Poradna léčitele Jonáše
 


Léčitel - Zajímavé články


08.09.2022
Dlouhodobý Covid

Pokoj Vám od Jezuse Kristuse, ptám se nemocných po Covidu: Jste přesvědčeni, že když jste.....


30.08.2022
Kategorie: Cesty víry
Vyléčení a Uzdravení nemocní

Pokoj a požehnání Páně Vám, kdo čtete tento článek.Uzdravování bylinami se, tento rok, věnuji 20.....


01.02.2022
Kategorie: Cesty víry
Pro bratry a sestry v Ježíši Kristu

Bratři a sestry v Ježíši Kristu, když Pán Jezu vysílá učedníky a dalších 72, tak je.....


20.02.2021
Kategorie: Cesty víry
Covid - otevření škol?

Pokoj od Ježíše Krista nechť je s Vámi. prosím, aby zvláště četli bratři a sestry v Kristu.....


25.10.2020
Bylinky během i po Covid - 19, a byliny

Pokoj a požehnání Vám všem od Ježíše Krista, který Uzdravoval a Uzdravuje. Vícero lidí se.....


Epilepsie

Kategorie: Nervy a psychické potíže > Epilepsie


Epilepsie je záchvatovité onemocnění mozku. Nejedná se o nemoc duševní, ale fyzickou, která se projevuje opakovanými epileptickými záchvaty. Prognóza a léčba epilepsie záleží na typu, příčině a závažnosti onemocnění.

Nemoc se léčí pomocí standardních léků - antiepileptik. Součástí léčby je však také správná životosporáva a bylinné přípravky, které se významně podílí na celkovém odstranění či ztlumení záchvatů.

Seřadit     popoložkách     
16.02.2023

Zvýšené jaterní testy, epilepsie, metabolická vada

Dobrý den, dceři je 12 let, od 1,5 roku bere epileptika, má zvýšené jaterní testy a metabolickou vadu, při které se jí vstřebává železo do mozku, je na úrovni 2-3let,je na plenkach, chodí. Bylinné čaje pije ráda, doporučil by jste mi prosím něco pro ní? Děkuji. S pozdravem B.


30.03.2021

Bylinky a epilepsie

Dobrý den, syn 26 let, má od 7 let epilepsii. Mýval velké záchvaty, občas, častěji malé, zahledění, před rokem a půl, byl operovaný, od té doby asi 2 velké záchvaty, ale o dost více malých. Ale úplné jiných, než dříve, občas protočení hlavy, ale nejvíce zavírání očí, jako by chtěl usnout. trvá to chvíli, poté začne silně a rychle dýchat. navíc má LMD. Je nešťastný, ničemu už nevěří, před 2 lety se pokusil spáchat sebevraždu, psychiatra nezvládl, nechtěl. Je pomalý, pomaleji mluví, Práci nemá, nic nesmí, když práci sežene, brzy ho vyhodí. Bere léky, lamictal 100 2-0-2, keprra 1000.2-0-2.frisium 1-0-1. Nyní, měsíc mu dávám na rady celostní medicíny, -hericium 500,bacopa-monieri, mollers-omega 3. Jsem sama už zničená, prosím, jak mu mohu pomoci... Moc Vám děkuji za odpověď. S pozdravem V.


26.10.2020

Epilepsie a bylinky

Dobrý den pane Jonáši, dostala jsem na Vás kontakt a ráda bych se zeptala jaké bylinky jsou nejlepší na epilepsii. Mám také lehčí záchvaty, spíše večer, když usínám nebo ráno, když se probouzím, jen takové "zakňourání" (já o ničem nevím). Minulé pondělí v noci jsem ale měla takové záchvaty asi každou hodinu. Mám voperovaný stimulátor přes dva roky, ale to také nepomáhá, tak bych chtěla zkusit bylinkové čaje. Mockrát děkuji.


24.09.2020

Závrať

Dobrý den, manžel má dlouhodobě po autonehodě závratě při chůzi. MR nic neukázala, bolí ho občas krční páteř. Je možné namíchat nějaké bylinky, které by alespoň zmírnily ty závratě? Děkuji


01.04.2019

Závratě a mikroinfarkty na mozku

Dobrý den, začalo to před asi rokem tinitus špatně jsem slyšel na levé ucho. Byla operace otosklerozi slyším dobře závratě stejně.po oto neurologickém i neurologickém vysetreni nic nezjistili vše prý v pořádku. Nakonec mě poslali ještě na Mr hlavy a byli zjištěné nějaké mikroinfarkty na mozku., s tím že s tím nejde nic dělat. Mám závratě a motani hlavně pro řízení automobilu. Jde to nějak řešit přírodně pročistit ty mikrocevky v hlavě? Ostatní tepny mám v pořádku jde o ty malinké v hlavě.


17.02.2019

Lichen u syna, epilepsie

Dobrý den,ráda bych se zeptala, zda byste nám mohl pomoci s kožním onemocněním lichen, které má můj 15 letý syn, bohužel na penisu, měsíc už mažeme mastí dermovate a teď ha začal penis dost bolet a přestalo se to zlepšovat, naopak, tak jsme vysadili, ale penis je stále bolavý, v noci nespíme, upímně jsem nešťastná a nevím, zda máme vůbec nějakou šanci...Už to jednou měl asi v 10 letech, kdy mu mast zabrala..nyní nic, tak se moc bojím...zvláště vyhlídky nejsou nic moc...Od 9 let má epilepsii, která je od 10 farmakorezistentí, tak už jsme dost vyřízení, epi se teď zaplať pán bůh zlepšuje, výrazně, chodíme s ním s manželem i do školy, již 5 let, záchvaty s vývinem naštěstí ustupují, léky snižujeme, ale teď ten lichen ... Děkuji a omlouvám se za rozvláčnost, ale jsem už dost vyřízená a hledám pomoc Gabriela


18.10.2018

Noční záchvaty - vysoký tlak a epilepsie

Krásný dobrý den přeji pane Jonáši. Můj manžel se kromě vysokého krevního tlaku s ničím neléčí. Začalo to před 3 lety kdy dostal v noci první záchvat. Přivolaní záchranáři řekli, že je to epileptický záchvat, ale při vyšetření nebylo nic zjištěno. Nyní se takové záchvaty opakují každé 2 měsíce. Vždy se to odehrává cca kolem 2-3 hodiny ranní. Pokaždé to probíhá stejně, několika vteřinová křeč, poté upadnutí do tvrdého spánku. Po cca 10 min. se vzbudí, ale je nepříčetný, nepoznává nás, mluví nesouvisle, pořád jakoby pracuje, chce někam odcházet a my ho musíme držet na posteli, aby nestoupl a nezranil se. Je to jakoby se nemohl probudit. Tento stav trvá asi 20 minut, kdy s námi prakticky "bojuje", než přijde aspoň trochu k sobě. Děkuji za pomoc. Přeji krásný zbytek dne.


14.09.2017

Byliny - epilepsie

Dobrý večer pane Jonáši, hledám cesty ke zlepšení zdraví ve svém životě. Z depresí, které jsem prožívala s bývalým manželem jsem po rozvodu začala trpět epileptickými záchvaty po 30 věku života, kdy mám výpadky, chodím po bytě a nevím chvíli, co dělám. Navštěvuji neurologa, beru lamictal, argofan antidepresivum a nic mi nepomáhá, prosím o radu, věřím už jen v byliny a léčitele. Děkuji za odpověď Nada39 let


25.07.2017

Epilepsie u dítěte

Dobrý den, má dcera 4 roky trpí nemoci zvanou epilepsie. Jsme ve stadiu kdy je prohlášena za farmakorezistentni. Léky neucinkuji, našla by se vhodná léčba bylinami ? Záchvaty ji postihují nejvíce v noci ve spánku, děkuji.


14.06.2017

Epileptický záchvat

Dobry den pane Jonasi, prosím o radu. Můj manžel měl v pátek epileptický záchvat po pěti letech. Den předtím byl na extrakci dvou spodních osmicek. Záchvat měl v pátek po poledni. Bere depakine500 1_0_1. Dekuji za radu


07.06.2017

Epilepsia

Dobry den, velmi pekne Vás prosím o pomoc pre moju dceru. v roku 2011 dostala v noci epilepticky záchvat, od vtedy užíva lieky najprv jedny teraz druhe a 1000 dva krá denne. asi po dvoch rooch sa záchvat zopakoval. od vtedy máva take len menšie zachvaty trhá jej telom, raz rukou,nohou posadi ju na posteli. teraz má dvadsať rokov a neviem ako jej pomocť zmeniť lekára nepomohlo ani raz ani druhy. Musí predsa existovať nejaky sposob. velmi Vás prosim o pomoc Dakujem.


15.04.2017

Závratě

Vážený pane Jonáši, můj tatínek, 75 let v březnu loňského roku zkolabaval s tlakem 70/30. Nová lékařka mu postupně vyměnila všechny léky, dávala mu i léky na snižování tlaku, přestože má nízký a ty, spolu s nově nasazenými léky na prostatu, prý způsobily tento kolaps. Od té doby trpí na závratě, pouze při chůzi, každý den. Je aktivní, pracuje kolem baráčku, ale tento stav na něj působí velmi depresivně, v noci už nemohl spát. Začal užívat Tryptofan 2tb. před spaním (homeopatikum) - spánek se zlepšil. Byly jsme na mnoha vyšetřeních, která nic závažného nenalezla. Má výrůstky na krční páteři, z léků užívá Nakome, Tanyz Eras, Finpros, Stacyl.Trpí na nižší tlak, mívá i kolem 115/75.Chodí na masáže, po kterých se cca 2 dny chvílemi i nemotá. Moc ráda bych mu pomohla, neexistuje prosím přírodní řešení tohoto problému? Nemohou být jeho závratě i psychického rázu??Moc děkuji za odpověď.


28.03.2017

EPILEPSIE a byliny

Hezký den, rád bych se zeptal na možnost zbavit se epileptických záchvatů. Měl jsem je tak 1x do roka (grand-mall) od svých 13 let, kdy jsem měl meningitidu. Kromě 3 případů na začátku diagnozy jsem je měl výhradně ve spánku, což bylo nepříjemné, ale rozhodně lepší než nyní, kdy jsem za poslední rok měl 3 záchvaty ve dne, u jednoho jsem si navíc po pádu na zem vyhodil rameno... Užívám pravidelně celou tu dobu antiepileptika ráno a večer,jsem sportovně založený člověk, životosprávu dodržuji. Ty poslední záchvaty jsem měl vždy v podvečer po hodně náročném = únavném dni a to i psychicky. Poslední dva roky jsem navíc v soukromém životě procházel složitým obdobím, domnívám se, že by to mohlo mít na vše vliv. Teď už je situace lepší, ale upřímně říkám, že 100% se ještě pořád necítím. Ale je to den ode dne lepší a lepší. Mám život přes všechny problémy které mě potkaly rád a věřím, že se mi jednou podaří překonat i epilepsii. Předem děkuji za vaši radu, mějte se krásně. Milan, 38


08.02.2017

Dědičná epilepsie

Dobrý den, trpím dědičnou epilepsií po tatínkovi, projevila se mi asi 1,5 roků po smrti maminky, tedy někdy kolem 16 roků. Tátovi epilepsie zmizela kolem 30 roků a od-té doby má klid a žádné prášky neužíval. Mé léčivo je Depakine chrome 500 ráno 1 tabletu a večer půl. Záchvaty se ztrátou vědomí jsem měl 2 až 3 do roka, poslední byl v květnu. Rád bych se vyléčil, a chtěl jsem Vás poprosit o nějakou tu bylinou směs nebo co si myslíte že by mě pomohlo děkuji Petr


26.05.2016

Epilepsie a schizofrenie

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na dceru ( 18 let) Již 5 let se léčí s epilepsií, od února 2016 se k tomu potýká se schizofrenií.

Lékaři si nás přehazují jako horký brambor - vyřizuji něco čemu nerozumím. Rádi bysme dceři pomohli, ale už jsme bezradní.

Děkuji.


18.04.2016

Dotaz na epileptické onemocnění

Dobrý den, jmenuji se Michal Paláček, narozený 22.11.1990. Narodil jsem se jako hydrocefalik a pravostranný spastik. Od  3 měsíců života mám zavedený schunt pro odvod mozkomíšní tekutiny. Od 10 let trpím epileptickými záchvaty, které se projevují po emočním rozrušení. Léčím se Lamictalem 100 mg. při záchvatu mi pomáhá Rivotril. Rád bych se Vás zeptal, zda některý z Vámi doporučených přípravků mi může pomoci a případně, který bude pro moje onemocnění vhodný. Děkuji za pomoc a odpověď. Michal Paláček

 


03.04.2016

Epilepsie v těhotenství

Dobry vecer,pane Jonáši. Rada bych se poradila, zda je možné alternativně léčit epilepsii. Lecim se od roku 2002, momentálně 3. druhem léků. Jsem nyni v 8.mesici.tehu,zachvat jsem mela.vcera po pul roce. Jinak se objevuji cca 1x za 3 roky. Děkuji za odpověď, Katka


24.02.2016

Dobrá rada

Dobrý den prosím o radu.Manžel od  října trpí závratěmi.Ležel v nemocnici ,kde s ním vůbec nic nedělali.Dostal léky na vysoký tlak ty bere a tlak má nízký někdy až moc.Bolí ho nohy za očima má tlak.Na očním nic nenašli.Byl také na akupunktuře taky nepomohla.U lékaře ,který ho odblokobal od palců u nohou až krční páteři.Chvilku to pomohlo ale opět se to vrátilo.Koupila jsem mu Himalajské Ayurveda čaje na motání hlavy ,únavu,nervovou soustavu .A také nic.Při posledním vyšetření  na MR mu bylo nalezeno nespecifikobané ložisko v bílé hmotě na Pravé straně.Závratě ma na lenou stranu.Už si nevíme rady jak mu pomoct.Děkuji za odpověd Šebková


01.12.2015

Záchvaty

Dobrý den. Mám dotaz na zdravotní potíže mé dcery  /20 roků/ v noci nebo jen po ránu má záchvaty ,1-2 x týdně, vypadají jako epileptické zachvaty, který byl vyloučen v nemocnici v Praze na Františku máme veškerá dostupná vyšetřní bez diagnozy. Momentálně zkoušíme už druhý měsíc byliny od starlife bez výrazných výsledků . Prosíme o radu Erbenovi

 


23.11.2015

Epilepsie u dítěte

Dobrý den, synovi je 8 let je mentálně postižený, od 6 let má epilepsii, léky které na ní bere mu nezabírají - Inovelon, Levetiracetam,Topamax, Rivotril. Přestal i chodit a jenom leží. Přestal i jíst, má vývod do žaludku. Poradíte mi co s tím? Malíková M.Léčitel Jonáš je Vám k dispozici ve všední dny od 9 do 16 hod. na telefonu 605 456 682
Vaše dotazy a připomínky můžete posílat na e-mail lecitel.jonas@seznam.cz
FaceBook léčitele
Média

Léčitel a bylinář Jonáš byl hostem v diskuzním pořadu "Máte slovo" s Michaelou Jílkovou. Na jeho záznam se můžete podívat ZDE.


Článek, komentující pořad "Máte slovo", si můžete přečíst v Parlamentních listech.


Další reakce na pořad Michaely Jílkové. Tentokrát na serveru EuroZprávy.cz.