Poradna léčitele Jonáše
 


Léčitel - Zajímavé články


01.02.2022
Kategorie: Cesty víry
Pro bratry a sestry v Ježíši Kristu

Bratři a sestry v Ježíši Kristu, když Pán Jezu vysílá učedníky a dalších 72, tak je.....


20.02.2021
Kategorie: Cesty víry
Covid - otevření škol?

Pokoj od Ježíše Krista nechť je s Vámi. prosím, aby zvláště četli bratři a sestry v Kristu.....


25.10.2020
Bylinky během i po Covid - 19, a byliny

Pokoj a požehnání Vám všem od Ježíše Krista, který Uzdravoval a Uzdravuje. Vícero lidí se.....


22.07.2020
Kategorie: Cesty víry
Exorcismus kontra šarlatáni, lžiproroci, svévolníci

Pokoj a požehnání Vám od Ježíše Krista,několikrát mi volaly nemocné ženy, že byl nad nimi vykonán.....


26.01.2020
Mandle u dětí

Prosím, aby rodiče četli pečlivě!!! Poškozené mandle u dětí skrze angíny - streptokok, či opakované.....


Nervy a psychické potíže

Kategorie: Nervy a psychické potíže

Podkategorie: Stres,Deprese a stavy úzkosti,Nespavost,EB virus,Bolesti hlavy, migréna,Syndrom vyhoření,Nadměrné pocení,Epilepsie,Roztroušená skleróza,Parkinsonova choroba


Psychické potíže a nervová onemocnění trápí třetinu Čechů. Za příčiny stresu, depresí, bolestí hlavy či epilepsie lze označit špatný živontní styl, vysoké nervové vypětí a také životní klima.

Všechny psychické obtíže je nutné především včas a správně řešit. Přirodní medicína je v tomto případě ideálním doplňkem, ale mnohdy i nejdůležitějším faktorem.

Seřadit     popoložkách     
... celkem 70 stránek
19.05.2022

Covid - Migréna a paměť

Dobrý den pane Jonáši, moc Vás prosím o radu, po Covidu mi opět začaly migrény a výpadky krátkodobé paměti. Dále problémy s přechodem. Migréna se dá ztlumit léky, ale paměť zlobí pořád. Jsem na neschopence, v práci bych to asi těžko zvládala. Pracuji na úřadu. Bylinkam věřím, už mi mnohokrát v životě pomohly, ale sama si nevím rady. Většinou pomáhám druhým lidem, ale sobě pomoci neumím. Děkuji Vám z celého srdce za radu a pomoc. Martina


11.05.2022

Autoimunitní onemocnění štítné žlázy, trávení, srdce

Dobrý den, prosím o radu, jaké bylinky jsou vhodné na toto onemocnění, prý jde o zánět štítné žlázy, myslím, že bylo vyvoláno stresem, špatným trávením - nadýmáním. Nejdříve přišla únava a pak bušení srdce. Děkuji. Bůh Vám žehnej.


28.04.2022

Vestibulární syndrom

Dobrý den, prosím o radu jak zmirnit úporné točení hlavy, někdy se zvracením. Vestibulární syndrom byl zjištěn, 2x magnetická rezonance nic neukazala. Jsou to stavy, kdy se nemohu hnout a omdlela bych. Záchvaty chodí nepravidelně, většinou po probuzení. Děkuji za radu Irena.


11.04.2022

Mikrobiální ekzém, arytmie po Covidu, nespavost

Dobrý den, mám na obou nohách svědivou vyrážku, dle lékaře mikrobiální ekzém způsobený nedostatečným prokrvením. Nic na to nefunguje, nejprve jsem to měla jen na jedné noze, teď už i na druhé. V noci to škrabu a mám na noze krvavé ranky, které nejdou ničím vyhojit. Mohl by jste mi poradit, co užívat ? Dále mám problém s dýcháním a arytmií po prodělaném Covidu. A poslední dotaz můj je ohledně nespavosti. Problém s usnutím nemám, ale budím se každé dvě hodiny a někdy už např. od dvou hodin vůbec neusnu. Prosím o radu. Moc děkuji. S.


01.04.2022

Vysazení antidepresiva

Dobrý den, rok jsem jedla antidepresiva na panickou ataku po borelióze. Mám po operaci štítné žlázy. Je 10 den kdy jsem léky vysadila. Nyni mě hrozně bolí žaludek, nic nemohu sníst a ranní nevolnosti pocení jsou hrozné. Poradíte mi co s tím? Děkuji.


31.03.2022

Nemohu usnout

Dobrý den, každý den se vzbudím cca ve 2 hodiny a cítím velkou horkost v oblasti pasu. Pak mám velký problém usnout. Někdy už neusnu vůbec. Vyšetření u lékaře mám v pořádku, léky žádné neberu. Prosím o pomoc. Děkuji


21.02.2022

OCD

Dobrý den, prosila bych o radu ohledně OCD. Občas jsem tím trpěla v dětství a vždy přestalo zase. Jenže teď už to trvá dva roky a omezuje to celý můj život. Zkusila jsem snad všechno. Různá homeo, různé terapie… nic nepomohlo. Musím dělat kompulze které mě ničí. Nemohu dělat normální věci a už kolikrát jsem pomýšlela nad sebevraždou. Je nějaká pomoc možná? Děkuji, Klára


10.02.2022

Bolest břicha - při menstruaci, úzkost

Dobrý den, pane Jonáši, mohl byste mi prosím poradit co na bolesti břicha při menstruaci. Veškeré vyšetření jsou v pořádku. Nicméně bolest břicha přichází a nefunguje na ni nic. Spouští se mi díky tomu úzkosti. Od lékařky mám předepsaný neurol. Který jsem tedy teď měsíc nepoužila. Přála bych si svůj problém vyřešit. Děkuji za radu. S přáním pěkného dne V.


06.02.2022

Fibroadenom, úzkosti

Dobrý den, prosím o radu pro moji šestnáctiletou dceru. Před rokem objeven fibroadenom v levém prsu. Kontroly na sonu po půl roce. Teď z prsu při zmáčknutí vytéká nažloutlá tekutina. Dcera má taky problémy s usínáním, trpí úzkostmi. Bylo by možné tyto problémy zvládnout pomocí bylinné terapie? Přeji krásný večer, M.


02.02.2022

Vedlejší účinky po očkování na Covid 19

Dobrý den, pane Jonáši, moc Vás prosím o pomoc. Můj 20-letý syn po druhé dávce na Covid 19 začal mít zvláštní neurologické potíže, jako by mu ta hlava nepatřila, jako by byl opilý, trnutí za nosem, bolest se dívat, dvojité vidění, stala únava, tak moc ho to zátěžuje, že není schopen běžných činnosti. Absolvoval MR. ČT mozku. Veškeré odběry, vše vpořádku, nevím si s ním rady, je psychicky úplně na dně.


01.02.2022

Pocení

Hezký den, maminka 88 let má narůstající potíže s extrémním pocením. Krevní testy nenasvědčují nedostatek minerálů ani poruchu ledvin. Přesto se nadměrně potí, zvláště v noci. Což ovlivňuje spánek a jeho kvalitu. Usne na 1-2 a probudí se "ve vodě". Převléká se několikrát za noc a propotí 2 (péřové) deky. V těle má téměř neustálé mrazení. Mohl byste doporučit nějaké bylinky? Děkuji P.


31.01.2022

Panika, nervy, strach

Dobrý den, měla bych na vás velkou prosbu. Je mi 35 let a zpětně, když si vše nyní uvědomuji jsem měla ze všeho strach. Nyní se to "ztupňuje" tím, že mám bušení srdce, nemůžu se pořádně nadechnout, je mi na omdlení a myslím, že mám infarkt. Před pár dny jsem si to vše dala dohromady - je to vše ze strachu. A momentálně vím jen to, jaká je příčina, ale potřebovala bych pomoci s tím, jak se dát do klidu. Jak začít zase fungovat, protože teď je to nahoru a dolů. Chvíli je mi fajn a pak - kolikrat si myslím, že z ničeho nic mě buší srdce. Moc vám děkuji. Katka 


17.01.2022

Porucha spánku

Dobrý den pane Jonáši, chci Vás požádt o radu a pomoc. Několik let zpět mám poruchu usínání a kvality,dělky spánku. Nechci tento problém řešit tabletami na spaní. Tento problém datuji a spojuji jak s operací páteře v roce 2015, tak s obdobím menopauzy před 4 lety.Nejsem si vědoma nějakých problémů,nemám v podstatě žádné vážné rodinné, ani pracovní potíže. A necitím se ani jako doslova vyřízená, že je spánek špatný, funguji zcela normálně a večer, když si bych si už ráda šla lehnout se mi vlastně ani spát vůbec nechce a i kdybych byla vzhůzu do noci, nenastoupí takový ten pocit...chce se mi spát. Když ulehnu,trevá mi třeba 2, 3 hodiny než usnu a pžijde mi, že při každém otočení v posteli se probudím.když se mi podaří usnout dříve, tak tipuji, že kromě nočních procitnutí jsem vždy kolem 4 ranní vzhuru. obvykle se mi podaří ještě usnout a pak bych třeba spala ráno déle, ale už musím vstát do zaměstnání. Snažím se tu spánkovou hygienu dodržovat, alkohol, kávu nepiji, nekouřím. A nemá na toto vliv ani sport, po celodenním lyžování, kdyby měl člověk padnou se tak nestane. Věřím, že mi ukážete a poradíte jak toto zvládnout. děkuji za Vaši odpověď. Mirka


02.01.2022

Parkinsonova nemoc

Dobrý den, ztuhnutí prstu na ruce, třes, snížení hybnosti ruky, zmenšení písma, snížená hybnost nohy na stejné straně, ztuhlost, bolest zad po vstávání... na řadě vyšetření vyloučeny všechny diagnozy, nakonec padlo, že se jedná o PN. Nyní beru nejnižší dávky Rolpryna + 1 tbl 100 mg Isicom. Stav se asi zhorošuje, objevují se dotazy, co se mnou je. Je mi 53 let a klasická medicína pro mě nemá pozitivní řešení. Hledám jinou pomoc, dozvídám se o konopí. Můžete mi prosím něco poradit? S nadějí děkuji.


02.01.2022

Štítná žláza - autoimunitní onemocnění. silná menstruace a úzkosti

Dobrý den, píšu ohledně zdravotních problémů týkajících se převážně imunity a celkové nerovnováhy. Na začátku loňského roku mi byla odebrána celá štítná žláza kvůli uzlům a zánětu, nyní užívám euthyrox a snažím se dát do rovnováhy co se týče dostatku energie, krom toho mě už delší čas trápí potravinové alergie, se kterými se společně stala i kůže více citlivější, v poslední době mě také trápí silná, dlouhotrvající menstruace s krevními sraženinami. Co se týče psychické stránky, podařilo se mi minimalizovat problémy s úzkostma, byť z neurologického EEG vyšetření mám zjištěnou vysokou senzitivitu (hypersenzitivní syndrom). Pokusila jsem se o stručnější přehled přetrvávajících a dřívějších zdravotních potíží. Budu ráda pokud mi doporučíte byliny, které by mi mohly pomoc. Mockrát děkuji.


01.01.2022

Parkinsonova nemoc

Dobrý večer. Před 3 měsíci mi byla diagnostikována Parkinsonova nemoc. Začalo to tím, že se mi občas klepala levá ruka a jako kdyby se mi zpomalovala, silně mě bolela záda mezi lopatkami a hlava v zátylku. Po vyšetření magnetické rezonance mi bylo sděleno, že mozek nevykazuje žádné ložiska, a že je normální distribuci bílé a šedé hmoty. Na páteří mi byly zjištěny osteofyty, které ale netlačí na míchu. Byl mi předepsán dopamin v tabletkách Requip 8 Mg denně. Potíže částečně ustoupily, ale záda bolí a ruka je sice lepší, ale stále pomalejší, i když pravidelně cvičím. Dalo by se prosím s tím něco dělat? Je mi 66 let a ještě pracuji. Moc děkuji za odpověď a případnou radu. Dana


15.12.2021

Dětská migrena

Dobrý den. Moc Vás prosím, mám 7 letého vnoučka, který už skoro 3 roky trpí na migrény. Vyšetření MR, EEG. Výsledek dětská migrena. Bolesti nasávají vždy před změnou teploty (oteplování). Chytne se za chlavicku, moc mne bolí hlava. Začne plakat, vždy u toho i zvrací. Musí si lehnout, usnout a vyspat se z toho. Prosím moc o radu. Je to hrozné, děkuji.


14.12.2021

Zahlenění a úzkostné poruchy

Dobrý den, je mi 49 let, na jaře letošního roku jsem byl hospitalizován z důvodu bolestí v břiše - křeče, píchání, pocit na zvracení. Po komplet vyšetřeních s výsledkem bez jakéhokoli nálezu jsem byl poslán na psychiatrii, kde jsem léčen antidepresivy a benzodiazepinem z důvodu úzkosti (diagnóza - úzkostná porucha). Většina bolestí ustoupila, ale dále mám problém s tím, že několikrát denně mám potřebu zvracet, ale nikdy nic nevyzvracím, jen poté dojde k uvolnění napětí v břiše. Tyto záchvaty mě velice vysilují. Zároveň mám velmi slaný pocit v ústech a sliny. Teď v prosinci se k tomu přidal můj další letitý problém, a to značné zahlenění a dráždivý kašel. Nutí mi to velmi často odkašlávat a odplivávat, což silně dráždí sliznice v krku a o to víc mám nutkání zvracet a to spoustu krát denně. Prosím tedy o radu, jaké Vaše preparáty užívat pro zmírnění chronického zahlenění a o radu, jak pomoci značně rozbouřeným nervům v oblasti sliznic krku a břicha. Děkuji mnohokrát Michal S.


13.12.2021

Suché paty

Dobrý ďen, pane Jonáši. Trápí mě už mnoho let suchå kůže na chodidlech, zejména na patách a na přední straně palců. Dříve hsem to mívala pouze v létě, nyní už neustále, musím mazat ráno i večer. Zároveň mám potíže se spaním. Usnu dobře, ale cca po třech hodinách se probudím a musím si vzít alespoň kousek prášku Stilnox, jinak neusnu. Je mi 59 let, jsem učitelka a musím být ráno akceschopná, proto mi nic jiného nezbývá.čaje na spánek, melatonin apod. mi nepomáhají. Předem mnohokrát děkuji za vaši radu, se srdečným pozdravem N.


27.11.2021

Vysoký tlak, nespavost

Vážený léčiteli, již 3 roky se léčím s vysokým tlakem. Na začátku jsem měla léky Prestarium a Prestance, který můj tlak ještě více zhoršily, neboť jsem snad měla všechny vedl. účinky. Moje obv. lékařka mi nasadila Telmisartan, pak Tezeo, pak Tezeo s Hcg, protože můj tlak stále nešel dolů, a to bylo způsobeno opět vedl. účinky. Trpěla jsem po těchto lécích velikou nespavostí, spala jsem 3- 4 hod. denně, tím se mi zhoršila i moje psychika - byla jsem tou nespavostí hodně rozmrzelá a těmito vedl. účinky tlak stále nešel dolů. Tak jsem si říkala o léky / Stilnox /, které zpočátku na nespavost pomohly, ale pak už vůbec, byla jsem nešťastná. V létě jsem se podrobila operaci, kde jsem ztratila dost krve a po operaci jsem měla ze všech nejnižší tlak 80/40,tak si mě nechali na JIP déle. A po tomto zákroku jsem začala mít úplně normální tlak na 3 měsíce, měřila si tlak, protože se mi motala hlava - měla jsem po lécích 90/60, tak jsem je přestala užívat. Začala jsem úplně nádherně spát a psychicky mi bylo moc dobře. Teď s podzimem se tlak opět zvýšil, začala jsem Tezeo znovu brát a opět trpím nespavostí, a tak se mi nechce zapadnout zpět do ,,bludného kruhu". Nejhorší je ta nespavost. Špatně spím při vysokém tlaku a s léky je to mnohem horší. Když jsem při operaci ztratila dost krve, spala jsem 7-9 hodin denně, bylo mi moc fajn, tlak byl dole. Děkuji mnohokrát za odpověď.


... celkem 70 stránek

Léčitel Jonáš je Vám k dispozici ve všední dny od 9 do 16 hod. na telefonu 605 456 682
Vaše dotazy a připomínky můžete posílat na e-mail lecitel.jonas@seznam.cz
FaceBook léčitele
Média

Léčitel a bylinář Jonáš byl hostem v diskuzním pořadu "Máte slovo" s Michaelou Jílkovou. Na jeho záznam se můžete podívat ZDE.


Článek, komentující pořad "Máte slovo", si můžete přečíst v Parlamentních listech.


Další reakce na pořad Michaely Jílkové. Tentokrát na serveru EuroZprávy.cz.