Poradna léčitele Jonáše
 


Léčitel - Zajímavé články


08.09.2022
Dlouhodobý Covid

Pokoj Vám od Jezuse Kristuse, ptám se nemocných po Covidu: Jste přesvědčeni, že když jste.....


30.08.2022
Kategorie: Cesty víry
Vyléčení a Uzdravení nemocní

Pokoj a požehnání Páně Vám, kdo čtete tento článek.Uzdravování bylinami se, tento rok, věnuji 20.....


01.02.2022
Kategorie: Cesty víry
Pro bratry a sestry v Ježíši Kristu

Bratři a sestry v Ježíši Kristu, když Pán Jezu vysílá učedníky a dalších 72, tak je.....


20.02.2021
Kategorie: Cesty víry
Covid - otevření škol?

Pokoj od Ježíše Krista nechť je s Vámi. prosím, aby zvláště četli bratři a sestry v Kristu.....


25.10.2020
Bylinky během i po Covid - 19, a byliny

Pokoj a požehnání Vám všem od Ježíše Krista, který Uzdravoval a Uzdravuje. Vícero lidí se.....


Syndrom suchého oka

Kategorie: Zrakové obtíže > Syndrom suchého oka


Syndrom suchého oka je projev suchého zánětu rohovky a spojivky. Souvislý slzný film pokrývající oko je narušen a nedostatečně chrání oko před nepříznivými vlivy.

Ideálním řešením jsou "umělé slzy", kapky s vysokou lubrikační schopností. Vhodným doplňkem jsou pak bylinné směsi.

Seřadit     popoložkách     
09.03.2024

Cholesterol, uzlíky na šítné žláze, růžovka a suché oči

Dobrý den, pane Jonáši, chtěla jsem Vám požádat o bylinky. Už jednou jsme mi moc pomohl. 57 let, štíhlá, snažím se sportovat, nekouřím, alkohol červené víno, stravovat se snažím zdravě přesto mám vyšší cholesterol, dlouhodobě suché oči, růžovku a uzlíky na štítné žláze. Můžete mi namíchat bylinky. Děkuji Ivana


31.12.2023

Suché oči

Dobrý den. Rok mě trápí suché oči a lítá mně cukr. Měla jsem těhotenskou cukrovku, snažím se být na dietě. S očima nikdo neví. Děkuji L.


17.04.2021

Recidivující eroze rohovky

Vážený pane, loni v květnu (2020) jsem utrpěl při práci úraz oka, kdy my vletěl větší kousek uštípnutého betonu do oka a poranil mi rohovku. Samotná léčba tehdy trvala asi 5 dní avšak přibližně po 3 týdnech se mi v noci stala recidiva, což je obecně nazýváno recidivující eroze rohovky. Princip je takový, že oko v noci vyschne, přilepí se k víčku a při nočním tiku, nebo ranním otevření oka se rohovka opět poškodí. Stává se to v pravidelných cyklech. Léčba obvykle trvá velmi dlouho a posledním krokem je operace laserem, což je již invazivní zákrok, při kterém se jakoby toto zranění znovu obnovuje a měla by se vytvořit nová kvalitnější vrstva. Momentálně jsem léčen standardními metodami, přes den umělé slzy, na noc mast a ráno před otevřením oka gelové kapky. Bohužel po roce léčby už u mne jiné východisko než operace není, což bez vyzkoušení alternativní léčby nechci podstoupit, neboť vím, že alternativní léčba mnohdy zabere tam, kde západní medicína končí. Sám jsem důkazem (před 12 lety vyhřezlá ploténka napravená léčitelem, kdy neurochirurgie doporučila NIC nebo operační zákrok). Prosím o Vaši radu. Děkuji Pavel.


06.08.2020

Oční rosacea

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co byste mi doporučil na oční rosaceu? (Bolesti očních víček, viditelné žilky na víčkách, suché oči, nefunkční meibomové žlázy zničené rosaceou). Děkuji


01.02.2020

Bylinky a suché oči

Dobrý den, dva roky po operaci šedého zákalu přetrvává syndrom suchých očí. Problém se příliš nelepší ani při užívání umělých slz 5x až 6x denně. Děkuji za odpověď. Pavel


14.01.2019

Červené oči

Dobrý den, mám již 3 roky problémy s červenými očima. Neustale dostávám antibioticke kapky, výsledky na alergologii byly negativní, na ORLtaké. Nyní mám dva měsíce po operaci šedého zákalu a již podruhé mám antibiotika. Musím vám sdělit, ze jsem vždy málo pila.Teď se snažím pít 2 litry denně. Je mi 60 let. Můžete mi prosím poradit? Moc děkuji. E.


04.09.2018

Syndrom suchého oka a byliny

Dobrý den, pane Jonáši. Již delší dobu mě pálí levé oko a cca před dvěma dny mě v oku začalo nepříjemně bodat. Proto jsem vyhledala lékaře a ten mi stanovil diagnozu suchého oka. Předepsal mi roztok Betadine ( kapat 3x denně), umělé slzy ( kapat 3x denně), oční gel Recugel ( aplikovat 5x denně). Nerada bych používala chemické preparáty, možná to jde i jinak, můžete mi poradit?


25.11.2017

Léčba vysokého očního tlaku, katarakty a glaukomu

Pane Jonáši, Dobrý den! Prosím Vás o radu, jak bych mohl léčit nebo zmírnit mé neduhy uvedené v titulku dotazu jinými metodami než těmi, které mi předepisuje oční doktor (t.j. kapky. Myslím jinou mdicinou než mi předepisuje lékař. Mám 76 roků, chodil jsem pravidelně na kontroly a před asi dvěm, třemi měsíci mi lékařka sdělila takovou diagnozu. Kromě ní mám ještě syndrom suchého oka. Kataraktu a glaukomu se bráním masážemi dle p.Hedi Masafretové, suchým očim (horší je pravé oko)oční masáži a jinmi pokyny z inernetu. Za odpověď Vám moc děkuji. Rudolf Bilko, Karviná.


03.08.2017

Mám stále nateklé spodní oční víčka

Dobrý den, mám problém z očima. Furt mi slzí. Mám syndrom suchého oka, už dlouho jsem neměla nateklé víčka a zase se to vrátilo. Nevím si rady, přestože mi oči slzí jsem neměla tak nateklé oči jako teď. Už tak 4 měsíce. Prosím o radu děkuji Růžičková


19.04.2017

Syndrom suchého oka, červenání očí

Asi před 5 lety se začala projevovat menopauza a sní syndrom suchého oka, kapu hlavně na noc hylogelové kapky. Poslední dobou mně očí zlobí i přes den ( dřou jako bych v nich měla písek, zčervená mě bělmo, neostře vidím i když mám brýle. Je to velmi nepříjemné) Pracuji na počítači, mám brýle na blízko i na dálku a ráda bych podstoupila operaci na odstranění brýlí, ale mám obavu , aby se už takto nepříjemný stav suchého oka nezhoršil. Prodělala jsem operaci jícnu (POEM)


31.03.2017

Oči - suché oči

Dobrý den pane Jonáš, chtěla bych se zeptat na bylinky na oči, trápí mě suché oko, musím kapat umělé slzy a často mívam záněty.Domnívám se že nejsem alergik, ale pracuji ve zdravotnictví i s množstvím dezinfekcí..zkouším obklady se světlíkem , vesměs bez efektu.nmíchané bylinky čaje nebo masti, zasíláte i poštou nebo osobní odběr?mohu se prosím před objednáním optat, kolik vyjde čajová směs či bylinka? Předem Vám děkuji, zůstavám s pozdravem. Markéta Tomková


22.04.2016

Suché oko

Dobrý den, od loňského léta mám pocit, že mám v očích písek, v obchodním domech nevydržím, strašně mne tam pálí oči, na televizi přivírám oči, dlouho nevydržím koukat, je mi 55 let. Nosím brýle, celí den koukám většinou do počítače při své práci. Prosím poraďte mi, co  s tím? Dostala jsem kapky, které mi nepomáhají, jinak nic mi na pohotovosti nic nedali. Je to strašně nepříjemné a i bolestivé, už jsem z toho celá nesvá.Děkuji za odpověď Zukalová. 


31.03.2016

Oči a pocit písku v očích

Dobrý den, před třemi lety se u mně náhle na dovolené v cizině projevily problémy s očima v souvislosti se sluníčkem, bolest/tlak, pálení, velké slzení, začervenání. Pocit permanentního písku v očích. Mírně i plný nos a "suchá rýma" . Přes zimu jsem na to nějak zapomněla :-) ale s prvními paprsky je to zpět..Je mi 47 let. Oči mne celkově dost trápí, ale brýle nenosím stabilně jen na čtení 1,5 a řízení. Pracuji u Pc. Děkuji za radu hlavně na to sluníčko :-( Zdeňka


14.10.2015

Cysta v očním koutku u dítěte

Dobrý den pane Jonáši, ráda bych Vás požádala o radu jak pomocí bylinek vyléčit cystu, která se vytvořila našemu dvouletému synovi v očním koutku. Lékaři doporučují chirurgické odstranění (u tak malého dítěte pod celkovou narkózou). Tomu se chceme samozřejmě vyhnout. Jsme si s manželem vědomi, že každá nemoc má svoji mentální příčinu, zaměřujeme se proto na psychickou léčbu a sílu pozitivního myšlení. Rádi bychom ale v léčbě využili i sílu bylinek. Věříme proto, že i díky Vaší pomoci dokážeme cystu vyléčit.
Děkuji za radu a čas. S přáním hezkého dne, Taťána Shamma 


24.06.2015

Syndrom suchého oka, Menier

Dobrý den pane Jonáši, maminka 75 let trpí 4 roky Menierem, prášky bere, ale ne dle doporučení lékaře, neboť jí v době, kdy se pokyny řídila, tvář postupně ztrácela cit, až jí sliny tekly z otevřených úst, něco strašného, přičemž mozek fungoval, jak měl. Dále trpí syndromem suchého oka, kdy žádné kapky, ani gely nepomáhají. Velice bych Vás prosila o odpověď, případně jaké bylinky by byly vhodné, aby se jí ulevilo. Maminka je velmi aktivní a zmíněné nemoce jí zužují život. Předem velice děkuji Yvona Čejková


11.11.2014

Suché oči a léčivé byliny

Dobrý den, už rok a 3 měsíce trpím syndromem suchého oka. Kapu si umělé slzy hylogel (nejméně každou hodinu), na noc mast, beru lutein, rybí olej. Prosím o radu jak potíže zmírnit. Potíže nejspíše způsobilo používání kontaktních čoček, od potíží nenosím. Děkuji za odpověď.
S pozdravem Marie N.(31 let)

10.11.2014

Oteklá víčka, svědění

Dobrý den, již delší dobu mě trápí oteklá víčka, hlavně po ránu. Sezení u PC v práci to zhoršuje a po mírném splasknutí během dne, následuje svědění víček a u vnější koutků zčervenají. Lékař mi udělal odběry, problémy s orgány nemám. Štítnou žlázu mám hlídanou. Poprosila bych radu. Děkuji Lucie R.

11.10.2014

Zánět očních víček a suché oko

Vážený pane Jonáši, více jak 7 měsíců chodím na oční se zánětem očních víček a syndromem suchého oka, vyzkoušeli na mně troje kapky s antibiotiky a kortikoidy, stejný počet mastí s antibiotiky nic nepomohlo, oči pálí, řežou,mám pocit jako bych měla v očích struhadlo, ráno mám nateklá oční víčka, prý je to chronická záležitost a nic se s tím nedá dělat, kapu umělé slzy, na noc gel. Vyzkoušela jsem Epam na ledviny, výsledek 0, je mi 48 let, nevím zda mé potíže můžou souviset s přechodem, nebo dlouhodobým stresem, s kterým se stále peru. Moc děkuji za radu a věřím ve Vaši pomoc.

23.08.2014

Mám zánět rohovky a syndrom suchého oka, revmatoidní artritída

Dobrý den, prosím, poraďte mi s mým problémem, už jsem zoufalá. Od roku 2006 mám syndrom suchého oka, neustále kapu umělé slzy, i 20 krát denně a na noc gel. Nyní už 2 měsíce léčím zánět rohovky, dostala jsem mast s antibiotiky a doporučení koupit  mast s vitamínem A. Oči mě pálí, až bolí, mám je zamlžené, možná i díky mastičkám. Sledovat Tv nebo pracovat na PC je prakticky nemožné. Je mi 51 let a mám bohužel ještě další zdravotní problémy-revmatoidní artritidu a těžké astma s alergií na jarní a letní trávy. Prosím, pomozte mi. Moc děkuji. Naďa


12.04.2014

Suché oči po operaci

Dobrý den, syn je třičtvtě roku po laserové operaci očí, Bohužel má syndrom suchého oka a cca 4x denně si musí kapat do očí zvlhčující kapky nebo užívá nějaký gel. Na klinice, kde byl operován mu neustále tvrdí, že se to zlepší, ale výsleden žádný. Prosím o radu, event. doporučení přírodní léčby, obávám se dlouhodobého kapání syntetických kapek. HP


Léčitel Jonáš je Vám k dispozici ve všední dny od 9 do 16 hod. na telefonu 605 456 682
Vaše dotazy a připomínky můžete posílat na e-mail lecitel.jonas@seznam.cz
FaceBook léčitele
Média

Léčitel a bylinář Jonáš byl hostem v diskuzním pořadu "Máte slovo" s Michaelou Jílkovou. Na jeho záznam se můžete podívat ZDE.


Článek, komentující pořad "Máte slovo", si můžete přečíst v Parlamentních listech.


Další reakce na pořad Michaely Jílkové. Tentokrát na serveru EuroZprávy.cz.