Poradna léčitele Jonáše
 


Léčitel - Zajímavé články


20.03.2016
Kategorie: Cesty víry
Komu není Zhůry dáno, v apatyce nekoupí

Pokoj Páně Vám všem co čtete tento další článek,jak nevěřící majoritní občan ČR nemocný (tak.....


28.11.2015
Kategorie: Cesty víry
O cestě do Země Svaté a Uzdravování člověka z rakoviny skrze Krista

Chvála Hospodinu a Kristu Pánu, i Vám všem, kteří čtete tento článek,zkraje tohoto roku 2015 mi volala.....


26.10.2015
Projev podvodného šarlatánství - běhání s proutkem okolo člověka

Nechť je pozdraven Hospodin, a článek přinese všem čtenářům Rozum v džungli rádoby léčitelů.Dnes.....


24.10.2015
Proti novodobým bludařům mezi bylináři

Pokoj a požehnání Vám všem skrze Pána:-)))dlouhodobě jsem nosil v sobě toto téma - Bludaři a.....


24.10.2015
Kategorie: Cesty víry
Poutní cesta do Svaté Země

Chvála Otci a Synu,podělím se s Vámi o Radost, kterou budu příští týden prožívat v Israeli a.....


Problémy s nehty

Kategorie: Vlasové potíže a nehty > Problémy s nehty

Podkategorie: Roztřepené nehty,Plíseň nehtů,Lámavost nehtů


Nehty jsou vizitkou našeho zdravotního stavu, jednoduše tak poznáte, zda vám něco schází nebo přebývá. Mezi časté problémy patří plíseň a skvrny na nehtech, rýhy či výstupky, lámavost a třepení nehtů.

Léčbu zahajte odstraněním příčiny, což obvykle bývá nedostatek vitamínů nebo intoxikace organismu. Důležité je však také pročistit lidské tělo, a to bylinkami.

V případě, že si nepřejete problém se mnou konzultovat, bylinné směsi pro pomoc při Píštěli konečníku si můžete objednat na e-shopu byliny-bylinky.cz.

Seřadit     popoložkách     
01.02.2019

Nehty a afty

Dobrý den pane Jonáši. Na jazyku mi byla diagnostikována leukoplakie - bílý povlak na jazyku a v dutině ustní. Žádné léky na to neberu,chodím jen půlročně na kontroly, ... v poslední době se mi začaly dělat často afty v puse. Dále na nehtech na palcích na rukou se mi začaly loupat po vrstvách nehty, mám hluboké rýhy od lůžka až po vrchol, který mám zabroušený na ultimo. Mám nalakováno kondicionérem na nehty, protože jinak za všechno zatrhávám a to potom velmi bolestivé. Lékaři mi říkají, že mám špatnou imunitu, ale já už nevím, jak docílit, aby byla OK. Zkoušela jsem ledaco: hlívu s ostropeřcem, teď buď Selzink nebo C-komplex s echinaceou a šípky, výledek žádný. Ještě před 10 lety mi začaly vypadávat vlasy, hodně! Stanovená diagnoza: dědičná alopecie, i když v rodině to nikdo neměl a nemá. Mám na hlavě fleky jako 50Kč mince a někdě i spojené, hlavně vpředu,ale to se mi zaplať Pán Bůh zastavilo.. Poraďte mi prosím, co s tím. Popřípadě mi namíchejte byliny. Děkuji a moc Vás zdravím a přeji příjemně prožitý víkend. LV


11.12.2018

Padání vlasů, svědění kůže

Dobrý den, prosím Vás o radu padají mě vlasy, mám je takové tenké a svědí mě pokožka. Od lékaře jsem dostala Xados. Objednala jsem se na alergologii, ale zatím výsledky nemám. K tomu mám lámající nehty, zvýšeny cholesterol, malinko cukr. Prosím Vás o pomoc. Děkují Zdenka H.


05.08.2018

Lámavé a třepivé nehty

Dobrý den,jsem celiak, poslední čtyři měsíce mám trápení s nehty na rukou, třepení, rozdvojování a lámavost.Držím přísnou bezlepkovou dietu. Také piji čaje kombinace játra a střeva, žlučník. Také namáčení nehtů v olivovém oleji. Snažím se vyvarovat stresu, ale to je to nejhorší. Pečivo bezl.téměř nejím, ostatní potraviny luštěniny, zeleninu, ryby, ovoce v kaši( pohanková, jáhlová, čiroková). Kombinuji obiloviny a luštěniny. Děkuji za odpověď, N.


29.07.2018

Velké problémy s nehty

Dobrý den pane Jonáši,víc jak před 20lety jsem se léčila s vyřážkou na zápěstí a na zádech v pase.Poté jsem začala mít problémy s nehty a kožní lékařka mi nasadila léčbu na plíseň nehtů.Léčba nezabrala a plíseň to nebyla.Vyzkoušela jsem všechnu možnou léčbu,ale marně.Dostávala jsem injekce s kortikoidy,nehty začali růst,ale udělala se mi vyrázka v obličeji,tim injekce skončily.Mám v ústech na vnitřní straně tváře růžovou kresbu,která prý je známkou(česky růžový lišej)V nynější době už nemám skoro žádné nehty na rukou ani na nohou,lůžka jsou bolavá a hrzně nevzhledná.Obracím se na vás s prosbou o radu a pomoc,pokud to ještě půjde.Děkuji a s pozdravem Jana


24.03.2018

Olupující se nehty na rukou

Dobrý den,mám problém s nehty na rukou,začnou být lámavé,třepí se,horní vrstvu si sloupnu až do půli nehtu.Vypadají velmi nehezky.Prosím o radu,z jakého důvodu k tomuto dochází a hlavně jak tomuto stavu předejít.Mockrát děkuji,Mrázková.


27.01.2018

Plíseň na nehtech u nohou

Dobrý den,je mi 54 let,již 5 let trpím plísní na nehtech u nohou.Nehty jsou žluté,ztluštělé,při chůzi někdy bolí a zároveň mám popraskané paty.Dále se mi začala dělat plíseň na rukou,kůže rovněž praská,bolí a nosem cítím na rukou hnilobu.Začalo mě i svědit po těle a mám pocit nepříjemného zápachu.Nepomáhají žádné mastičky,laser ani již 2x užívaná antibiotika.Moc děkuji za radu, s pozdravem Hořejší


09.08.2017

Nehtová lupenka

Dobrý den, před rokem se mi začaly pod nehty na rukou, dělat dutiny. Byla jsem u dvou kožních lékařek, kde mi bylo sděleno, že mám nehtovou lupenku. Léky žádné nezabírají a já se s tim nedokážu smířit, že bych neměla pěkné nehty. Mohl byste mi nějak poradit?


07.08.2017

Hnědé skvrny na nártech obou nohou

Dobrý den,  mám už delší hnědé skvrny na nártech obou nohou, mohl byste mi poradit? Děkuji


07.08.2017

Nehty na nohou

Mám již přez rok problémy z nehty. Již jsem nakoupila různé vodičky v lékárně proti plísní, ale stále se mi nehty od špičky kazí. Předem děkuji za radu. Bobina.


28.06.2017

Zvětšené nehtové lůžka na prstech a nehty nerostou

Syn měl zlomeninu první záprstních kosti,po 5 týdnech sádry se na prstech této ruky objevili zvětšené nehtové lůžka a nehty vůbec nerostou.Ošetřující lékař napsal kontrolu do 6 měsíců,ale vůbec se mi to nelíbí.Vyžádal jsem si vyšetření Denzitometrie jestli nemá odvápnění kostí,vše je v pořádku.Prosím o radu pro svého syna,již opravdu nevím .Děkuji Jiří Řihák


29.04.2017

Opakující se angína a byliny

Dobrý den, pane Jonáši. Obracím se na Vás s prosbou o pomoc se stále se opakujícími angínami. Problémy většinou začnou v podobě mykózy nehtů. Zčervenáním kůže, patrně plísní pod nehty a následným olupováním kůže. Poté užiji 1xdenně Canespor roztok. Do pár dní mě začne škrábat v krku, až do následného zarudnutí a zahlenění. Trvá to již cca 5 let, kdy jsem nastoupila do zaměstnání, kde pracuji denně s lidmi.Ve stěru z krku jsem měla zlatého stafylokoka a streptokoka Phyagonas. V roce 2015 proběhla léčba ant. např. Klacid, Duomox, Cotrimoxazol..po té přišly problémy se zažíváním, pálení žáhy, nadýmání. Následně jsem vyřadila z jídelníčku některé potraviny, např. mléko, zázvor. Začala jsem užívat homeopatika Gastrocynésine, to vyřešilo problémy s pálením žáhy. Užívala jsem na posílení imunity Luivac a byla mi vyrobena má vlastní vakcína na imunitu. Bolesti v krku se pořád vrací,ant. se vyhýbám po zkušenostech s trávením a tak jsem sáhla po doporučeních z internetu tj. Streptokill a Bactoral, celkem účinně. Momentálně mě poprvé zastihla naprostá ztráta hlasu, diagnóza akutní zánět hrtanu. Docházím pravidelně na obstřiky hlasivek. Opět nasazena ant, ale neberu. Pouze Bactoral a probiotika. Uvažuji o Wobenzymu, ale v 1. řadě chci radu a bylinky od Vás. Nad antibiotiky lámu hůl. Děkuji za odpověď, pomoc, bylinky na míru a mnoho spokojených vyléčených. Mirka


16.10.2016

Černání nehtů

Dobrý den, před několika lety jsem trpěla zánětem lůžka od zarůstání nehtů na palci u nohy. Nehet mi sundali a opět se to vrátilo, už jsem tam nešla. Za nějakou dobu se to zahojilo a přestalo bolet. Za pár let začal nehet u palce do půlky černat a nyní je nehet černý celý, ale nebolí. Léčím se na štitnou žlázu a vysoký tlak. Moc děkuji Marie


23.01.2016

Problémy s nehty v létě

Dobrý den. Již mnoho let (13)mám problém s nehty na palcích rukou. Zajímavé je, že se mé problémy vyskytnout vždy v létě, nebo po návštěvě teplých krajin jako nyní, kdy jsem se vrátil z 10 denni dovolené. Nehty se oddělí od lůžka asi tak do poloviny. Vždy na podzim se situace zlepší a nehty se uzdraví a  v zimě jsou bez jakýchkoliv problémů. Dříve jsem používal všelijaké roztoky, masti a léky, které mi napsala doktorka, ale nikdy to nepomohlo.


07.10.2015

Měkké lamavé a rozstřepené nehty

Dobrý den, prosím o radu mám pořád měkké nehty jak papír a třepí se mi a lamou.Také se často máčím, ale používam často krém na ruce.


07.10.2015

Plíseň nehtů na nohou a vysoký tlak

Dobrý den pane Jonáši, ráda bych Vás touto cestou požádala o radu a pomoc - trpím delší dobu na vysoký tlak - beru téměř 4 roky Ramipril 5, ráda bych se ale těchto prášků zbavila a tlak snížila - rozhodla jsem se,že shodím nějaké to kilo dolů - což se mi daří , ale nevím si rady - zda pomocí bylinek - nebo čajů můžu také dosáhnout snížení tlaku . Vím,že je potřeba zvýšit také aktivní pohyb -  i to beru velmi vážně a snažím se hýbat co nejvíce. Snad větší problém mám s plísní nehtů u jedné nohy . Vyzkoušela jsem všelijaké mastičky - které mi předepsali na kožním, nic nezabírá - v létě se mi rovněž rozšířila plíseň na kůži na noze - jediné ,co mi zabralo a zbavilo mě plísně na kůže byla nakonec česneková tinktura,kterou jsem si vyrobila a této plísně se prozatím zbavila - s nehty si ale nevím rady. Myslím,že  potřebuji něco vyléčit uvnitř  - něco ve mě - můžete mi prosím poradit , co s tím. Moc děkuji a přeji krásný den.


25.08.2015

Praskající nehty u palců nohou, lámavost nehtů na rukách

DOBRÝ DEN. CHTĚLA JSEM POPROSIT O RADU. NA PALCÍCH U NOHOU MI PRASKAJÍ NEHTY. NOSÍM KRÁTKÉ NEHTY A CELÉ LÉTO JSEM NECHODILA V UZAVŘENÝCH BOTÁCH. NA RUKÁCH SE MI TAKÉ DOST ČASTO LÁMOU NEHTY A JSOU ZABARVENÉ DO ŽLUTA. NELAKUJI SI JE. PROSÍM CO MI DOPORUČÍTE. DĚKUJI ZA RADU JELÍNKOVÁ.


20.08.2015

Černání nehtu a šupinatá kůže kolem prstu u nohy

Zdravím - už rok pozoruji na noze kolem nehtu na prstu šupinatou kůži a nehet má tendenci černat - zkoušela jsem kdeco, vše bez výraznějšího efektu, ostatní prsty i nehty jsou čisté, zdravé prosím  o Vaši radu - děkuji  a  zdraví mariana


20.07.2015

Odchlipování nehtů na rukou od lůžka

Dobrý den, v poslední době se mi začaly nehty na rukou odchlipovat od lůžka. Občas to také trochu bolí.


10.02.2015

Pichlavá bolest nehtového lužka, na palci u ruky

Dobrý den, asi týden mám pichlavou bolest nehtového lužka na pravém palci ruky. Nemám po úraze, ani nemám bílé skvrnky na nehtech. Mám po 3týdenní kuře kapek RENOL a a v týdnu pauzy se mi objevili tyto potíže. Je to dost nepříjemné a někdy i bolestivé, občas to mám i na levém palci ale na pravém to je intenzivnější. Chtěla bych se zeptat, s čím je tahle bolest spojená-propojená s čím to souvisí. Děkuji za odpověd´,Jiřka

17.01.2015

Praskající nehty u dítěte

Dobrý večer pane Jonáši. Mám šest a půl letou dceru. Od malička jí praskají nehty na palcích nohou. Již jsme zkoušeli mazat různými přípravky, podávali vitamíny na nehty, ale bohužel vše bez efektu. Od tří měsíců má ekzém, nyní měla asi 3 roky kůži v klidu. Od tří let opakované laryngitidy, bronchitidy, rýmy. Chtěla bych poprosit o radu na uvedené potíže. Velice děkuji za ochotu. Marta Maděrová


Léčitel Jonáš je Vám k dispozici ve všední dny od 9 do 16 hod. na telefonu 605 456 682
Vaše dotazy a připomínky můžete posílat na e-mail lecitel.jonas@seznam.cz
FaceBook léčitele
Média

Léčitel a bylinář Jonáš byl hostem v diskuzním pořadu "Máte slovo" s Michaelou Jílkovou. Na jeho záznam se můžete podívat ZDE.


Článek, komentující pořad "Máte slovo", si můžete přečíst v Parlamentních listech.


Další reakce na pořad Michaely Jílkové. Tentokrát na serveru EuroZprávy.cz.