Poradna léčitele Jonáše
 


Léčitel - Zajímavé články


20.02.2021
Kategorie: Cesty víry
Covid - otevření škol?

Pokoj od Ježíše Krista nechť je s Vámi. prosím, aby zvláště četli bratři a sestry v Kristu.....


25.10.2020
Bylinky během i po Covid - 19, a byliny

Pokoj a požehnání Vám všem od Ježíše Krista, který Uzdravoval a Uzdravuje. Vícero lidí se.....


22.07.2020
Kategorie: Cesty víry
Exorcismus kontra šarlatáni, lžiproroci, svévolníci

Pokoj a požehnání Vám od Ježíše Krista,několikrát mi volaly nemocné ženy, že byl nad nimi vykonán.....


26.01.2020
Mandle u dětí

Prosím, aby rodiče četli pečlivě!!! Poškozené mandle u dětí skrze angíny - streptokok, či opakované.....


25.01.2020
Hemofil, zahlenění u dětí

Při opakovaných rýmách u Malých dětí se může ve stěrech ukázat Hemofil. Nejčastěji  se na mě.....


Žaludek a trávení

Kategorie: Žaludek a trávení

Podkategorie: Žaludeční problémy,Nechutenství,Pálení žáhy,Slezina,Zánět a nemoci slinivky


Poruchy trávení a nemoci žaludku jsou velmi nepříjemné a léčba bývá obvykle dlouhodobá. Bylinné směsi podporují trávení a výrazně napomáhají k lepšímu fungování všech orgánů trácicího traktu - žaludku, sleziny i střev.

V případě, že si nepřejete problém se mnou konzultovat, moje bylinné směsi pro pomoc se Žaludkem si můžete objednat na e-shopu byliny-bylinky.cz.

Seřadit     popoložkách     
... celkem 26 stránek
17.01.2022

Tlak v žaludku, říháni, špatné polykání

Dobrý den, 2 roky mám diagnostikovaný lehký reflux (10mg Helicidu/den), laktózovou intoleranci, po některých jídlech tlak v žaludku a časté říhání, po kterém se uvolní tlak v žaludku. Zhoršení vždy večer, když se přidá i pocit, že nemůžu polknout (ale jen tekutinu). V noci klid, bez obtíží. Nejvíc mě trápí teď ten pocit, že nemůžu polknout, ale je to spíše psychické, myslím. Kontrolní gastroskopie v pořádku. Děkuji za radu, A.


14.12.2021

Bylinky, byliny na reflux

Zdravím. Pane Jonáši. Dlouhou dobu mám problémy s trávením. Při vyšetření mi řekli, že mám reflux. Mám brát omeprazol, nepomáhá. Mám bolesti žaludku, pod žebry pravá levá strana, bolesti břicha, někdy jak na slepák, většinou zácpa. Po několik dní mě budí pocit na zvracení .Jinak mě bolí snad vše,únava. Děkuji za Vás čas a radu.S pozdravem. S.


21.08.2021

Antrální gastroptie, reflux

Dobrý den, prosím o doporučení nějakých bylinek ke zlepšení stavu. Dg.antrální gastropatie, reflux. Léky Helicid 1 ráno, Itoprid 50 3x denně. Zpočátku nastalo mírné zlepšení, nyni je to horší. Přidaly se průjmy, ještě větší únava, nevolnost a nechuť k jídlu. Děkuji Marie


01.06.2021

Covid - záněty a trávení

Dobrý den pane Jonáši, v půli dubna jsem prodělala Covid onemocnění s mírným průběhem. Nato jsem ale v půli května chytla zánět močových cest, s tím, že už mi to částečně zasahovalo ledviny, byla jsem přeléčena antibiotiky a to mi asi rozjelo (spolu s infekcí) gynekologický zánět (mykózu v silnějším stádiu). Nyní mám i perorální antimykotikum + lokální. Jsem pořád taková nafouklá a občas mě i pobolívají záda. Potřebovala bych od Vás poradit něco, čím bych si posílila imunitu, zlepšila trávení a chránila se před opakováním močových a gynekologických zánětů. S pozdravem a přáním hezkého dne. Magda


26.04.2021

Otékání nohou a rukou a zažívací potíže

Dobrý den, má 77letá maminka trpí vysokým krevním tlakem, mírnou nadváhou a artrózou kolen. V současné době trpí hlavně navečer natékáním kotníků a nártů, pokožka je lesklá a napnutá, lýtka tvrdší na omak. Také jí natékají prsty na rukou hlavně prostředníček, který je špatně ohebný. Má problémy se zažíváním, trpí zácpou a pálením žáhy. Prosím o radu co by jí pomohlo od problémů. Děkuji.


19.04.2021

Pálení žáhy - slano v krku

Dobrý den. Co byste doporučil na pálení žáhy? V krku slano horko. Děkuji. V.


05.04.2021

Reflux - pálení rtů, jazyka, a úst

Mám reflux a už rok mě pálí ústa, jazyk a rty. Prošla jsem i vyšetřením na alergologii, ale zjistili jen alergii na heřmánek,pelyněk a některé kvetoucí byliny. Jinak na jídlo ne. Prosím o radu co dělat, pálení je nesnesitelné jako když rozkoušete feferonku. Ráno mírnější, intenzita po obědě a večer stoupá.


17.03.2021

Bolesti břicha v oblasti žaludku

Dobrý den, už 3 měsíc mě bolí bricho v oblasti žaludku hlavně po jídle. Byla jsem na gasroskopii, kde mi diagostikovali mírné inkop.kardie. Beru leky Omeprazol a leky na psychiku Trittico. Snažím se jíst na doporučení dietně, ale po i malem množství jidla mě bolí žaludek po celý den. Nebolí mě v noci. Už jsem z toho zoufalá, pan doktor už pro mě nemuže nic udělat. Moc vám děkuji za odpoved. M.


11.03.2021

Bolesti břicha - záněty žaludku

Dobrý den pane Jonáši, již delší čas mě trápí bolesti břicha vpravo v nadbřišku někdy se to promítá do středu někdy až dolů do střev, často mě svědí i celé tělo. CT a sono břicha, krevní obraz, jaterní testy, kolonoskopie - v normě. Gastroskopie - mírná antrální gastropatie, bez Helikobaktera. Prý trpím záněty žaludku, mírnou herniací a refluxem, patrně psychosomatického původu (je mi 60 let a mám po 2 operacích páteře, navíc beru léky na tlak, štítnou žlázu, cholesterol, na kosti a ženské hormony. Užívám 1x denně Rapoxol na žaludek – bez efektu. Problémy se projevují čím dál častěji, téměř každý měsíc a trvají dost dlouho - bolesti po jídle i před jídlem. Piji heřmánek, mátu, čaje na zažívání. V rodině měli problémy se žaludkem oba rodiče (otec překyselení, matka neurózy) Prosím o radu, jaké bylinky by mi mohly pomoci. S pozdravem S.


07.03.2021

Žlučník a žaludek

Dobrý den. Před měsícem mě začala bolet hodně slinivka a žlučník. Před 10 dny jsem při mytí oken pěkně nastydla a začaly problémy se žaludkem. Slinivka není tolik cítit, ale žaludek hrůza. Dnes ráno jsem měla i nateklé dásně, a když jsem čistila zuby, tak mně pěkně krvácely. Mám velké problémy se žaludkem. Nemohu vůbec jíst. Zhubla jsem za 14 dní 12kg. Mám nadváhu a snažím se cvičit a hubnout, ale teď to nejde. Moc děkuji H.


25.02.2021

Bolest nohou, a bolest od žaludku

Dobrý den, chtěla bych Vas moc poprosit o radu a pomoc. Již téměr 2 roky mám výše uvedené problémy. Když jsem v klidu nebo ležím, tak to ustane. Mám to jen u pohybu nebo mě neco vyvede z míry. Předem velice děkuji. K.


15.02.2021

Zlatý stafylokok a potíže s trávením

Dobrý den pane Jonáši. Prosím o radu. V listopadu jsem měla virozu, a od té doby potíže s trávením. Dle gastroskopie reflux a gastritida. Zkusila jsem hodně čajů,  ale stále často nechutenství, pocit zapáchajícího knedlíku z žaludku nebo žlučníku. Pocit tlaku, který se mění tlak do zad jícnu žaludku. V noci a ráno pocit kyselosti, až zkaženosti v puse. Zácpy mám už dlouho. Také spoustu let zlatého stafylokoka v nose a očích. Děkuji mnohokrát


30.01.2021

Reflux - bolest levé části břicha

Dobrý den, jsem muž 56 roků, výška 180, váha: 92kg. Asi 10 roků mám stále tlak v levé části břicha / 3x gastroskopie - výsledek reflux, doporučen Helicid, Kinito / + říhání. Problémy jsou nyní velké. Vše se zhoršuje stresem, v kterém jsem každý den. Pracuji jako dispečer kamionové dopravy - málo pohybu. Prosím o Vaši radu a pokud by to šlo i objednání na konzultaci u Vás. Děkuji. S pozdravem. Zdeněk


28.01.2021

Reflux, žaludeční šťávy

Před rokem mě po potížích s jícnem na ORL zjistili reflux. Předepsali omeprazol, ale ten jsem pro vedlejší účinky neužíval. Pořídil jsem si gastrotuss a bylinný čaj slizin. Při kontrole na gastroskopii vše v pořádku. Nyní po roce bolesti v oblasti žaludku, po ránu vyplouvám sliny zbarvené do hněda, někdy až s příměsí krve. Užívám jen prášky na tlak triplixam. Marně bojuji i s plísní na nechtech nohou. Děkuji za radu. Jaroslav


24.01.2021

Reflux jícnu a bolest v krku - gynekologické záněty

Dobrý den. Potřebovala bych poradit, jaký čaj mám pít, když mě často bolí v krku. Na ORL mi řekli, že to souvisí s Refluxem jícnu. Mám také časté gynekologické záněty. Mohla bych si u Vás prosím objednat nějaký čaj, který by mi pomohl? Děkuji moc s pozdravem H.


22.01.2021

Žaludeční potíže a pálení žáhy

Dobrý den p. Jonáši. Mám asi tři měsíce žaludeční potíže. Po některém jidle bolest uprostřed hrudního koše, kdy mi to vystřeluje až do zad. Někdy mám pocit velkého hladu a s tím spojenou bolest. Co mě trápí asi nejvíc je pálení žáhy. Začala jsem užívat omeprazol 14 dní a problémy přestaly. Po týdnu neužívání jsou problémy nazpět. Chtěla bych vyzkoušet nějaký vhodný produkt od Vás. Zatím jsem neabsolvovala žádné vyšetření. Děkuji


10.01.2021

Crohn a ulcerozni kolitida

Dobrý den, prosím o radu, zda jsou nějaké vhodné bylinky či přírodní přípravky na akutní crohnovu nemoc a ulcerozní kolitidu. Skoro 7 měsíců mám těžký průběh, permanentní krev ve stolici i v moči, drastický úbytek váhy, vředy v ústech. Po 5 měsících užívání kortikoidů se stav zlepšil, ale nyní se, po vysazení, najednou vše vrátilo na začátek. Nyní už nezabírají žádné léky, ani kortikoidy. předem moc děkuji J.


07.01.2021

Žaludek a trávení

Dobrý den, mám dlouhodobé problémy s břichem. Před 4 lety mi doktor při gastroskopii zjistil, že mám malé vřídky na dvanácterníku. Předepsal mi Lanzul a problémy nepřestávaly. Před 3 měsíci jsem navštívil jiného doktora, a po té gastroskopii mě řekl, že dvanácterník je v pořádku, jen zjistil, že sliznice žaludku je mírně překrvená. Mám neustále citlivé břicho, mohl byste mi prosím poradit? Děkuji Miroslav


24.12.2020

Zažívací obtíže a bolesti páteře a kloubů

Dobrý den, potřebovala bych pane Jonáši vaši pomoc. Od ledna 2020 trpím zažívacími obtížemi - všechna vyšetření s negativním výsledkem. Lékař si myslí, že je to psychosomatické a mě ještě napadlo, zda-li to nesouvisí s mými bolestmi bederní páteře a bolestmi obou dvou kolen - mám gonartrózu obou dvou kolen 3.stupně. Děkuji.


11.12.2020

Reflux

Dobrý den pane Jonáši. Je mi 66 let. Začátkem listopadu mi byl diagnostikován reflux pomocí optiky na ORL. Měla jsem pocit knedlíku v krku. Užívám 2x denně Helicid, přesto překážka v krku je stále, i když menší. Bolest mi však jde mírně přes ucho až do čelisti. Mám problém s čelistním kloubem, a to vše na levé straně. Někdy se rozbolí i hlava a je mně špatně. Můžete mi poradit. Děkuji za odpověď.


... celkem 26 stránek

Související články12.09.2011 - Kategorie: Zdravý jídelníček

Éčka v potravinách, aneb víte, co jíte?

Reklama na věci, které nepotřebujemeLéčitel Jonáš je Vám k dispozici ve všední dny od 9 do 16 hod. na telefonu 605 456 682
Vaše dotazy a připomínky můžete posílat na e-mail lecitel.jonas@seznam.cz
FaceBook léčitele
Média

Léčitel a bylinář Jonáš byl hostem v diskuzním pořadu "Máte slovo" s Michaelou Jílkovou. Na jeho záznam se můžete podívat ZDE.


Článek, komentující pořad "Máte slovo", si můžete přečíst v Parlamentních listech.


Další reakce na pořad Michaely Jílkové. Tentokrát na serveru EuroZprávy.cz.