Poradna léčitele Jonáše
 


Léčitel - Zajímavé články


08.09.2022
Dlouhodobý Covid

Pokoj Vám od Jezuse Kristuse, ptám se nemocných po Covidu: Jste přesvědčeni, že když jste.....


30.08.2022
Kategorie: Cesty víry
Vyléčení a Uzdravení nemocní

Pokoj a požehnání Páně Vám, kdo čtete tento článek.Uzdravování bylinami se, tento rok, věnuji 20.....


01.02.2022
Kategorie: Cesty víry
Pro bratry a sestry v Ježíši Kristu

Bratři a sestry v Ježíši Kristu, když Pán Jezu vysílá učedníky a dalších 72, tak je.....


20.02.2021
Kategorie: Cesty víry
Covid - otevření škol?

Pokoj od Ježíše Krista nechť je s Vámi. prosím, aby zvláště četli bratři a sestry v Kristu.....


25.10.2020
Bylinky během i po Covid - 19, a byliny

Pokoj a požehnání Vám všem od Ježíše Krista, který Uzdravoval a Uzdravuje. Vícero lidí se.....


Lámavost nehtů

Kategorie: Vlasové potíže a nehty > Problémy s nehty > Lámavost nehtů


Lámavost nehtů je zpravidla způsobena přehlcením organismu multivitaminy. Řešením je úprava jídelníčku a důležité je taky řádně promastit pokožku.

Bylinné směsi vhodně doplňují standardní postupy. Podívejte se na příspěvky ostatních pacientek a řešte problémy s lámavostí nehtů od prvopočátku.

Seřadit     popoložkách     
08.05.2021

Nehty na rukou

Dobrý den pane Jonáši, je mi 63 let a mám problém s nehtem na palci levé ruky. Lůžko mám nateklé nehet je nerovný z horní části se začíná odchlipovat. Kožní lékařka řekla, že to není plíseň, doporučila mi koupit si lak rozpustný ve vodě zn. Sililevo a doplněk stravy Dermax. Mám problém i s koutky úst. Kožní dr. mi dala dělanou mast, která sice pomůže, ale za pár dnů se problém znovu objeví. Trvá to už asi 2 měsíce, ale stav se spíš zhoršuje. Prosím o radu. Děkuji. Eva


17.08.2020

Rozpraskané nehty na nohou dítěte

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem ohledně synovo rozpraskaných nehtů na nohou. Budou mu 3 roky a od narození má na některých nehtech silnější nehet (hlavně prostředníčky), takže jdou i hůře stříhat. Toto léto mu ty silnější nehty začaly praskat/rozdvojovat se. Většinu dne tráví na boso. Poničené nehty má citlivé, nechce si je nechat pořádně ostříhat. Mohlo by to podle vás souviset s nedostatkem nějakého vitamínů/minerálu v těle nebo spíše plíseň? Předem děkuji za Váš názor a případné rady, jak stav zkusit zlepšit. Co by na to mohl v takto nízkém věku užívat? Čaje příliš pít nechce. Vodu pije neslazenou z kohoutku. Mléko pouze rostlinné. S pozdravem Veronika


05.08.2018

Lámavé a třepivé nehty

Dobrý den,jsem celiak, poslední čtyři měsíce mám trápení s nehty na rukou, třepení, rozdvojování a lámavost.Držím přísnou bezlepkovou dietu. Také piji čaje kombinace játra a střeva, žlučník. Také namáčení nehtů v olivovém oleji. Snažím se vyvarovat stresu, ale to je to nejhorší. Pečivo bezl.téměř nejím, ostatní potraviny luštěniny, zeleninu, ryby, ovoce v kaši( pohanková, jáhlová, čiroková). Kombinuji obiloviny a luštěniny. Děkuji za odpověď, N.


07.10.2015

Měkké lamavé a rozstřepené nehty

Dobrý den, prosím o radu mám pořád měkké nehty jak papír a třepí se mi a lamou.Také se často máčím, ale používam často krém na ruce.


25.08.2015

Praskající nehty u palců nohou, lámavost nehtů na rukách

DOBRÝ DEN. CHTĚLA JSEM POPROSIT O RADU. NA PALCÍCH U NOHOU MI PRASKAJÍ NEHTY. NOSÍM KRÁTKÉ NEHTY A CELÉ LÉTO JSEM NECHODILA V UZAVŘENÝCH BOTÁCH. NA RUKÁCH SE MI TAKÉ DOST ČASTO LÁMOU NEHTY A JSOU ZABARVENÉ DO ŽLUTA. NELAKUJI SI JE. PROSÍM CO MI DOPORUČÍTE. DĚKUJI ZA RADU JELÍNKOVÁ.


20.07.2015

Odchlipování nehtů na rukou od lůžka

Dobrý den, v poslední době se mi začaly nehty na rukou odchlipovat od lůžka. Občas to také trochu bolí.


13.08.2014

Pocení a lámavé nehty

Prosím vás co to může být. Mám špatné nehty, hodně se mi lámou, a potím se při sebemenším pohybu. 

01.02.2014

Lámavost nehtů a štěpení po vrstvách, padání vlasů

Dobrý den, mám problém tak 5 měsíců, padají mi vlasy, a nehty se mi lámou již je mam kratší než prsty, a navíc se mi štěpí po vrstvách, ani lakem na špatné nehty, mi to nepomohlo nevím co mam dělat, již jsem neštastná. Děkuji za pomoc. Irlbeková

25.09.2013

Svědivá pokožka hlavy a lámavost nehtů

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Delší dobu mám na temeni hlavy svědivá místa, která svědí po jednom až  dvou dnech po umytí vlasů. Tvoří se i stroupky. Šampony nepoužívám z drogérie, po těch to bývá horší. Také trpím na lámavé nehty, dvojí se a lámou.
Děkuji za odpověď. Sochorová M.     

18.03.2013

Slabé vlasy a lámající se nehty po ženské operaci

Dobrý den pane Jonáši, prosím o radu. Po ženské operaci se mi začaly lámat nehty, třepit a mám je hrbolaté. Vlasy mi zřídly a jsou slabé, jak peří.Poradíte mi co s tím? Děkuji za odpověď  a přeji příjemný den.  Zdraví Naďa.

03.12.2012

Bylinky na měkké a lámavé nehty

Dobrý den, 30. 11. jsem sem vložila dotaz, ale zřejmě se neuložil. Chtěla bych Vás požádat o bylinky na podporu zpevnění nehtů. Od dětství mám nehty měkké a lámavé, na palcích mi odrostou maximálně 1 mm a pak se zatrhnou, někdy i do živého. Vyzkoušela jsem spoustu preparátů, ale žádný nepřinesl významné zlepšení. Se stejným problémem se potýká i moje matka, které se navíc jeden nehet soustavně podélně půlí. Četla jsem zde velké ohlasy na Vaše bylinné kúry, proto věřím, že by mi určitě pomohly též. Děkuji předem a hezký den. Blanka

04.08.2012

Chybějící menstruace a kožní problémy, lámavé nehty a padání vlasů, návaly horka a akné

Dobrý den pane Jonáši, chci se zeptat už si nevím rady pře 2 roky jsem vysadila antikoncepci a od té doby jsem neměla vůbec menstruaci, Paní doktorka do mě chtěla opět natlačit hormody, což odmítám! Je mi také strašné horko, červená mi kůže od zápěstí k prstům. Zajímám se trochu o číns. med. myslím, že mám v sobě horko, padaly mi vlasy už je to lepší, ale stále nejsou jako byly. Nehty mám lámavé a mám boláky na stehnech, ketré vypadají jako akné. Mohl by jste mi něco doporučit, poradit? děkuji mnohokrát!!

30.05.2012

Suchá a odlupujucí se kůže, odpadávání a zánět nehtů na nohou

Dobrý den, mám dlouholetý problém s kůží a teď poslední rok i s nehty. Kůži mám velice suchou na několika místech se odlupuje a místa jsou hodně suchá, několikrát denně je musím promazávat, nejvíce je to ve vlasech - vypadá to jako lupy. Více mě trápí nehty, na nohou je mám zažloutlé a palce se po kouskách odlupují, na rukou sice zažloutlé nejsou, ale bílá část nehtu roste jakoby dovnitř a na dotek je bolestivá.
Doporučení mi na Vás dala moje maminka, které jste párkrtá pomohl a teď bych Vás chtěla poprosit já, jestli byste mi mohl doporučit vhodnou dietu a třeba i čaje, které by mi mohli pomoci. Moc děkuji za odpověď

11.05.2012

Štítná žláza, lámající se nehty, nadváha

Vážený pane JOnáši, mám od svých 15 let problémy s nadváhou.  Vždy jsem byla hubené dítě a v pubertě jsem během pár měsíců nabrala 10kg.  Jím zdravě, hodně piju, absolutně jsem vyřadila ze svého jídelníčku sladké a smažené. Když jsem měla několikrát velký stres a skoro vůbec jsem nejedla, přesto jsem zhubla max 2 kg za měsíc. Jsem stále oteklá, lymfodrenáže mají jen dočasný efekt, takže jsou to pro mě jen vyhozené peníze. Už jsem byla několikrát u homeopata na vyšetření a diagnostikovali mi sníženou funkci štítné žlázy. K tomu všemu mám velmi ošklivé stále třepící se nehty. Na to vše jsem užívala léky od Diochi, avšak bez výsledku. Nevím, jestli to je s tím také spojené, ale občas mám i problémy s řečí, že trošku zadrhávám..( na řeč užívám Brahmi a to mi dost pomáhá). Předem děkuji za Vaší odpověd. E. F

17.03.2011

Odpadávání nehtů na palci

Asi před 8 lety se mi začali střapit a následně odpadávat nehty na palcích u nohou.Nehty opět narostli a časem zase odpadli.Letos po prvé se mi po odpadnutí nehtů udělala bolavá modřina na palcích.Je mi 68 let,léčím se na Hypertenzi a na překyselení žaludku.Prosím poraďte.Děkuji.

02.08.2010

Dětské praskající nehty u palců nohou

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,mému čtyřletému synovi se lámou a praskají nehty.Někdy se stane,že mu nehet praskne v půlce a teče mu krev.Stává se to hlavně u palců na nohou,má je velice tenké.Děkuji Prášková

29.11.2009

Roztřepené nehty, zvýšená lámavost nehtů

Stále mi nerostou nehty,lámou se, třepí se. Jsou sice tvrdé, ale nerostou. Co s tím mám dělat. Vždy jsem měla velmi dlouhé nehty a bez potíží.


Léčitel Jonáš je Vám k dispozici ve všední dny od 9 do 16 hod. na telefonu 605 456 682
Vaše dotazy a připomínky můžete posílat na e-mail lecitel.jonas@seznam.cz