Poradna léčitele Jonáše
 


Léčitel - Zajímavé články


08.09.2022
Dlouhodobý Covid

Pokoj Vám od Jezuse Kristuse, ptám se nemocných po Covidu: Jste přesvědčeni, že když jste.....


30.08.2022
Kategorie: Cesty víry
Vyléčení a Uzdravení nemocní

Pokoj a požehnání Páně Vám, kdo čtete tento článek.Uzdravování bylinami se, tento rok, věnuji 20.....


01.02.2022
Kategorie: Cesty víry
Pro bratry a sestry v Ježíši Kristu

Bratři a sestry v Ježíši Kristu, když Pán Jezu vysílá učedníky a dalších 72, tak je.....


20.02.2021
Kategorie: Cesty víry
Covid - otevření škol?

Pokoj od Ježíše Krista nechť je s Vámi. prosím, aby zvláště četli bratři a sestry v Kristu.....


25.10.2020
Bylinky během i po Covid - 19, a byliny

Pokoj a požehnání Vám všem od Ježíše Krista, který Uzdravoval a Uzdravuje. Vícero lidí se.....


Žaludek a trávení

Kategorie: Žaludek a trávení

Podkategorie: Žaludeční problémy,Nechutenství,Pálení žáhy,Slezina,Zánět a nemoci slinivky


Poruchy trávení a nemoci žaludku jsou velmi nepříjemné a léčba bývá obvykle dlouhodobá. Bylinné směsi podporují trávení a výrazně napomáhají k lepšímu fungování všech orgánů trácicího traktu - žaludku, sleziny i střev.

V případě, že si nepřejete problém se mnou konzultovat, moje bylinné směsi pro pomoc se Žaludkem si můžete objednat na e-shopu byliny-bylinky.cz.

Seřadit     popoložkách     
... celkem 28 stránek
19.06.2024

Bolest břicha u syna

Dobrý den, syn šest let ma již tři měsíce bolesti bříška. Byl vyšetřen sono, různé výtěry ze stolice, ale na nic se nepřišlo. Jedině, že ma alergii na laktozu. Přes všechna opatření, ale brříško stále bolí. Je to tak, že bolí skoro po každém jidle, když si odprdí je to lepší nebo bolest zcela zmizí. Vždy prděl bez problému ještě se tomu smál a teď z něj plyny proste neodchází. Zkoušela jsem espumisan, ale moc to nepomáhá. Chtela bych přírodní léčbu, ale nevím co konkrétního. Prosím o radu.


06.06.2024

Zažívání

Dobrý den, chtěla bych vás požádat o pomoc. Již delší dobu mě pálí jazyk, bolí pod žebry na levé straně a též levá strana zad od středu páteře vystřeluje do stran bodovou bolest. Moc děkuji . Jitka


22.04.2024

Reflux jícnu

Dobrý den, je mi 55 let. Neberu žádné léky. Teď mě začal bolet žaludek a hrozně pálí v krku. Zjistili mně reflux žaludku, jícnu. Předepsali lék Helicid, ale zatím moc nepomáhá. Nekouřím nepiji, omezila jsem smažená jídla. Nevím, co mohu jíst, aby se to vylepšilo a neubližovala si ještě jídlem. Moc bych prosila o radu co dělat, aby mi bylo lépe. Děkuji a přeji pěkný den. P.


02.12.2023

Duodenogastrický reflux

Dobrý den pane Jonaši, byl mi zjištěn duodenogastrický reflux a žlučníkové jezírko v žaludku. Brala jsem Ursosan, na chvíli to zabralo,ale můj největší problém je knedlík v krku a s tím spojené špatné polykání. Na Orl vše v pořádku. Dávám přednost přírodní léčbě. Děkuji za odpověď. B.


01.11.2023

Osteoporóza, reflux a pálení žáhy, ztukovatělá játra

Dobrý den. Jsem člověk, kterému stres stahuje žaludek, a z toho mám pálení žáhy a reflux. Omeprazol mi nepomáhá. Mám osteoporózu a v poslední době mi hodně padají vlasy. Kožní lékařka mi napsala kortikoidy a hormony na potírání hlavy. Raději mám přírodní léčbu, tak se obracím s prosbou na vás.Vyšetření krve, vše v pořádku. Na ultrazvuku ztukovatělá játra bez zvýšených jaterních testů. Děkuji za odpověď.


03.09.2023

Kyselá chuť v ústech

Dobrý den. Moc prosím o radu. Asi 4 měsíce mne trápí kyselost v ústech. Řekla bych, že kyselý reflux. Žáha mne nepálí. Na začátku to bylo v noci i ve dne. Teď je to ve dne občas, ale v noci stále. Někdy mne z toho hodně bolí i zuby. Upravila jsem stravu, beru čínské bylinky a snažím se lépe dýchat. S dýcháním mívám problém. Dýchám velmi málo a povrchně. Vše začalo po hodně stresovém období a po velkém omezení živin. Držela jsem s partnerem přísnou slinivkovou dietu. Motám se neustále v kruhu a nevím, jak z něj ven. Moc děkuji za radu a přeji hezké a pohodové dny. S pozdravem Kateřina


14.07.2023

Bolesti břicha u dětí

Dobrý den pane Jonáši, prosím o radu. Už asi týden trápí syna večerní bolesti břicha. Když se ráno vzbudí je to vpořádku, i během dne je ok. Bere probiotika a Iberogast. Ale když se přiblíží večer, tak začne pofňukávat, že ho bolí bříško kolem pupku. Je dost hystericky a kroutí se a já nevím, jestli ho to opravdu tak moc bolí nebo přehrává. V půli týdne jsme jeli v noci na pohotovost, ale v půli cesty usnul a když jsem se ho zeptala,jestli ho to bolí,tak říkal,že už ne. Takže jsme ani nedojeli. Druhý den dopoledne vporadku, po obědě zase...takže jsme opět jeli na pohotovost a výsledek.. Údajně plyn ve střevech. Takže abych to shrnula. Celý den je vpořádku, ale pozoruji, že je víc podrážděný a reaguje agresivněji. K večeru bolesti břicha a hysterický pláč, proč ho bolí bříško. Když si k němu lehnu, do chvilky usne a spí celou noc. Jestli se v tom aspoň trochu vyznáte, prosím o radu. Děkuji H.


03.07.2023

Pálení nohou, a v břiše

Mám velký problém, pálí mě nohy a rovněž mám pálení v břiše a potíže s vyprazdňováním, a potíže ze spánkem. Vyšetření nic neprokázalo, ale problémy jsou a trvají dlouho. Nevím si rady. Prosím o bylinky a radu. Děkuji Zdenka


02.07.2023

Cukrovka a polypy v jícnu

Dobrý den, trápí mně polypy v jícnu, Po několikerém odstranění se stále vracejí. Můžu poprosit o radu jaké bylinky, by byli vhodné. Trápí mně i silná cukrovka . Děkuji za rady a pomoc. R.


24.06.2023

Bolesti v oblasti žaludku

Dobrý den pane Jonáši.Do oslovení vaši osoby mě do tlačila má dcera. Její kolega z zaměstnání má s vámi velmi dobré zkušenosti,tak jsem si řekla, že to zkusím.Chci vás poprosit o radu,protože už nevím kudy kam. Je me 64 let od mládí trpím jakousi bolesti v oblasti mezi žebráma pod hrudni kosti v oblasti kolem zaludku až k pupíku v tu chvíli mě opuchne celá tato oblast a rozléhají se křečovité svíravé úporné bolesti po celé ploše. Úplně mě ta bolest ochromí. Byla jsem před 7 lety na žaludeční hadičce po té ne Dr předepsal omeprazol na regulací trávicích šťáv a helicobecterii pylory na kterou jsem brala spoustu antibiotik ,to bylo zničeno dle kontrolního dechového testu,po té trochu ty bolesti ustaly, nevím zda to bylo náhodou.Omeprazol beru stále.Po nějaké době se zase bolesti objevily,nyní je mam opět častěji, od žlučníku to není. když jsem vždy měla ty bolesti kolem žaludku vzala jsem si tři omeprazol i najednou to mě trochu pomohlo nevím zda to byla náhoda nebo nějaká sugesce ale pomohlo tak do půl hodiny byl klid, vím že 3 omeprazoly bych brát neměla ale v těch bolestech barete co vám snad pomůže hlavne aby to už přestalo. včera jsem opět měla ty bolesti a opět jsem si vzala tři omeprazoly , ale bohužel, už se stalo podruhé ,že mě to nepomohlo.Beru antiblokátor -Concord který upravuje vysoký krevní tlak a úpravu srdečního srdečního rytmu, potom jsem měla zvýšenou kyselinu močovou v krvi,na to mě dr.dal purinol na vylučování purinů, nyní už dle krevnich vysledku je to už celkem v normálu ale purynol stále užívám, poté mě bylo před rokem zjištěno ztukovatění jater a vysoké jaterní testy.Již rok mám jaterní dietu a léky volně dostupné z lékárny-esenttiale,které jaterní testy upravují, díky tomuto opatření se jaterní testy hodně zlepšily ale ještě pokračuji..Ráda bych vás poprosila o pomoc, ohledně té bolesti v oblasti kolem žaludku až k pupíku. Nemám ji každý den ale jednou dvakrát do měsíce se objeví,někdy se neobjeví měsíc a půl někdy se objeví cca třikrát d


29.05.2023

Ztráta sluchu a zánět žaludku

Dobrý den, chtěla bych moc poprosit o radu, co si objednat za bylinky na tyto potíže. Je mi 39 let, a zhoršuje se mi velmi rychle, během několika let sluch, nyní mám ztrátu 50 procent obě uši. Neví se z čeho to mám, tak jestli by bylo něco na sluch, aby se tolik nehoršil, a k tomu mám chronický zánět žaludku, mám již několik let bolesti vlevo vodorovně od pupíku v oblasti břicha a stále kyselo v krku, pálení žáhy k tomu, léky na to užívám, ale nepomáhají. S velkým díky za Vaši ochotu a čas. S pozdravem Monika


29.04.2023

Reflux jícnu

Dobrý den, trvale užívám léky Helicid na reflux jícnu, nyní po 2,5 letech po kontrolní gastroskopii mě byla sdělena histologie: refluxní choroba jícnu, Barretův jícen bez dysplazie. Kontrola za rok. Celkem mě tato diagnóza vyděsila, jsem celiak, věk 45 let.. Mohu poprosit o radu co s tím? Děkuji. T.


01.04.2023

Bolesti žlučníku, trávení, nadváha

Dobrý den, jsem 20 let po operaci žlučníku, poslední dobou mám problém s pálením žáhy a se žlučovodem, na sono byl zvětšený, a při endosk. Zánět žaludku. Doktorka mi předepsala omeprazol, a že mám jíst zdravě. Žaludek se zklidnil, ale bolest pod žebrem dle sona bolest žlučovod - dvanáctník nepovoluje. Je možné mi namíchat nebo doporučit směs. Pročistit játra, pociťuji stále horkost, zklidnit žlučník a mám problémy s hubnutím, zpomalený metabolismus. Děkuji moc.


28.03.2023

Úbytek korove vrstvy ledvin, reflux

Dobrý den, dnes mi bylo na RTG vyšetření diagnostikován úbytek korové vrstvy ledvin a jejich zúžení. Dlouhodobě užívám podpůrné léky na játra s obsahem ostropestřece, trpím také na překyselení žaludku a s tím spojený reflux. Prosím moc o radu, jak vylepšit zažívání i funkci ledvin. Děkuji. Eva


21.03.2023

Žlučníkový kámen a reflux

Dobrý den, prosím o doporučení, zda jde rozpustit žlučníkový kámen 1cm veliký dle ultrazvuku. Problém se žlučníkem nemám, ale mám bolesti v okolí žaludku, nezávisle na jídle, na GFS byl zánět, ten se přeléčil a reflux. Děkuji za rady. Hezký den.


17.02.2023

Reflux jícnu

Dobrý den, mám reflux jícnu, beru controloc, ale mám pořád nevolnost a nechutenství. Někdy se to trochu zlepší, ale pak se to vrátí znovu. Jsem hodně stresovaná mám pocit, že si to ovlivňuji stresem a nervozitou. Jak jsem nervozní tak se mi sevře žaludek a je mi špatně. Piji na reflux vincentku i bylynný čaj přímo míchaný. Byla jsem na ultrazvuku a vše v pořádku, ale na gastroskopii se mi nechce.


12.02.2023

Bolest v oblasti žaludku a jater

Dobrý den, před měsícem mi lidově řečeno ruply záda v oblasti beder, po třech injekcích jsem dostala prášky Skudexa,které jsem kvůli bolesti žaludku musela přestat brát. Již tři týdny musím dodržovat dietní režim a jíst pouze dietní jídla, bolí mě v oblasti jater a žaludku, jsem jakoby napnutá v horní části hrudníku a mám nevolnost, ale nezvracim a nemám průjem. Často krkám, ale jen vzduch a střeva také kručí, ale nebolí. Užívám Prestarium na tlak, jinak trvale léky nemám, beru ale již téměř rok čínskou medicínu na hormonální problémy spojené s předčasným přechodem. Je mi 44 let. Můžete mi prosím namíchat nějakou směs bylin, která by mi pomohla? Děkuji


23.01.2023

Reflux a zahlenění

Dobrý den, od mládí trpím poruchou trávicího ústrojí a nyní v seniorském věku se přidal reflux. Užívám lék Emenera, ale v poslední době to nepomáhá. Mám stále dávivý kašel, jsem zahleněná a mám pocit něčeho v krku. Prosím o doporučení, co by v mém případě bylo nejvhodnější. Moc děkuji. S pozdravem Jarmila


18.01.2023

Atopický ekzém a nechutenství

Dobrý den, prosím o radu. Jaké bylinky by byly vhodné při atopickém ekzému, a také při nechutenství. Děkuji Markéta


27.12.2022

Operace žaludku

Dobrý den. Jaký čaj byste doporučil po bariatrické operaci žaludku. Děkuji


... celkem 28 stránek

Související články12.09.2011 - Kategorie: Zdravý jídelníček

Éčka v potravinách, aneb víte, co jíte?

Reklama na věci, které nepotřebujemeLéčitel Jonáš je Vám k dispozici ve všední dny od 9 do 16 hod. na telefonu 605 456 682
Vaše dotazy a připomínky můžete posílat na e-mail lecitel.jonas@seznam.cz
FaceBook léčitele
Média

Léčitel a bylinář Jonáš byl hostem v diskuzním pořadu "Máte slovo" s Michaelou Jílkovou. Na jeho záznam se můžete podívat ZDE.


Článek, komentující pořad "Máte slovo", si můžete přečíst v Parlamentních listech.


Další reakce na pořad Michaely Jílkové. Tentokrát na serveru EuroZprávy.cz.