Poradna léčitele Jonáše
 


Léčitel - Zajímavé články


08.09.2022
Dlouhodobý Covid

Pokoj Vám od Jezuse Kristuse, ptám se nemocných po Covidu: Jste přesvědčeni, že když jste.....


30.08.2022
Kategorie: Cesty víry
Vyléčení a Uzdravení nemocní

Pokoj a požehnání Páně Vám, kdo čtete tento článek.Uzdravování bylinami se, tento rok, věnuji 20.....


01.02.2022
Kategorie: Cesty víry
Pro bratry a sestry v Ježíši Kristu

Bratři a sestry v Ježíši Kristu, když Pán Jezu vysílá učedníky a dalších 72, tak je.....


20.02.2021
Kategorie: Cesty víry
Covid - otevření škol?

Pokoj od Ježíše Krista nechť je s Vámi. prosím, aby zvláště četli bratři a sestry v Kristu.....


25.10.2020
Bylinky během i po Covid - 19, a byliny

Pokoj a požehnání Vám všem od Ježíše Krista, který Uzdravoval a Uzdravuje. Vícero lidí se.....


Suchý kašel

Kategorie: Virová onemocnění > Kašel > Suchý kašel


Suchý kašel je silně dráždivý a nedochází při něm k produkci žádných hlenů. Bylinky vhodně tlumí záchvaty kašle a pomáhají při dlouhodobé léčbě i prevenci.

V případě, že si nepřejete problém se mnou konzultovat, bylinné směsi na Kašel si můžete objednat na e-shopu byliny-bylinky.cz.

Seřadit     popoložkách     
02.06.2024

Kašel, bakterie v nose - moraxella cataralis

Dobrý den, mám dotaz už jsem zoufalá. 4 týdny suchý kašel, když už jsem přesvědčila lékaře. Výtěr z krku v pořádku, crp 3, v nose moraxella. Kašel mám suchý, dávivý. Dal mi ATB biseptol. Jen kvůli té bakterii, kašel neřeší, jelikož výsledky jdou v pořádku. Já nejsem příznivec ATB. Ale už je to dlouhé. Prosím o radu zda jsou nějaké byliny na likvidaci te bakterie a očistu plic ?mimochodem rentgen plic také v pořádku. Děkuji za radu a přeji krásný den Jana


30.05.2023

Výpotek na plicích, zhoršené dýchání a suchý kašel

Dobrý den, prosím o radu a doporučení bylinek. Na RTG nález výpotku na plicích, zhoršené dýchání, suchý kašel. Mnohokrát děkuji.


24.12.2022

Suchý dráždivý kašel u dětí

Dobrý den. Moje dcera šest let, trpí 2x do roka suchým dráždivým kašlem. Kašle celý den v kuse. Lékaři už nám nechtějí dát žádné léky, protože je zdravá kromě toho kašle, ale ten kašel je úmorný. Můžete nám prosím poradit, jak ten kašel útllumit. Děkuji za jakoukoliv radu. David


27.11.2022

Bylinky na kašel

Dobrý den a zároven hezký advent. Máme k Vám velikou prosbu. Manžel se dlouhodobě léčí s kašlem. Nejdříve říkali, že je to bronchitida, pak astma. Dělám mu čaje z tymiánu. Různé sirupy vytvářím. Nic mu nepomáhá. V létě je to lepší. Nejhorší je to na podzim a v zimě. Velice Vás prosím o radu. Uz jsme vyzkoušeli vše. Děkujeme P. H.


25.03.2021

Covid - horečky a kašel

Dobrý večer, muž prodělal Covid, 14 dní s horečkama a kašlem, který přetrvává. Je unavený a hůř se mu dýchá. Můžete mi prosím, poradit nějaké byliny. Děkuji Jája


14.02.2021

Bylinky a kašel po covidu

Manžel se vratil s nemocnice, kde ho 2.2. léčili s prasklým střevem. V nemocnici se nakazil Covidem. 12.2. ho přivezli domú se zápalem plic. Pokašlává, suchý kašel.  Prosím vás o bylinky. Zároveň se léčí se zánětem trojkasného nervu. který ho momentálně trápí. Děkuji vám moc za vyřízení.


18.10.2020

Kašel, špatné mluvení, psychické potíže

Dobrý den. Do nedávné doby celkem ok. Mám léta revmatismu, biologická léčba, jsem spokojená. Teď mám v rodině velké rozpory mezi mými dětmi i manželem. Vše psychicky nemůžu. Teď mám problémy v mé řeči, zapomínám. Hlavně během cca 2 měsíců, ten měsíc je pořád mnohem horší. Nyní jsem musela zůstat doma s kašlem, test Covidu mám negativní. Je mne 60let, vždy jsem v pohodě. Bojím se. Co dál, co přijde. Děkuji F.


26.05.2018

Neúměrný kašel a únava

Dobrý den, mám 4měsice velký kašel a plíseň v krku, jsem moc unavená a deprese. Dekuji že srdce za odpověď. Mejte se krásně. U.


09.04.2018

Opakovaný silný kašel od listopadu

Pane Jonáš, mám k Vám velikou prosbu. Je mi 71 let. Od půlky listopadu 2017 mě trápí dost silný a opakovaný kašel. Dostala jsem antibiotika, opakovaně a po 14 dnech jsem měla tyto potíže opět. Dost mě to vyčerpává. Moc Vám předem děkuji za radu.


23.11.2017

Záchvaty kašle

Dobrý den. Pane Jonáši, chtěla buch de s Vámi poradit ohledně mého dlouhotrvajícího kašle. Je mi 57 let, a již měsíc stále trpím záchvatovitým ( dá se říci suchým) kašlem. Sužuje mi to doma ( neboť se stýkám denně s malými vnoučaty), ale také i v zaměstnání, protože pracuji s dětmi. Nyní mi paní doktorka nasadila Klacid, který užívám již celý týden a nezdá se mi, že by nastala nějaká úleva. Klacid mám užívat ještě 14 dní. Na podrobnějším vyšetření jsem nebyla, protože se myslím, že už to nějak musím zvládnout, ale nedaří se mi to. Chtěla bych vás poprosit o nějakou radu, neboť o bylinkách a podpůrných lécích toho moc nevím . Zdali si najdete chvilinku, moc bych Vás prosila o odpověď. Děkuji. Jindrová.


13.09.2017

Neustálé zahlenění

Dobrý den, pane Jonáši, prosila bych vás o radu. Dlouhodobě mě trápí neustálé zahlenění, zadní rýma a poslední tři měsíce pořád pokašlávám, kašel je spíš suchý a když něco vykašlu, tak je to průhledný hlen. Někdy je to lepší, někdy horší, občas mívám sevřené hrdlo, jako by se mi hůře dýchalo, ale spirometrie je v pořádku. Byla jsem před dvěma lety pozitivní na plicní chlamydie, nyní po kontrole negativní. Poslední tři roky když mám chřipku a dostanu kašel, tak se stalo, že mě tak šimralo v krku, až se mi hrdlo stáhlo a nemohla jsem vůbec dýchat,(vyběhla jsem do zimy na balkon a po chvíli začala lapat po dechu. Podle plicního lékaře záchvat laringitýdy. Neustále mám ucpaný nos, nosní kapky používám dlouhodobě, vím, že je to špatně, ale bez nich se neobejdu. Obvodní lékařka mě bude posílat na alergologii. Moc bych vás prosila o váš názor a vaši radu. Děkuji Iveta


09.08.2017

Byliny na suchý kašel

Dobrý den, celá léta bojuji s přestávkami s nepříjemným suchým kašlem. Začne mě lechtat v krku a musím úporně kašlat, někdy i s trochou hlenu. Podotýkám, že mám mentálně postiženou dospělou dceru, o kterou pečuji, a také téměř permanentní stresy.Už před lety mi dělali vyšetření, ale příčinu nenašli. Můžete mi, prosím, poradit nějakou léčbu? Děkuji, přeji hezký den.


08.04.2017

Častá nachlazení, nosní sliznice suchá, kašel, plynatnost

Dobrý den pane Jonáš, k častému nachlazení se přidala bolest v malíku u pravé nohy v určitém pohybu a svalík hned pod kolenem + občas kyčel. Prosím co s tím ? Děkuji předem s pozdravem M.V.


21.03.2017

Trápí mě suchý, dráždivý kašel

Dobrý den,3 měsíce mě trápí suchý, dráždivý, až záchvatovitý kašel,prodělala jsem virózu s teplopou 38 st.a antibiotiky.Nic na kašel nezabírá i když jinak jsem podle lékařky vpořádku.Chtěla bych zkusit bylinky.Prosím jejich doporučení. Zdravím a přeji pěkný den.J.Dolníčková


06.03.2017

Průdušky - záněty, silný kašel

Prosím poradte mi, 4 krát do roka mám záněty průdušek, silný kašel, sípání, špatně dýchám, pomůžou mě než antibiotika, ale už je nechci brát. Je mi 65 let. Děkuji Libuše


30.10.2016

Půlroku mě trápí suchý kašel

Dobry den, mam na vas dotaz. Je mi 55 roku, cca asi půl roku mě trapi suchy a draždivy kašel, a žadne leky nepomahají. Děkuji předem za odpoved.  Matějů


29.03.2016

Stále kašel

Pěkný den, pane Jonáši prosím o radu. Je mi 52roků. Již 4týdny kašlu, kašel je chvílemi tak silný, že neudržím moč. Měla jsem virozu a zánět dutin prý,bez rengenu jsem dostala antibiotika, po týdnu jsem začla kašlat,nejprve různé kapky,sirupy z lékarny,potom opět antibiotika na průdušky,stále kašel,tablety na alergiii,to mne léči doktoři,je to moc vyčerpávající,kupuji si v lékárně,kapky,sirupy,piji čaje na průdušky,zázvor a med,prosím o radu,moc děkuji.Sečková Z.


06.10.2015

Kašel u manžela

Dobrý den pane Jonáši,prosím o radu .Manžel už asi mésíc v noci při spánku píská  a chrčí, byl u lékařky a ta ho poslala na plícni, ale tam ma všechno v pořádku. Včera poprvé  v noci asi 2 hodiny suchý dráždivý kašel a stěžuje si na bolest pravého loktu. Jinak žádné problémy nemá, jen večer, když si lehne. Paní doktorka mu řekla, že by to mohla být alergie a napsala mu léky CEZERA, ale ty mu nepomáhaji. CHtěla bych  vás poprosit o radu. Děkuji a přeji hezký den. 


07.05.2015

Sípavý kašel a břicho

Dobrý den, moc prosím o radu. Po přestěhování na jih Moravy jsem začala mít kašel, nejprve se silným zahleněním. Pak postupně přecházel k suchému sípavému kašli, který mě trápí dosud. Trvá zhruba 4 měsíce. Léčen běžnými léky od kašle. Navíc se přidala bolest břicha , nafouknutí břicha, celková slabost.Je mi 58 let .Děkuji a přeji hezký den


03.04.2015

Kašel, játra, erekce?

Dobrý den, prosím o radu - cca. 5 měsíců mě trápí suchý kašel, škrábání v krku, při dýchání chladného vzduchu jakoby byl krk "otevřený". Kašel je suchý a dráždivý. Na kašel jsem již vyzkoušel spoustu dostupných léků, zatím bez úspěchu. Mám vyšší jaterní testy, pravděpodobně způsobeno večerním posezením u piva po náročném dni. Erekce - dostavuje se, ale zdá se slabá a nespolehlivá. 
Děkuji předem za odpověď. PB


Související články09.12.2011 - Kategorie: Léčení duše i těla

Sychravé počasí je rájem pro viry a bakterie

Streptokok, stafylokok a virové infekce jsou odolní protivníciLéčitel Jonáš je Vám k dispozici ve všední dny od 9 do 16 hod. na telefonu 605 456 682
Vaše dotazy a připomínky můžete posílat na e-mail lecitel.jonas@seznam.cz