příčin. Z infekčních onemocnění je to nejčastěji žloutenka, mnohdy se jedná o zvýšené množství tuků v játrech, cirhózu, lymfomy, mononukleózu a v horším případě leukemii.

Léčba je obvykle spojená s držením speciální diety, doplněné o bylinné směsi.

Seřadit     popoložkách     
03.02.2024

Cysty v játrech

Dobrý den, na ultrazvuku mi zjistily dvě cysty v játrech a hemangiom. Je možná bylinná léčba? Mám problémy se zažíváním - po jídle plynatost atd. Děkuji J.


28.11.2023

Mononukleóza, zvětšená játra a slezina

Dobrý den, pane Jonáši, syn poslední dobou hodně spí, je smutný, bez nálady. Krevní testy ukázaly, že prodělal mononukleozu, v důsledku toho má zvětšená játra a slezinu. Je mu 17let. Doporučíte, prosím bylinnou směs? Moc děkuji.


01.11.2023

Osteoporóza, reflux a pálení žáhy, ztukovatělá játra

Dobrý den. Jsem člověk, kterému stres stahuje žaludek, a z toho mám pálení žáhy a reflux. Omeprazol mi nepomáhá. Mám osteoporózu a v poslední době mi hodně padají vlasy. Kožní lékařka mi napsala kortikoidy a hormony na potírání hlavy. Raději mám přírodní léčbu, tak se obracím s prosbou na vás.Vyšetření krve, vše v pořádku. Na ultrazvuku ztukovatělá játra bez zvýšených jaterních testů. Děkuji za odpověď.


22.08.2023

Metastáza v játrech

Dobrý den pane Jonáši, prosím o radu ohledně metastázy v játrech u mé maminky. Před 10 lety jí byl odstraněn nádor v tlustém střevě, nádor byl zapouzdřený a celý vyjmut. Nebyla doporučena chemoterapie,jen pravidelná kontrola na onkologii. Celých 10 let po operaci bylo vše v pořádku až letos na jaře po prodělané viróze se jí zvedly onkomarkery v krvi a na ultrazvuku jí zjistili na játrech ložisko metastáze z původního nádoru v tlustém střevě. Doporučili jí jedinou léčbu chemoterapii. Mamince je 89 let a už nechce podstupovat chemoterapii , věří v sílu bylinek popíjí bylinkové čaje z kořenu pampelišky a ostropestřec a dietní stravu , aby nezatěžovala játra. Maminka i když má požehnaný věk je plná života a energie. Prosím o radu jak jí pomoci s metastázou na játrech. Moc děkuji za radu s pozdravem P.


06.04.2023

Hemangiom

Dobrý den. Prosím o radu. Jaká směs by pomohla na vstřebání se hemangiomu na játrech. Děkuji.


19.02.2023

Nádor na tlustém střevě

Dobrý den pane Jonáši, ráda bych vás poprosila o radu. Bratrovi byl zjištěn nádor na tlustém střevě s metastázemi na játrech. Bude následovat chemoterapie. Mohly by pomoci bylinky? Předem moc děkuji za odpověď. M.


12.02.2023

Tumor hlavy pankreatu a mnohočetné metastázy v játrech

Dobrý den. Moje maminka 76 let má bolesti břicha a v zádech, nechutná ji jíst, zhubla během půl roku 30 kilo. Při sono vyšetření nalezen ostře ohraničený útvar 5X3 cm, Ct ukázalo že je přirostlý ke slinivce, aniž by se dělala histologie, tak má maminka takovou diagnózu, a to Tumor hlavy pankreatu s retroperitoneální lymadenopatií a rozsáhlým meta postižením jater. Nezvrací, jen ji nechutná a má bolesti v zádech. Doktoři ji léčit dál nechtějí, má jen léky na bolesti a na psychiku. Poradíte prosím co dál? Ano, má vysoké onkomarkety, hlavně CA125, tam je hodnota přes 4 tisíce, a CA 19-9, tam je hodnota 265. Ale nepřijde mi že vše by bylo od slinivky, připadá mi že hlavní důvod toho proč má metastázy vůbec nenašli. Existují prosím bylinky které by ji pomohly? Zatím zkoušíme ostropestřec, pampelišku a čínské houby. Děkuji moc a přeji hezký den.


18.08.2022

Zvětšená ztučnělá játra

Dobrý den. Chtěla bych bylinky na moje zvětšená ztučnělá játra. Užívám bloxazoc, který mi byl předepsán na fibrilaci síní. Jinak jsem asi v pořádku. Játra mi byla zjištěna na sonu, jsou prý 19,5 x 14 cm. Nic jiného špatně na sonu nebylo. Je mi 69 let a chtěla bych dát játra do pořádku, moc děkuji. Jarmila


06.07.2022

Cukrovka, bolesti páteře, tuk na játrech

Dobrý den. Mám cukrovku, bolesti páteře a podle odběru krve tuk na játrech. Nyní mně začal zlobit kyčelní kloub. Poprosím o radu. Děkuji Karel


23.01.2022

Trávení, vysoký tlak, ztučnělá játra, vysoký cholesterol

Dobrý den pane Jonáš, léčím se s vysokým tlakem, hořčíkem a mám anémii.  Jsem po operaci žlučníku od roku 2016, mám problémy se žaludkem. Po ránu mi bývá špatně od žaludku, jako kdyby na zvracení a mám ztučnělá jatra a vysoký cholesterol. Mohl byste mi namíchat nějaké bylinky na potíže. Děkuji Petra


03.01.2022

Polycystoza ledvin a jater

Mám rodinnou anamnézu polycystozu jater a ledvin. Zhoršuje se mi to a hrozí mě dyalíza. Kreatin mám přes 300. Je možno ještě nějak cysty zmenšit, a tím oddálit dyalízu ? Krevní tlak jsem měla vysoký tlak. Mírně zvýšená cukrovka a sten na srdíčku, po slabým infarktu. A artroza 1. stupně. Je možno nějaký čaj či kombinace čajů? Děkuji za odpověd. Jitka


15.10.2021

Metastáze v játrech u sestry

Dobrý den. Moje sestra nar. v roce 1954 se včera dozvěděla od lékaře, že má miligní nález v tlustém střevě a metastáze v játrech. Bude se léčit na onkologii. Můžete jí poradit, co by mohla dělat než onkologická léčba začne? Moc děkuji za odpověď.


02.08.2021

Difusní léze jaterní

Dobrý den, mohla bych Vás požádat o namíchání bylinné směsi na diagnózu: Játra difusně vyšší echogenity, hraniční velikost jater, difusní léze jaterní. Děkuji předem za odpověď a jsem s pozdravem Zuzana.


21.07.2021

Nemoc slinivky a ztučnělá játra

Dobrý večer pane Jonáši. Mám velký problém se slinivkou - cysta v hlavě slinivky. Dále potom ztučnělá játra. Z důvodu častých zánětů lékaři zvažují operaci, které se strašně bojím (je mi 69 roků). Jíst prakticky bez APo-Ome a Kreonu nemůžu. Po jídle mám mám tlak v břiše. Nejím nic mastného,pečeného, ani smaženého a jím velmi malé porce. Necítím se moc dobře. Prakticky řeším jen, co budu jíst. Prosím o pomoc Děkuji Jarmila


15.07.2021

Zvětšení jater

Dobrý den. Pane Jonáši, manželce zjistili větší játra. Krevní obraz v normě. Vino občas si dá, je jí 33. Koupil jsem ji před 2 týdny Ostropestřec a Esenciální, ale asi nezabralo. Dr. dnes napsal manželce: re-steatosa jater. Děkuji za Vaši odpověď.


19.02.2021

Cysta na játrech

Dobrý večer pane Jonáši. Po ultazvukovém vyšetření mi byla zjištěna cysta na játrech. Okraj pravého laloku do 30mm. Játra hraniční do 15cm. Mám často nafouklé břicho a průjmy. Děkuji za odpověď Radek.


18.01.2021

Infekční mononukleoza a cysta na játrech

Dobrý den, moc vás prosím o radu, moje 5letá vnučka má infekční mononukleozu - léčba dietou. Neexistuje bylinná směs na podporu vyléčení? Druhý dotaz se týká mně, 62 let, zjištěná cysta na játrech - 3 cm, měla jsem těžší průběh covidu, oboustranný zápal plic, nevím, jestli to má nějakou souvislost, děkuji za odpověď,


14.10.2020

Rakovina, metastázy

Prosím, zajímá mě léčba na metastázy jater a malé na plicích. Děkuji mnohokrát a zdravím, Jana.


16.09.2020

Zánět sedacího nervu, cysta na játrech

Dobrý den, je mi 55 let a zhruba 3 týdny mám problém se sedacím nervem, bolest mi vystřeluje do pravého kyčle. Sedět mohu jen chvíli, při zvedání a ohýbání mě to dost bolí.Jakmile se rozhýbu,chodit mi již problémy nedělá.Bohužel mám sedavé zaměstnání, takže je to dost problém.Snažím se chodit a méně sedět.Ještě navíc mám problém s větší cystou na játrech. Již jsem byla 3x na punkci a mám jít na operaci.Cysta mě pobolívá. Nevím, zda moje problémy se sedacím nervem,nesouvisí i s cystou. Beru pouze lék na vyšší tlak, jiné léky neberu. Nechci ani léky na bolest. Opatřila jsem si tinkturu z ostropestřece na očistu jater.Samozřejmě bych potřebovala i zhubnout. Prosím Vás o radu,které bylinky by mi mohly pomoci od mých potíží. děkuji předem za radu a pomoc.


31.08.2020

Cysta na játrech a dráždivý tračník

Dobrý den pane Jonáši, 40 let trpím na dráždivý tračník, stolice je častá a střídavá. Hlavně, když mám někam jít, tak je to několikrát za sebou. Žlučník již 40 let nemám.Teď mně ještě našli cystu na játrech cca 10cm. Můžete mně prosím poradit,co na zlepšení? Moc děkuji za radu. JanaSouvisející články


Léčitel Jonáš je Vám k dispozici ve všední dny od 9 do 16 hod. na telefonu 605 456 682
Vaše dotazy a připomínky můžete posílat na e-mail lecitel.jonas@seznam.cz
FaceBook léčitele
Média

Léčitel a bylinář Jonáš byl hostem v diskuzním pořadu "Máte slovo" s Michaelou Jílkovou. Na jeho záznam se můžete podívat ZDE.


Článek, komentující pořad "Máte slovo", si můžete přečíst v Parlamentních listech.


Další reakce na pořad Michaely Jílkové. Tentokrát na serveru EuroZprávy.cz.