Poradna léčitele Jonáše
 


Léčitel - Zajímavé články


08.09.2022
Dlouhodobý Covid

Pokoj Vám od Jezuse Kristuse, ptám se nemocných po Covidu: Jste přesvědčeni, že když jste.....


30.08.2022
Kategorie: Cesty víry
Vyléčení a Uzdravení nemocní

Pokoj a požehnání Páně Vám, kdo čtete tento článek.Uzdravování bylinami se, tento rok, věnuji 20.....


01.02.2022
Kategorie: Cesty víry
Pro bratry a sestry v Ježíši Kristu

Bratři a sestry v Ježíši Kristu, když Pán Jezu vysílá učedníky a dalších 72, tak je.....


20.02.2021
Kategorie: Cesty víry
Covid - otevření škol?

Pokoj od Ježíše Krista nechť je s Vámi. prosím, aby zvláště četli bratři a sestry v Kristu.....


25.10.2020
Bylinky během i po Covid - 19, a byliny

Pokoj a požehnání Vám všem od Ježíše Krista, který Uzdravoval a Uzdravuje. Vícero lidí se.....


Nervy a psychické potíže

Kategorie: Nervy a psychické potíže

Podkategorie: Stres,Deprese a stavy úzkosti,Nespavost,EB virus,Bolesti hlavy, migréna,Syndrom vyhoření,Nadměrné pocení,Epilepsie,Roztroušená skleróza,Parkinsonova choroba


Psychické potíže a nervová onemocnění trápí třetinu Čechů. Za příčiny stresu, depresí, bolestí hlavy či epilepsie lze označit špatný živontní styl, vysoké nervové vypětí a také životní klima.

Všechny psychické obtíže je nutné především včas a správně řešit. Přirodní medicína je v tomto případě ideálním doplňkem, ale mnohdy i nejdůležitějším faktorem.

Seřadit     popoložkách     
... celkem 71 stránek
09.04.2024

Ekzém, úzkosti, migrény u dětí

Dobrý den, moc prosím o pomoc pro svou dceru - 12 let. Asi od 3-let se potýká s atopickym ekzémem, který se jí objevil po ATB a postupně se jí rozlezl po celém těle, 3× hospitalizována s puchýři po těle. Otéká a rudne jí obličej a oči. Má potvrzenou alergii na prach a pyly. Časté rýmy a problémy s průduškami. Potvrzený ADHD syndrom, obsedantně kompulzivni porucha a od cca 11 let, před nástupem mensez, zhoršení psychického stavu, stres, úzkosti, hysterie, pláč, agresivita, sebevražedné vyhrožování, odmítání školní docházky. Po záchvatech mívá migrény (často se zvracením) i několikrát za měsíc orientované na pravé straně hlavy s bolestí až křečí pravé čelisti. Obrovská chuť na sladkosti. Omlouvám se, za dlouhý popis a předem moc děkuji za odpověď.


03.04.2024

Menopauza - úzkosti

Dobrý den. Je mi 54 let, 3/4 roku bez menstruace, horkost, návaly, lítostivost, úzkosti, kolísavý tlak. Nebo prosím o doporučení co brát ke zlepšení stavu. byla jsem léčena na panickou poruchu, cca 10 let, nyní v remisi. Děkuji moc Lenka


06.03.2024

Parkinson - třes a potíže s chůzí

Dobry den, léčím se na parkinsonovu nemoc. Mám třes rukou. Bolesti dolních končetin, otoky kotníku. Celkově problémy se stabilitou. Chodím s holí. Děkuji předem za každou poskytnutou radu.


14.02.2024

Zvýšený tlak a nespavost

Dobrý den pane Jonáši V minulosti jsme použili Vaše čaje proti kašli a nachlazení a byly velmi účinné. Chtěl bych se zeptat na čaj proti zvýšenému tlaku a nespavosti. Tlak mám 140 až 150/90 a k tomu nespavost. Mohl byste mi prosím poradit příp. připravit čaj na výše zvedené. Děkuji F.


28.12.2023

Zadní rýma a úzkosti

Dobrý den pane Jonáši. Mám 2 měsíce zadní rýmu, která mi jde do uší. Hleny v krku mi stékají, je to nepříjemné. Špatně se mi dýchá. Prosím poraďte mi něco, co by mi pomohlo. Jsem z toho zoufalá. Děkuji a preji krásný den.


04.09.2023

Bylinky na roztroušenou sklerózu

Dobrý den, prosím o radu. Roztroušenou sklerózu mám 14 let. Bohužel primárně progresivní formu. Mám biologickou léčbu, ale postupně cítím zhoršování. Trápí mě silná spasticita obou nohou a únava. V úvaze je baclofenová pumpa,kterou nechci. Prosím o radu ohledně bylinek, přírodní léčby. Moc děkuji za radu. Michaela.


24.03.2023

Migréna v těhotenství

Dobrý den. Moc prosím o radu v "léčbě" migrén, na které trpím už asi 10 let. Teď v těhotenství je to kvůli hodně nízkému tlaku snad ještě horší. Předem děkuji za odpověď. Hezký den.


23.03.2023

Nespavost

Dobrý den, prosím o radu. Trpím nespavostí. Někdy usnu, a za l hodinu jsem pravidelně vyspaná. Někdy nemohu usnout vůbec, cítím se i nervní, přes den jsem hodně unavená kvůli nespavosti.


25.02.2023

Cukání levého dolního víčka

Dobrý den, již půl roku mě trápí cukání v levém dolním víčku. Nic nepomáhá. od neurologa jsem dostala Guaracujan a Magnosolv. Prosím o radu. Děkuji


16.02.2023

Zvýšené jaterní testy, epilepsie, metabolická vada

Dobrý den, dceři je 12 let, od 1,5 roku bere epileptika, má zvýšené jaterní testy a metabolickou vadu, při které se jí vstřebává železo do mozku, je na úrovni 2-3let,je na plenkach, chodí. Bylinné čaje pije ráda, doporučil by jste mi prosím něco pro ní? Děkuji. S pozdravem B.


05.02.2023

Psychika

Dobrý den pane léčiteli Jonáši, od minulého roku, přesněji od ledna 2022, kdy jsem byla očkovaná třetí dávkou proti Covidu, mi začaly problémy s psychikou, a to např. úzkosti, třeba: jsem ráda vařila a pekla, starala se o vnoučata, četla knížky, luštila křížovky, atp.,a najednou toto vše jakoby vymizelo, zůstaly jen nepříjemné stavy - hlavně po ránu a dopoledne - slabo, trochu chvění, strach z běžných situací, které jsem dříve zvládala úplně normálně. Trvá to vlastně až do současné době, i když jsem se snažila navštívit lékaře, dobrovolně jsem vyhledala i psychiatry, kteří mi napsali antidepresiva, ale není mi po nich dobře. Poslední lékař zjistil, že u mě jde o slabou depresi, napsal mi Sertralin, který mi ale nevyhovoval, nebylo mi po něm dobře, takže v současné době beru třetím týdnem Trittico 75 mg - třetinu před spaním , řekl mi, že jsem abnormálně citlivá na léky a že se už dopředu děsím, že mi po nich bude zle. Ať piju i čaje na zklidnění a občas při nějakém rozechvění půlku Oxazepamu.. Sice po Trittico spím celkem dobře, ale ráno je mi zase divno, i když ta rána a dopoledne jsou takto divná i před tím, než jsem začala léky užívat, prostě od toho loňského roku. Děkuji za odpověď a případnou radu.


19.01.2023

Bolest kloubů a stres

Dobrý den, asi pred 3 měsíci mě začaly bolet drobné klouby na rukách. Vyšetření u praktika nic neodhalilo. Ruce nemám nijak namáhané (jsem 8 rokem na mateřské dovol.) Dočetla jsem se, že by to mohlo být způsobené i stresem, což v poslední době zažívám. Napadlo mě užívat něco přírodního na zklidnění, popř.něco na ty klouby, co by mohlo ulevit od bolesti. Děkuji Blanka


04.11.2022

Obsesní myšlenky, úzkosti, zažívací problemy

Dobrý den, potřebovala bych poradit zda existuje nějaká bylinná směs či preparát na výše uvedené problémy. Úzkostne se bojím hlavně vlastních myšlenek. Děkuji


22.10.2022

Silná menstruace a psychické potíže

Dobrý den pane Jonáši, mám k Vám prosbu. Poslední měsíc mě trápí k večeru vyšší krevní tlak a vysoké tepy, i při nízkém tlaku. Mám celkem velké psychické vypětí, v rodině. Minulý měsíc jsem byla na odstranění polypu v děloze, i přesto mně trápí dost silné menstruační krvácení, a bolesti v kříži. Budu ráda za pomoc při výběru bylinek. Ivana


07.10.2022

Stres - žaludek a problémy se spánkem

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou ohledně podrážděného žaludku. V září jsem v práci změnila pozici, kde jsou kladené vyšší nároky a kvůli toho mám větší stresy. Snažím se je nějakým způsobem zpracovávat, ale ne vždy se mi to podaří, tak jak bych chtěla, a tak v poslední době mívám zažívací problémy. Často mě nadýmá a po každém jídle musím jít na záchod vykonat potřebu. Také se mi občas těžko usíná (převaluju se někdy 3 hodiny než usnu), ale toto není pravidelné, někdy spím hned jak zabitá. Chtěla bych Vás poprosit o radu, která by mi s problémy pomohla. K lékaři zatím jít nechci, děkuji.


25.08.2022

Nespavost

Dobrý den pane Jonáši. Dlouhých 20 let jsem se starala o nemocného manžela, který mi před 2 měsíci zemřel. Bylo to velmi složité období a já jsem užívala na spaní Rivotri 0,5mg.Chci se toho zbavit. Nechci se stát závislá na tomto léku, i když už možná jsem, protože bez něj neusnu. Poradíte mi prosím jakou cestou se dát ?Chci mít čistou hlavu a usínat bez léků. Předem vám děkuji za odpověď a případnou radu. S pozdravem Naďa


18.08.2022

Únava a artróza po Covidu, vysoký tlak

Dobrý den, prosím o radu. Před rokem jsem prodělala kovid středně těžký, přetrvává únava, dělají se svědivé malé léze, které zmizí samy. Navíc bez varování se objevila artroza 3.st u pravého kolene, bylo řešeno lékařem, ale bolesti trvají. Léčím se vysokým krevním tlakem, tam není ostropestřec moc doporučován. Měl byste, prosím, radu? Děkuji. Ivana H.


31.07.2022

Parkinson

Dobrý den, mám prosbu o bylinky, nepomáhají mi léky na Parkinsona,nakom +nově ropinirol ,prý mám nesnášenlivost na dopaminer. Léky to jsem se dověděla v pátek po 3/4roce žádosti o změně léku. Ale mám je dál brát, sice v jiném sestavení po kterém jsem včera dostala záchvat podobný infarktu. Bolest na hrudi do krku, mezi lopatkami, rozházený tlak, nahoru dolu. neseženu neurologa, který by mi pomohl. Už skoro rok mě pálí a bolí nohy postupně i ruka a mám oteklé víčka, někdy i rty. Možná jsem prodělala i boreliozu, ale testy nikdo neuznal děkuji předem za radu. Hana


27.07.2022

Dna a třes hlavy

Chvála Kristu, pane Jonáši, Bohužel mi byla zjištěna dna. Já jím zdravě a spíše méně. Co mě obtěžuje je třes hlavy, který se mi objevil po očkování Covidu. Byla jsem donucena, jinak bych se nedala očkovat.. Prosím o radu, jaké bylinky. Děkuji a jsem s Pánem Bohem Dagmar


24.07.2022

Úzkosti a deprese, točení hlavy

Dobrý den, mám potíže po smrti manžela. Točí se mi hlava, úzkosti, deprese, nespavost . Lékař mi předepsal lék ELICEA a LEXAURIN, zatím žádný efekt. Bojím se vyjít na ulice, že někde upadnu, nebo už je to i sugesce? Jsem z toho nešťastná. Děkuji Marie.


... celkem 71 stránek

Léčitel Jonáš je Vám k dispozici ve všední dny od 9 do 16 hod. na telefonu 605 456 682
Vaše dotazy a připomínky můžete posílat na e-mail lecitel.jonas@seznam.cz
FaceBook léčitele
Média

Léčitel a bylinář Jonáš byl hostem v diskuzním pořadu "Máte slovo" s Michaelou Jílkovou. Na jeho záznam se můžete podívat ZDE.


Článek, komentující pořad "Máte slovo", si můžete přečíst v Parlamentních listech.


Další reakce na pořad Michaely Jílkové. Tentokrát na serveru EuroZprávy.cz.