Poradna léčitele Jonáše
 


Léčitel - Zajímavé články


08.09.2022
Dlouhodobý Covid

Pokoj Vám od Jezuse Kristuse, ptám se nemocných po Covidu: Jste přesvědčeni, že když jste.....


30.08.2022
Kategorie: Cesty víry
Vyléčení a Uzdravení nemocní

Pokoj a požehnání Páně Vám, kdo čtete tento článek.Uzdravování bylinami se, tento rok, věnuji 20.....


01.02.2022
Kategorie: Cesty víry
Pro bratry a sestry v Ježíši Kristu

Bratři a sestry v Ježíši Kristu, když Pán Jezu vysílá učedníky a dalších 72, tak je.....


20.02.2021
Kategorie: Cesty víry
Covid - otevření škol?

Pokoj od Ježíše Krista nechť je s Vámi. prosím, aby zvláště četli bratři a sestry v Kristu.....


25.10.2020
Bylinky během i po Covid - 19, a byliny

Pokoj a požehnání Vám všem od Ježíše Krista, který Uzdravoval a Uzdravuje. Vícero lidí se.....


Menstruační problémy

Kategorie: Ženské problémy > Menstruační problémy

Podkategorie: Nepravidelná menstruace,Zvýšená krvácivost,Špinění mimo cyklus


Bezproblémová menstruace se vyskytuje pouze u velmi malého počtu žen. Většina z Vás se určitě setkala s nejrůznějšími problémy menstruačního cyklu. Převážně se jedná o premenstruační syndrom, zvýšené bolesti při menzesu nebo nepravidelnou menstruaci. Dalším standardním problémem je špinění nebo vynechání cyklu, v těhotenství nebo při přechodu. Často se též vyskytují poruchy intenzity samotného krvácení, silné nebo naopak slabé.

Seřadit     popoložkách     
... celkem 25 stránek
29.02.2024

Častá menstruace

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Sedmnáctiletá dcera má už více než půl roku zkrácený menstruačni cyklus o týden. Doporučil byste mi pro ni nějaký čaj? Moc děkuji! S


17.01.2024

Výtok a špinění

Dobrý den, pane Jonáši, chtěla bych Vás požádat o radu s mým problémem. Je mi 40 let a od te doby mi začalo špinění mezi cykly trvající vždy cca 3-4 dny. Bohužel tento měsíc vlivem stresu( stres je opravdu velmi silný, takový stres jsem ještě v životě nezažila- obzvlášť poslední 3 týdny) je špinění silnější a trvá delší dobu. Jedná se v podstatě o hnědý výtok, nejvíce patrný po toaletě, jak malé tak velké, trvající 4 dny a nevypadá, že by slábl. Menstruaci mám pravidelnou mezi 26-28 dny, trvající 5-7 dní. Prosím Vás tedy o radu, jak se s problémem trvale vypořádat. Děkuji. Michaela


05.03.2023

Bolestivá a silná menstruace

Dobrý den, mám potíže s bolestivou a silnou menstruací. Těsně před menstruací mívám projevy: neklid, napětí, pocit stresu, někdy i hůře spím. Někdy v průběhu cyklu mívám vaginální suchost. Všechny tyto potíže se zhoršují při stresu. Je mi 24 let. Neberu žádnou hormonální antikoncepci. Menstruací mívám pravidelnou. Někdy bych chtěla s partnerem otěhotnět, proto se na Vás obracím o radu. Předem moc děkuji za Vaši odpověď. Přeji hezký den.


05.03.2023

Krvácení mimo cyklus

Dobrý den, prosím o radu. Krvácela jsem mimo menstruační cyklus, bolest v bedrech až na kostrč, občas bolest stehen, v noci propocené pyžamo. Kontrola na gynekologii a předepsaný hormony (Norethisteron) na 14 dni. Nyní po 14 dnech braní hormonů mám menstruaci, bedra nebolý, ale propotím pyžamo. Občas mě pobolívá v podbříšku vpravo. Padají mi více vlasy. Moc děkuji Petra


26.02.2023

Ztráta menstruace

Dobrý den pane Jonáši, prosím o radu s problémem, který má moje dcera. První menstruace se dostavila ve 14 letech. Následně jich přišlo ještě několik. Když se další nedostavila, nasadila ji lékařka hormonální antikoncepci, při ní menstruace byla. Léky užívala asi 12 let. Před rokem je vysadila a menstruace se opět nedostavila. Dcera má nadváhu, měří 157cm/76kg. V dětství léčena na epilepsii, nyní léky na vysoký krevní tlak. Mohl byste, prosím,poradit, co užívat, aby se menstruace přirozeně dostavila? Děkuji, Z.


25.11.2022

Silné krvácení při menstruaci

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Vždy jsem měla silnou menstruaci, ale tentokrát nebylo krvácení k zastavení. Po 5 dnech jsem zkolabovala a pomohly kapačky v nemocnici. Vysoká sliznice, lékař chtěl provést kyretáž, odmítla jsem, prosím o radu, jak zmírnit krvácení. Je mi 45let, 2 porody spontální, bez problémů. Děkuji mnohokrát..


22.10.2022

Silná menstruace a psychické potíže

Dobrý den pane Jonáši, mám k Vám prosbu. Poslední měsíc mě trápí k večeru vyšší krevní tlak a vysoké tepy, i při nízkém tlaku. Mám celkem velké psychické vypětí, v rodině. Minulý měsíc jsem byla na odstranění polypu v děloze, i přesto mně trápí dost silné menstruační krvácení, a bolesti v kříži. Budu ráda za pomoc při výběru bylinek. Ivana


29.08.2022

Krvácení

Dobrý den, vážený pane Jonáši, jsem v péči gynekologa, zatím mě léčí kontryhlem, vitamínem E,B1 a ascorutinem a doporučil mi gynex. Krvácím od května 2022, již v prosinci 2021 jsme měla vysokou sliznici 15mm. Nechci na zákrok, krvácím neustále, někdy méně a někdy s velkým množstvím sliznice, je mi 45 let, bezdětná. Děkuji za doporučení bylinek M.


04.08.2022

Krvácení po kyretáži a močové cesty

Dobrý den, 10.6. jsem byla na kyretáži z důvodu polypů v děloze a vysoké sliznice v děloze, 6 týdnů po kyretáži jsem začala menstruovat (je mi 58 let a jsem již delší dobu po menopauze a menstruaci již nemám). Trvá to již 13-tý den. Není silné, chvilkami jen špinění. Můžou to ovlivňovat hormony, které jsem po kyretáži dostala k užívání? Již je dobírám. Lékařka mi sdělila, že by stejně bylo nejlepší odstranit celou dělohu včetně všeho ostatního. Mám z toho strach. K tomu se mi opět ozvaly moje problémy s močovými cestami, které mě trápí již asi 15 let. Urolog už si se mnou neví rady(můj dojem). Bolest v močové trubici a při močení, přitom v moči nic. Jindy se tam něco objeví a dostanu antibiotika. Dřív jsem měla tyto problémy tak 3x do roka, teď tak každé tři týdny. Jsem objednaná na cytoskopii, ale vzhledem k menstruaci mi byla odložena, ale mám obavy, že mi ji zase odloží, protože nepřestávám krvácet. Můžete mi poradit, jestli jsou nějaké bylinky na ukončení menstruace a na zklidnění mých problémů s močovými cestami? Jsem z toho psychicky vyřízená, nehledě na to, že jsem se před zhruba patnácti lety léčila na deprese a nerada bych do toho zase spadla. Děkuji Jana


25.04.2022

Silné menstruační krvácení v přechodu

Dobrý den, je mi 51 let, poslední měsíce mám menzes i 3-4 týdny a sraženiny. Začala jsem brát askorutin pro zmírnění. Již několik let mám v děloze myomy a občas cysty. Teď mi lékařka sdělila, že mám špatný krevní obraz a nevyhnu se odebrání dělohy. Předepsala mi noretisteron a železo. Můžete mi prosím doporučit bylinky? Už jsem pila vaše čaje a lékařka mě při kontrole chválila. Děkuji za odpověď.


21.04.2022

Myom a silná menstruace

Dobrý den, je mi 48 let. Celé roky jsem měla silnější menstruaci a užívala horm. lék orgametril. V únoru jsem byla na menší operaci s polypem a zmenšovali mi myom. V březnu jsem měla strašně silnou menstruaci. Můj doktor chce abych zatím nic nebrala, že by se mi to měli srovnat. Vyšetření mám všechny v pořádku. Tak si říkám, co pít nějaké bylinky? Nebo ráda přijmu nějakou tu radu. Děkuji.


10.02.2022

Bolest břicha - při menstruaci, úzkost

Dobrý den, pane Jonáši, mohl byste mi prosím poradit co na bolesti břicha při menstruaci. Veškeré vyšetření jsou v pořádku. Nicméně bolest břicha přichází a nefunguje na ni nic. Spouští se mi díky tomu úzkosti. Od lékařky mám předepsaný neurol. Který jsem tedy teď měsíc nepoužila. Přála bych si svůj problém vyřešit. Děkuji za radu. S přáním pěkného dne V.


07.01.2022

Vysoká děložní sliznice, bez menstruace

Dobrý den, prosím o radu. Je mi 35 let. Již několik měsíců se potýkám s předčasným přechodem, žádná menstruace. Nyní mi gynekoložka zjistila dle utz. vysokou děložní sliznici, která by měla samovolně odejít. Pokud se do několika týdnů nezadaří, budu muset podstoupit vyčištění dělohy. Můžete mi prosím poradit něco na vyvolání menstruace? Děkuji S.


02.01.2022

Štítná žláza - autoimunitní onemocnění. silná menstruace a úzkosti

Dobrý den, píšu ohledně zdravotních problémů týkajících se převážně imunity a celkové nerovnováhy. Na začátku loňského roku mi byla odebrána celá štítná žláza kvůli uzlům a zánětu, nyní užívám euthyrox a snažím se dát do rovnováhy co se týče dostatku energie, krom toho mě už delší čas trápí potravinové alergie, se kterými se společně stala i kůže více citlivější, v poslední době mě také trápí silná, dlouhotrvající menstruace s krevními sraženinami. Co se týče psychické stránky, podařilo se mi minimalizovat problémy s úzkostma, byť z neurologického EEG vyšetření mám zjištěnou vysokou senzitivitu (hypersenzitivní syndrom). Pokusila jsem se o stručnější přehled přetrvávajících a dřívějších zdravotních potíží. Budu ráda pokud mi doporučíte byliny, které by mi mohly pomoc. Mockrát děkuji.


30.12.2021

Bolestivá menstruace

Dobrý den, ráda bych se zeptala co na silně bolestivou menstruaci. Mám 44 let a ráda bych ještě měla jedno dítě. Chtěla jsem Vás poprosit jaké bylinky či tinktury bych měla užívat. Děkuji velmi pěkně za doporučení.


11.12.2021

Atipická hyperplazie endometria

Dobrý večer pane Jonáš, trápí mě gynekologické problémy. Byla mně v září provedena kyretáž, a je prosinec. Mám opětné pobolívání v podbříšku, a občasné krvácení. Po vyšetření bylo zjištěna Atipická hyperplazie endometria. Čeká mě odstranění dělohy, ale než k tomu dojde, zda by nebylo možné, namíchat nějaké bylinky, které by mně trochu pomohly od bolesti, a menší krvácení. Děkuji Vám za ochotu a přeji hezké dny H.


08.10.2021

Gynekologické problémy - silné krvácení, myom, zvětšená děloha

Dobrý den, mohl byste mi prosím doporučit, něco na zvětšenou dělohu a silné krácení? Kvůli kterému jsem chudokrevná. A počínající myom. Díky


29.08.2021

Nepravidelná mensturace, hormonální disbalanc, neplodnost

Dobrý den, jsem matkou rok a pul lete dcerky a radi bychom druhe miminko, ovsem po porodu mam naprosto nepravidénou menstruaci ( co 2-3 mesice), spineni mimo ni a tak se tezko vysledovava ovulace. Take se mi radikalne zhorsila plet a intuice mi napovida,ze je zkratka neco hormonalne v neporadku. nechci do sebe hned pichat hormony ale spise zvolit prirodni cestu, Budu Vam moc vdecna za jakekoliv doporuceni. Opatrujte se. Veru


08.08.2021

Špinění po menstruaci do další menstruace

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Po menstruaci pořád špiním a trochu mě pobolívá břicho, mám tři císaře za sebou. Po posledním mám udělanou sterilizaci. Ještě kojím 2 letého syna. Už rok mám problémy se špiněním a nedávno mi bylo zjištěno málo železa. Prosím pomůžete mi? Děkuji


21.07.2021

Nerovnováha hormonů

Dobry den, mám problém, že krvácím mezi menstruacemi. Dle lékaře mám nízkou děložní sliznici. Mimo jiné, když už menstruace naběhne tak je celkem dlouhá. Pak náchvilku odezní úplně. Pak se objevuje špinění. Nechci do sebe rvát hormony. Tak se na vás obracím s dotazem o namíchání bylinek, jsem astmatik. Tento problém jsem zkousela léčit jetelem a bylinkami jako kontryhel, bez úspěchu. Děkuji za odpověď.


... celkem 25 stránek

Léčitel Jonáš je Vám k dispozici ve všední dny od 9 do 16 hod. na telefonu 605 456 682
Vaše dotazy a připomínky můžete posílat na e-mail lecitel.jonas@seznam.cz
FaceBook léčitele
Média

Léčitel a bylinář Jonáš byl hostem v diskuzním pořadu "Máte slovo" s Michaelou Jílkovou. Na jeho záznam se můžete podívat ZDE.


Článek, komentující pořad "Máte slovo", si můžete přečíst v Parlamentních listech.


Další reakce na pořad Michaely Jílkové. Tentokrát na serveru EuroZprávy.cz.