Poradna léčitele Jonáše
 


Léčitel - Zajímavé články


08.09.2022
Dlouhodobý Covid

Pokoj Vám od Jezuse Kristuse, ptám se nemocných po Covidu: Jste přesvědčeni, že když jste.....


30.08.2022
Kategorie: Cesty víry
Vyléčení a Uzdravení nemocní

Pokoj a požehnání Páně Vám, kdo čtete tento článek.Uzdravování bylinami se, tento rok, věnuji 20.....


01.02.2022
Kategorie: Cesty víry
Pro bratry a sestry v Ježíši Kristu

Bratři a sestry v Ježíši Kristu, když Pán Jezu vysílá učedníky a dalších 72, tak je.....


20.02.2021
Kategorie: Cesty víry
Covid - otevření škol?

Pokoj od Ježíše Krista nechť je s Vámi. prosím, aby zvláště četli bratři a sestry v Kristu.....


25.10.2020
Bylinky během i po Covid - 19, a byliny

Pokoj a požehnání Vám všem od Ježíše Krista, který Uzdravoval a Uzdravuje. Vícero lidí se.....


Křečové žíly

Kategorie: Srdce a cévy > Křečové žíly


Křečové žíly, varixy neboli žilní městky se označují za jednu z civilizačních chorob, které však trápí převážně ženy. Za problémy žilního systému stojí věk, životní styl nebo nadváha.

Seřadit     popoložkách     
23.01.2023

Křečové žíly

Dobrý večer. Mám křečové žíly a zánět v lůžkách. Přivodila jsem si to práci, kterou vykonáván, a to je úklid. Někdy se nachodim 35km za den. Vážila sem dříve,158kg a nyní vážím 112kg. Hubnu, dále cvičim a jídelníček upraven od trenéra. Hubnutí začalo stagnovat. Chci zhubnout na 75kg, abych ty nohy tolik nezatěžovala. Dříve  jsem měla úrazy na obouch nohách. Strašně se o nohy bojím. Můžete mi prosím poradit? Moc děkuji za radu.s pozdravem T.


04.09.2020

Trombotizovaný varix

Dobrý den, pane Jonáši. Prosím o radu pro svoji maminku, které je 87 let a už druhý měsíc se léčí s trombotizovaným varixem na pravém stehně. Lékaři ji nutí k operaci. Maminka má ovšem vzhledem ke svému věku obavy z celkové anestezie. Lze tento zdravotní problém vyřešit i neinvazivní metodou? Předem moc děkuji za Váš čas a za Vaši odpověď. M.


17.09.2018

Křečové žíly a snížená funkce štítné žlázy, hučení v uších

Dobrý den, mám křečové žíly a sníženou funkci štítné žlázy, také hučení v uších. Jaké bylinky by pomohly? Děkuji za odpověď, Š.


13.07.2018

Křečové žíly, dlouhé krvácení při menstruaci

Dobrý den, měla bych 2 dotazy. První na silně a dlouhé (již víc jak 1 měsíc) krvácení při menstruaci (je mi 54 let). Druhý na křečové žíly, kterých mám dolních končetinách opravdu hodně a velké. Děkuji


31.05.2017

Pálí a bolí mě křečové žíly

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu, co si počít s pálením a bolestí křečových žil. Dle sdělení pr.lékaře mám žilní nedostatečnost. Děkuji předem za pomoc. Kukeňová


08.06.2016

Křečove žily, dušnost, nadváha

Dobrý den pane, Jonaši. Je mi 62 let otekli mi poprve snad pořadně nohy ale vim že to bylo z namahy. Šla jsem k lekaři a dostala detralex a jsem poslana na cevni nebot mam křečove žíly. Ted jsem se začala i zadychavat myslim že je to nadvahou. Někdy začinam kašlat a nachlazena nejsem. Nekouřim. Pokud mi něco poradite budu rada. Děkuji Sylva


17.05.2016

Křečové žíly - metličky

Vážení potřebovala bych poradit jaké čaje pít proti tvoření metliček (červené žilky ). Začínaji se mi dělat na obou nohách řekla bych, že je to v počátcích. Popř kdybyste mi doporučily nějaké mazání. Křečové žíly se mi začínají také tvořit, ale je to opravdu v začátcích. Prosím Vás o raduS pozdravem. Jana Macková


25.04.2016

Žilní potíže

Dobrý den, vážený pane Jonáši, chtěla bych Vás požádat o radu: před pěti lety jsem prodělala trombozu hlubokých žil na levé noze, trpím žilní nedostatečností, layden. syndrom, užívám Xarelto, Detralex  a Euthyrox 150 na sníženou funkci štítné žlázy, nyní i 1.měsíc lék Esmya. Potíže mám stále s LDK, začínají mi vystupovat, křečové žíly, mám popraskané žilky-flíčky /tyto na obou nohách/,  tvoří se mi tmavé pigmentové skvrny okolo kotníků a v těchto místech je kůže jakoby propadlejší a měkčí, hlavně na vnitřní části nohy. Levá noha je proti pravé teplejší, více otéká, je citlivá povrchově, mám pocit zhoršení potíží poté, co jsem začala brát Esmyu-i když by to prý vadit nemělo. Lékařka říká, že toto patří k posttrombotickému  stavu, Protože se ale stav LDK podstatně zhoršuje, nerada bych něco zanedbala. Můžete, mi, prosím, poradit? Mnohokrát díky. J.L.


24.07.2015

Otoky nohou a křečové žíly

Dobrý den pane Jonáši, už delší dobu mám křečové žíly, a vposlední době mě trápí značné otoky nohou. Chtěla jsem se zeptet, zda je možná nějaká přírodní léčba?


07.05.2015

Křečové žíliy, únava

Dobrý den, poslední dobou bývám dost unavená, mám těžké nohy a bolí mě, mohl by jste mi namíchat bylinkový čaj? Děkuji za odpověď.


30.04.2015

Varix v levém loketním ohybu

Dobrý den, je mi 58 let, v levém loketním ohybu se mi začala zvětšovat žilní bulka, naplněná krví. Tato boulička se mi udělala po odběrech krve, bohužel se nikdy nevstřebala a nyní se začala zvětšovat. Nyní mi to začalo vadit, neboť při sebemenším přiškrcení bulky (ohybu ruky) se mi vyskytuje zapíchání v této bulce. Chci se zeptat, zda mi hrozí nějaké zvýšené ryziko. Děkuji Vám a přeji hezký den JB 


10.02.2015

Křečivé žíly - léčivé byliny

Dobrý den od těhotenství mě trápí varixy na obou nohách-2x po operaci, mám sedavé zaměstnání, nemám nadváhu a nekouřím,(dědičnost-babička) na bylinky a kapky nedám dopustit-ale asi nejsou ty správné mě na míru! Začal mi svědit konečník, beru Detralex kombinovala js i varixinal před 3r mé nohy byly lepší, ale opět se zhoršily a svědí mi nohy. Děkuji mnohokrát za odpovědˇ

26.12.2013

Křečové žíly a metlice, otoky kotníků

Dobrý den pane Jonáši, požádám Vás o doporučení vhodné léčby. Je  mi 42 let (174 cm/54 kg, bez těhotenství) a zrhuba od dvaceti let se u mě začala projevovat cévní nedostatečnost (rodinná zátěž). Křečové žíly jsem léčila sklerotizací (dva zákroky), které mě zbavily nehezkých žil na levé noze. Po druhém zákroku mi však zůstala viditelná krevní sraženina. Z obavy jsem skleroterapii již nepodstoupila. Letos v dubnu jsem absolvovala operaci laser metodou  EVLT (oblast bérce) a doufla jsem, že také popraskané žilky kolem levého kotníku se stanou méně viditelnými a otok již vznikat nebude. Bohužel není tomu tak. Obracím se na Vás s prosbou o radu, jak šetrně a efektivně ulevit svým nohám. Moc děkuji. S.B.

28.01.2013

Menopauza a chlamýdie, křečové žíly a antidepresiva

Dobrý den, prosím o radu jaký bych mohla pít bylinný čaj s těmito problémy - plicní chlamýdie, menopauza, cévní problémy (křečové žíly a trombofílie) takže mám zakázané z cévního hlediska veškeré hormony i fytoestrogeny. Mám zkusit nějaké čaje, ale zjistila jsem, že i šalvěj obsahuje fytoestrogeny, takže hledám radu touto cestou. Beru také antidepresiva, takže nemůžu ještě nic s třezalkou sama si tedy neporadím. Děkuji předem za odpověď.

17.10.2012

Bylinky na úzkostné stavy a křečové žíly, vynechání menstruace a žaludeční nevolnosti

Dobrý den, prosím o radu. Je mi 50 let, od února 2012 užívám anitidepresiva kvůli úzkostným stavům. Pracuji a cítím se většinou docela dobře, ale asi měsíc mě pobolívá ploska na pravé noze, chvílemi velmi intenzivně. Přes léto se mi zhoršily křečové žíly (nevím, jestli to může souviset).
Měřím 161, vážím 61. V době menses, které již dvakrát vynechalo, mívám žaludeční nevolnost a horečku, po dvou dnech to zatím vždy přešlo.
Jedná se asi o souhrn klimakterických potíží? Prosím o radu, co byste mi doporučil. Děkuji Vám, Helena
 

23.08.2012

Bolesti lévé kyčle a kolena, křečové žíly

Dobrý den,asi 2.měsíce mně bolí levý kyčel a koleno,ale pouze v leže.Pokud si podložím nohu polštářem,tak to přejde.Užívám léky na křečové žíly-diosminol 1.Prosím o radu,děkuji Dědourková

07.10.2011

Otoky nohy, křečové žíly, varixy

Dobrý den,mám oteklou levou nohu,sono žil vpořádku,obvodní dr mi předepsal Detralex.Beru sice jen 2.den ale žádné sebemenší zlepšení nepozoruji.Děkuji za radu.

21.09.2011

Křečové žíly

Dobrý den,delší dobu mě trápí křečové žíly. Lékař mi předepsal Detralex, ale necítila jsem po něm žádné zlepšení. Stav se mi zhoršil, křečové žíly jsou vidět i na povrchu nepěkného vzhledu, zbarvené do světlé modré a jsou bolestivé. Moji rodiče oba dva trpěli křečovými žílami. Hrozí mi operace, které se velmi obávám. Proto Vás tímto moc prosím a žádám o Vaši pomoc. Moc vám děkuji

19.08.2011

otok levého kotníku,otok nártu,křečové žíly

Dobrý den pane Jonáš, dlouhodobě mám problém s otékáním levého kotníku včetně nártu. Ráno v pořádku, během krátké doby na nohou mi začíná levá noha dole otékat, odpoledne mám otokem zdeformovanou celou botu.Celý život trpím žilní nedostatečností, mnohokrát jsem podstoupila léčbu i chirurgické zákroky křečových žil. Domnívala jsem se, že otok s tím vším souvisí, ale zase je divné, že mám tímto postiženou pouze levou nohu. Také se přiznám, že moc pitný režim nedodržuji.Zkoušela jsem postižené místo mazat mastmi včetně konopné, ale výsledek žádný. Prosím, zkuste mi poradit. Děkuji J. Routová

07.06.2011

Alergie na parafenylendiamin, křečové žíly, plíseň na nohou

Dobrý večer pane Jonáš.Moc prosím o radu.Mám tyto zdr.problémy:křečové žíly,plíseň na noháh(nehty),oteklý palec na ruce,alergie na PARAFENYLENDIAMIN,spadlé svalstvo po operaci.Dr.řekla nepomůže ani cvičit.Chci zhubnout o pět kilo. Mockrát Vám děkuji za odpověď. J.


Léčitel Jonáš je Vám k dispozici ve všední dny od 9 do 16 hod. na telefonu 605 456 682
Vaše dotazy a připomínky můžete posílat na e-mail lecitel.jonas@seznam.cz
FaceBook léčitele
Média

Léčitel a bylinář Jonáš byl hostem v diskuzním pořadu "Máte slovo" s Michaelou Jílkovou. Na jeho záznam se můžete podívat ZDE.


Článek, komentující pořad "Máte slovo", si můžete přečíst v Parlamentních listech.


Další reakce na pořad Michaely Jílkové. Tentokrát na serveru EuroZprávy.cz.