Poradna léčitele Jonáše
 


Léčitel - Zajímavé články


08.09.2022
Dlouhodobý Covid

Pokoj Vám od Jezuse Kristuse, ptám se nemocných po Covidu: Jste přesvědčeni, že když jste.....


30.08.2022
Kategorie: Cesty víry
Vyléčení a Uzdravení nemocní

Pokoj a požehnání Páně Vám, kdo čtete tento článek.Uzdravování bylinami se, tento rok, věnuji 20.....


01.02.2022
Kategorie: Cesty víry
Pro bratry a sestry v Ježíši Kristu

Bratři a sestry v Ježíši Kristu, když Pán Jezu vysílá učedníky a dalších 72, tak je.....


20.02.2021
Kategorie: Cesty víry
Covid - otevření škol?

Pokoj od Ježíše Krista nechť je s Vámi. prosím, aby zvláště četli bratři a sestry v Kristu.....


25.10.2020
Bylinky během i po Covid - 19, a byliny

Pokoj a požehnání Vám všem od Ježíše Krista, který Uzdravoval a Uzdravuje. Vícero lidí se.....


Zrakové obtíže

Kategorie: Zrakové obtíže

Podkategorie: Oční kamínky,Únava očí,Popraskané oční žilky,Vysoký oční tlak,Slzení a pálení očí,Šilhání,Mžitky před očima,Syndrom suchého oka,Oční vady,Zánět spojivek


Zrakové obtíže jsou fenoménem dnešní doby. Špatná životospráva, práce s počítačem i další technické vymoženosti přímo podporují vznik očních vad a nemocí očí. Standardní medicína léčí většinu očních problémů kapkami, léky a operací. Naopak přírodní léčba je bezbolestná a náročná pouze na trpělivost.

Pokud vás trápí únava očí, řezání nebo pálení v oku, oční vady, infekce i záněty spojivek, pak vyzkoušejte bylinky.

Seřadit     popoložkách     
... celkem 24 stránek
26.05.2023

Myopia levis bilat

Dobrý den pane Jonáši, obracím se na Vás o pomoc, o radu. Pomohl jste mi (gynekologické problémy) i starší dceři Karolíně (časté angíny). Mám 9letou dceru Magdalénu, narozena 9.6.2014, nosí brýle, jak rychle roste, nyní ji paní doktorka naměřila OP -3,75, OL -4 dioptrie. Chodíme na půlroční kontroly. Prosím, dá se pomoci očím bylinkami, moc děkuji. Meškanová


04.04.2023

Cysty v očích

Dobrý den. Mám cystu v oku ve spojivce. Doktor mi ji propíchne a do měsíce je zpět. Ani operace nepomohla, prosím o jakoukoliv radu. Děkuji Vám moc. J.


15.02.2023

Šilhání u syna

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli je nějaká bylinka,která by mohla pomoci s šilháním. Syn nám začal šilhat asi ve 4. měsíci- levé očičko se mu stočilo do středu. Nejdříve jsme používali lepítko aby jsme ho rozhýbali. Ted nám očka s šilháním střídá. Dioptrie má v pořádku a jinou vadu nenašli. Dostal brýle ale ty si pořád sundává. Je mu rok a 4 měsíce. Domníváme se,že příčinou šilhání je očkování to ale samozřejmě nikdo nechce slyšet..


16.01.2023

Praskání žilek v oku

Dobrý den, pane Jonáši. Často mně praskají žilky v oku. Mám ho pak celý týden krvavé. Navíc mi stále cuká to samé oko. Děkuji za radu. Jana


27.10.2022

Oční nerv

Dobrý den, mám dotaz ohledně očního zrakového nervu. Zda existuje směs na jeho regeneraci po úrazu hlavy, a kdy je vhodné začít s používáním. Děkuji velice.


19.10.2022

Tinnitus, zákalky sklivce a E-coli

Dobrý den, je mi 63 let a trápí mě dlouhodobě tinitus. Před čtyřmi lety jsem se podrobila operaci šedého zákalu na pravém oku a před dvěma lety na levém oku. Na pravém oku se mi udělaly zákalky sklivce, které mi byly před rokem odoperovány. Nyní se mi dělají na levém oku. Zároveň od letošního roku se léčím opakovaně se zánětem močových cest - E-coli, na které mi lékař předepisuje stále antibiotika. V letošním roce už čtvrtá. Na tinitus beru dlouhodobě Bethistin, na cévy Detralex nyní jsem měla zvýšený cholesterol. Děkuji za odpověď Marie


29.09.2022

Zánět duhovky

Dobrý den, dcera (14 let) má zánět duhovky a nechceme to léčit kortikoidy. Lékařka je stále předepisuje. Už i ve formě tablet. Rády bychom to vyléčili přírodní cestou. Můžete nám poradit? Moc děkuji D.


14.08.2022

Slzení očí

Dobrý den pane Jonáši. Již řadu let se potýkám s intenzivním slzením očí (nejprve mně oči slzely v zimním období, posléze již celoročně). Mám otoky pod spodními víčky a často ráno "zakysané" oči. Problém jsem se snažil řešit se dvěma očními lékaři, ale bez pozitivních výsledků. Zdvořile prosím o radu, eventuálně koupi bylinné směsi proti slzení očí. Děkuji, s pozdravem J.


29.07.2022

Zhoršený zrak

Dobrý den, poprosila bych o radu. Dcera (30 let) bez zjevné příčiny začala mít po ránu dvojité vidění, které se srovná tak do dvou hodin. Přes den má vidění rozostřené, nedokáže pořádně zaostřit, někdy vidí rozmazaně. Na očním, ani neurologii nezjistili problém, přesto se situace ani po 10 dnech nelepší, spíše naopak. Co máme dělat?


21.07.2022

Zrak - sítnice

Dobrý den, psala jsem Vám před chvíli dotaz a ráda bych ještě doplnila, že mívám občas "syndrom suchého oka" a používám brýle na čtení, tedy do blízka ....dioptrie 1,5. V loňském roce v prosinci jsem prodělala Covid a letos v březnu mi na kontrole u očního doktora bylo zjištěno, že už potřebuji dioptrie 2. Asi před 6-ti lety jsem zjistila, že před levým okem vidím lehkou čmouhu. Oční doktorka mi řekla, že to je degenerativní změna na sítnici způsobená věkem (bylo 51 let). Celé roky mi toto nečinilo žádné problémy. Až tento týden. Myslela jsem, že mi kolem oka létá moucha a pak jsem zjistila, že že lehká čmouha, kterou jsem před léty občas zahlédla a nečinila mi žádné potíže, se hodně zvětšila a vidím ji už pořád a není to příjemné. Neužívám žádné tabletky, jen vitamín D na osteoporózu a doplňky stravy. Můžete mi, prosím, poradit, zda je možné zmírnit, nebo zlepšit stav sítnice oka a jak? Děkuji


08.05.2022

Sklivcové zákalky - bylinky, byliny

Prosím o radu, asi před 4 týdny se mi objevila v levém oku létající pavučina, byla jsem u očního lékaře a ten mi řekl, že se jedná o sklivcové zákalky. Napsal mi kapky - jodid draselný, které jsem si kapala 36 dní, ale zákalky mám stále. Lékař mi řekl, že se s tím budu muset naučit žít, je to ale velmi nepříjemné. Neznáte prosím nějakou pomoc, kromě operace. Děkuji


03.04.2022

Artróza a šedý zákal

Važený pane Jonáši. Mamka má začínající šedý zákal jednoho oka. Na RTG ji zjistili artr´ézu kyčelního kloubu 1. stupně. Bolest při stání na jednom místě v kyčelním kloubu. Brnění půlka jazyka přes tvář do oka, asi 10 sekund pak to zmizí. Prosím nějaké bylinky namíchat. Předem děkuji.


30.03.2022

Hemangiom či cysta u oka

Dobrý den, prosím o radu. 9letý syn, bulka pod obočím velikost cca 1cm promodralá, mirnė se zvětšuje. Má ji tak 2měsíce, zřejmě podloží hemangiom nebo cysta. Děkuju Z.


25.03.2022

Šedy zákal

Dobrý den pane Jonáš. Rychle se mi zhoršilo vidění levého oka, prý šedý zákal. Během 1 roku. Operaci bych nechtěla. Je nějaká jiná naděje? Asi půl roku pijí každý den mrkvovou šťávu a tablety Augen Vítal. Každé ráno cvičim protahování svalu oči. Moc Vás prosím o radu a bylinky. Nevím, ale kde napsat moji adresu. Moc děkuji Vlasta


18.03.2022

Mikroadenom hypofýzy a problém očí

Vážený pane Jonáši, adenom se nezvětšuje ale hůře vidím.


14.01.2022

Oční tlak, nestabilita, zahlenění

Krásný den pane léčiteli Jonáši, moc vás prosím o pomoc. Po stresu, práce 12h směny, pohřeb kamaráda mi obvodní naměřila tlak 220/110, chůze je jak na vodě, tah do leva, tlak v očích, nemám koncentraci. Beru Tezeo 40mg/12,5, Agen 5mg, Betahistin jsem nezačala a jsem prý zahleněná. Z přírodních preparátů beru Regalen a Stimaral. Děkuji za rady, Vážím si Vás. Pěkné dny.


07.01.2022

Šilhaní a tupozrakost

Dobrý večer, naše dcera (4 roky) šilhá a špatně vidí na levé očičko, s největší pravděpodobností se jedná o tupozrakost. Poradil byste nám, prosím, jak se to dá řešit? Brýle a okluzor máme, ale je to hrozný boj, dcerka okluzor samozřejmě úplně odmítá. Děkuji Vám.


18.12.2021

Slzení očí

Rád bych si u vás koupil nějakou směs na slzení očí. Už léta mi při větru a zimě slzí obě oči. Nemám je červené, ani nehnisají. Prosím o radu, děkuji.


15.12.2021

Odumírání očního nervu

Dobrý den, manželovi diagnostikovali odumírání očního nervu a to bez zeleného zákalu, nemá žádné jiné obtíže, nemá vysoký tlak, problémy se srdcem, vyšetření na CT a vše v pořádku. Nemáte nějaké byliny, které by pomohly stav stabilizovat? Je mu jen 47. Děkuji L.


20.11.2021

Vysoký nitrooční tlak a vysoký cholesterol - byliny, bylinky

Dobrý den pane Jonáši, velice děkuji za Váš čas, který věnujete mému dotazu a zároveň Vás moc prosím o radu. Můj problém je nitrooční tlak v pravém oku, který stále stoupá a nyní je už hodnota 26. Zelený zákal po velkém vyšetření oka nebyl potvrzen a rovněž nemám žádné problémy se zrakem. Na nitrooční tlak mi byly předepsány preventivně oční kapky Monopost, ale moc se mi do nich nechce. Trvalé zbarvení oka a vedlejší účinky mě odrazují. Je mi 62 let z léků beru pouze půl tabletky Locrenu na tlak. Mám i poměrně vysoký cholesterol a vyšetřením ledvin před léty bylo zjištěno zpomalení funkce jedné ledviny - ale léky žádné neberu, jelikož z vyšetření krve nikdy nevyplynulo žádné ledvinové onemocnění. Děkuji Vám za odpověď. Hanka


... celkem 24 stránek

Léčitel Jonáš je Vám k dispozici ve všední dny od 9 do 16 hod. na telefonu 605 456 682
Vaše dotazy a připomínky můžete posílat na e-mail lecitel.jonas@seznam.cz
FaceBook léčitele
Média

Léčitel a bylinář Jonáš byl hostem v diskuzním pořadu "Máte slovo" s Michaelou Jílkovou. Na jeho záznam se můžete podívat ZDE.


Článek, komentující pořad "Máte slovo", si můžete přečíst v Parlamentních listech.


Další reakce na pořad Michaely Jílkové. Tentokrát na serveru EuroZprávy.cz.