Poradna léčitele Jonáše
 


Léčitel - Zajímavé články


26.01.2020
Mandle u dětí

Prosím, aby rodiče četli pečlivě!!! Požkozené mandle u dětí skrze angíny - streptokok, či opakované.....


25.01.2020
Hemofil, zahlenění u dětí

Při opakovaných rýmách u Malých dětí se může ve stěrech ukázat Hemofil. Nejčastěji  se na mě.....


23.01.2020
Chřipka - bylinky, byliny

Chřipka a její podtypy, kombinace mezi nimi, se stávají velký strašákem dnešní společnosti. Česká.....


19.01.2020
Borelióza, neuroborelióza, artróza

Borelióza je u obecné společnosti dosti podceňována, hodně lidí již borelii tzv. prošlo, což zjišťují u.....


19.01.2020
Zlatý stafylokok - stafylokok aureus

V posledních 10-ti letech se setkávám se Zlatým stafylokokem ve společnosti, který je v pojevech nejen ve.....09.12.2011 - Kategorie: Léčení duše i těla

Sychravé počasí je rájem pro viry a bakterie

Streptokok, stafylokok a virové infekce jsou odolní protivníci


Teploty kolem nuly, vlezlá zima, mnohdy horší než mráz a střídání mlhy s deštěm. To je ideální podhoubí pro rýmu , zahlenění, chřipky, virózy, angíny i další  bakterie zvláště pak ty kokové. Také proto bývá podzim nejplodnějším měsícem na virová onemocnění v roce. Každoročně se vyhlašují na mnoha školách chřipkové prázdniny a rodičům se výrazně komplikuje život. Když už není dítě nemocné, tak stejně potřebujete hlídání.

A řešení je tak jednoduché. Několikaleté zkušenosti s bylinkami ukazují, že nejdůležitější je průběžně posilovat imunitu. Chráníte tím tělo před virovou nákazou i kokovými bakteriemi – streptokok, stafylokok či hemofil. Zvlášť s těmito druhy se poslední dobou roztrhl pytel.

Samozřejmě, že žádná ochrana není stoprocentní, a pokud lékař viry v těle objeví je čas zahájit léčebnou kúru. Následky těchto nemocí bývají mnohdy velmi vážné. Všechny viry a bakterie mají tendenci migrovat, a to nejprve z nosu či krku do hrtanu, žaludku a pak i celého trávicího traktu. Během několika dní máte problémy s trávením, průjmy a zácpy spojené s únavou a nevolností. Problémy trvají i několik měsíců a antibiotika nemusí zabírat. Kolikrát se objeví infekce i v pochvě a dalších zdánlivě nespojitelných místech. Také proto je odhalení vždy velmi složité.

Důležité je nepodcenit léčbu a možné následky. Zabráníte tak dlouhodobým následkům a propojením na další nemoci. Léčebná kúra bylinkami při nákazou streptokoka nebo stafylokoka trvá přibližně 3 měsíce. Za tuto dobu máte však jistotu, že se zbavíte bacila ze všech koutů těla.

Související sekce: Dětské nemoci, Virová onemocnění u dětíLéčitel Jonáš je Vám k dispozici ve všední dny od 9 do 16 hod. na telefonu 605 456 682
Vaše dotazy a připomínky můžete posílat na e-mail lecitel.jonas@seznam.cz
FaceBook léčitele
Média

Léčitel a bylinář Jonáš byl hostem v diskuzním pořadu "Máte slovo" s Michaelou Jílkovou. Na jeho záznam se můžete podívat ZDE.


Článek, komentující pořad "Máte slovo", si můžete přečíst v Parlamentních listech.


Další reakce na pořad Michaely Jílkové. Tentokrát na serveru EuroZprávy.cz.