Poradna léčitele Jonáše
 


Léčitel - Zajímavé články


08.09.2022
Dlouhodobý Covid

Pokoj Vám od Jezuse Kristuse, ptám se nemocných po Covidu: Jste přesvědčeni, že když jste.....


30.08.2022
Kategorie: Cesty víry
Vyléčení a Uzdravení nemocní

Pokoj a požehnání Páně Vám, kdo čtete tento článek.Uzdravování bylinami se, tento rok, věnuji 20.....


01.02.2022
Kategorie: Cesty víry
Pro bratry a sestry v Ježíši Kristu

Bratři a sestry v Ježíši Kristu, když Pán Jezu vysílá učedníky a dalších 72, tak je.....


20.02.2021
Kategorie: Cesty víry
Covid - otevření škol?

Pokoj od Ježíše Krista nechť je s Vámi. prosím, aby zvláště četli bratři a sestry v Kristu.....


25.10.2020
Bylinky během i po Covid - 19, a byliny

Pokoj a požehnání Vám všem od Ježíše Krista, který Uzdravoval a Uzdravuje. Vícero lidí se.....


Roztřepené nehty

Kategorie: Vlasové potíže a nehty > Problémy s nehty > Roztřepené nehty


Roztřepené nehty jsou projevem nemoci štítné žlázy nebo avitaminózy, tedy stavu kdy se tělu nedostává některého vitamínu. Řešením je změna jídelníčku, pročištění organismu a doplnění stravy o zinek, vápník, hořčík, křemík a vitamin B. Ideálním dopňkem jsou bylinné čaje a další přírodní přípravky.

Seřadit     popoložkách     
17.03.2020

Třepení nehtů dvouleté dítě

Dobrý den pane Jonáši, prosím poraďte,čím má dcera mazat dvouletému ditěti nehtíky, stale se mu třepí a dělají se záděry. Děkuji. V.


05.08.2018

Lámavé a třepivé nehty

Dobrý den,jsem celiak, poslední čtyři měsíce mám trápení s nehty na rukou, třepení, rozdvojování a lámavost.Držím přísnou bezlepkovou dietu. Také piji čaje kombinace játra a střeva, žlučník. Také namáčení nehtů v olivovém oleji. Snažím se vyvarovat stresu, ale to je to nejhorší. Pečivo bezl.téměř nejím, ostatní potraviny luštěniny, zeleninu, ryby, ovoce v kaši( pohanková, jáhlová, čiroková). Kombinuji obiloviny a luštěniny. Děkuji za odpověď, N.


24.03.2018

Olupující se nehty na rukou

Dobrý den,mám problém s nehty na rukou,začnou být lámavé,třepí se,horní vrstvu si sloupnu až do půli nehtu.Vypadají velmi nehezky.Prosím o radu,z jakého důvodu k tomuto dochází a hlavně jak tomuto stavu předejít.Mockrát děkuji,Mrázková.


16.10.2016

Černání nehtů

Dobrý den, před několika lety jsem trpěla zánětem lůžka od zarůstání nehtů na palci u nohy. Nehet mi sundali a opět se to vrátilo, už jsem tam nešla. Za nějakou dobu se to zahojilo a přestalo bolet. Za pár let začal nehet u palce do půlky černat a nyní je nehet černý celý, ale nebolí. Léčím se na štitnou žlázu a vysoký tlak. Moc děkuji Marie


23.01.2016

Problémy s nehty v létě

Dobrý den. Již mnoho let (13)mám problém s nehty na palcích rukou. Zajímavé je, že se mé problémy vyskytnout vždy v létě, nebo po návštěvě teplých krajin jako nyní, kdy jsem se vrátil z 10 denni dovolené. Nehty se oddělí od lůžka asi tak do poloviny. Vždy na podzim se situace zlepší a nehty se uzdraví a  v zimě jsou bez jakýchkoliv problémů. Dříve jsem používal všelijaké roztoky, masti a léky, které mi napsala doktorka, ale nikdy to nepomohlo.


25.08.2015

Praskající nehty u palců nohou, lámavost nehtů na rukách

DOBRÝ DEN. CHTĚLA JSEM POPROSIT O RADU. NA PALCÍCH U NOHOU MI PRASKAJÍ NEHTY. NOSÍM KRÁTKÉ NEHTY A CELÉ LÉTO JSEM NECHODILA V UZAVŘENÝCH BOTÁCH. NA RUKÁCH SE MI TAKÉ DOST ČASTO LÁMOU NEHTY A JSOU ZABARVENÉ DO ŽLUTA. NELAKUJI SI JE. PROSÍM CO MI DOPORUČÍTE. DĚKUJI ZA RADU JELÍNKOVÁ.


20.08.2015

Černání nehtu a šupinatá kůže kolem prstu u nohy

Zdravím - už rok pozoruji na noze kolem nehtu na prstu šupinatou kůži a nehet má tendenci černat - zkoušela jsem kdeco, vše bez výraznějšího efektu, ostatní prsty i nehty jsou čisté, zdravé prosím  o Vaši radu - děkuji  a  zdraví mariana


17.01.2015

Praskající nehty u dítěte

Dobrý večer pane Jonáši. Mám šest a půl letou dceru. Od malička jí praskají nehty na palcích nohou. Již jsme zkoušeli mazat různými přípravky, podávali vitamíny na nehty, ale bohužel vše bez efektu. Od tří měsíců má ekzém, nyní měla asi 3 roky kůži v klidu. Od tří let opakované laryngitidy, bronchitidy, rýmy. Chtěla bych poprosit o radu na uvedené potíže. Velice děkuji za ochotu. Marta Maděrová

05.01.2015

Třepení nehtů a léčivé byliny

Dobrý den, již rok mě trápí značné třepení nehtů na rukách. Nehty se mi olupují téměř do poloviny. Zkioušela jsem je nechat odrůst a odtříhnout, ale třepí se stále dál. Mimo na rukách se mi třepí i u paců na nohách. Pečlivě doplňuji cca půl roku vitaminy, minerály (vápník, hořčík zinek, vit B, biosil...), ale výsledek žádný. Prosím a děkuji o radu. Jana

30.09.2014

Třepivé nehty - substituční léčba

Dobrý den, je mi 39 let a jsem 1 rok po hysterektomii a adnexektomii, jsem na substituční léčbě a k tomu beru již 20 let prášky na sníženou funkci štítné žlázy, kterou mám ale léčenou a dle lékaře v pořádku. Tak zhruba rok pocituji zhoršenou kvalitu nehtů, nestačí mi vyrůst, protože se hned rozdvojí a ulomí. Chci se zeptat na nějakou účinnou léčbu, čaj, pomoc, zkrátkas něco, co zabere, zkoušela jsem Biosil, zinek Mg atd a nic. S díky M. K.

29.09.2014

Problémy s nehty

Dobrý den,mám už tak 2letý problém s nehty. Na palci u ruky se mi udělali vodorovné hluboké rýhy i se trochu zkroutil nehet.
Plíseň to není, zkoušeli mi i brát vzorek nehtu na rozbor, různé masti i prášky na plísně a bylo mi řečeno, že se to občas stává a že je to neznámého původu a nevědí, co s tím. Jsem z toho zoufalá, protože to nevypadá pěkně a začíná se mi vroubkatět i nehet u palce na druhé ruce. Co tedy ještě zkusit? Nemůže to být nějakým onemocněním uvnitř těla? Moc děkuji za odpověď, Peclinovská

04.08.2014

Tmavé zbarvení nehtů - autoimunitní zánět štítné žlázy

Dobrý den, mám dotaz ohledně 13.letého syna. Zhruba před 3. roky začali synovi tmavnout nehtové ploténky na nohou. Začalo to nenápadným proužkem, časem postoupilo na ztmavnutí celých plotének některých prstů na nohou. Tmavé proužky se mu tvoří postupně i na rukou. Navštívili jsme kožní oddělení, po sérii testů na kožním, pediatrii, endokrinologii, gastroenterologii a imunologii byla synovi diagnostikována porucha autoimunity, nefunkční štítná žláza (nasazen Euthyrox déle než rok). Postupně byla dignostikována intolerance na lepek a alergie na laktózu. Nic údajně nesouvisí s tmavnutím nehtů. Žádný z lékařů mi bohužel nemohl dát odpověd na důvod. Syn bývá velmi často unavený, je velmi štíhlý až podvyživený. Nehty tmavnou čím dál víc. Celkově neprospíval, časté bolesti břicha  a hlavy. Ty po nasazení diety bolesti ustaly. Mohla bych Vás poprosit o radu? Děkuji. Petra Petrovská

14.11.2013

Podélné štěpení nehtů u dětí

Dobrý den, mám dvouletého syna a řeším u něj silné podélné štěpení nehtů u nohou. Nehet nejprve začne rýhovat a pak se odchlípne od nehtového lůžka a kůže okolo nehtů se odlupuje. Děje se to převážně na palcích a prostřednících. První problémy jsem zaznamenala někdy ve třech měsících života nehty na nohou mu nehezky žloutly a kůže u nehtů se olupovala. Syn byl prvního půl roku  pouze kojen. Můžete mi poradit co s tím? Děkuji za odpověd. Jitka Lacinová

11.08.2012

Třepení nehtů a jejich podélné rýhování

Dobrý den pane Jonáši, dlouhodobě mě trápí třepení nehtů a jejich podélné rýhování, kdy pak v rýze nehet praská a rozlupuje se. Dost často mi pomáhalo užívání želatinových doplňků, pupálky nebo biotinu. Ale poslední dobou to již nepomáhá a stav mých nehtů se horší. Je mi 57 let a snažím se o nehty opravdu pečovat i co se týče používání různých podpůrných kosmetických přípravků.
Děkuji za odpověď. Jana Rážová

17.08.2011

Odchlipování nehtů z lůžka

Dobrý den,již několik let mám problémy s nehty.Od špičky směrem ke kořenu nehtu se tvoří bílé souvislé plochy(jako by se nehet kazil),některé nehty mám bílé již do dvou třetin,navíc se mi jakoby odchlipují(zvedají)od lůžka.Vypadá to velmi ošklivě a stále se to zhoršuje.Plísen se neprokázala.Jsem z toho velmi neštastná a prosím o radu.Předem děkuji a moc vás zdravím.

10.02.2011

Nehty, zdeformované, zažloutlé

Dobrý den,pane Jonáší prosím o radu pro mou dceru,které je 12 let. Už 5let jí špatně rostou nehty na nohou. Nehty má zhrubělé, zažloutlé,zdeformované. Před léty si nehty na nohou ukopávala a od té doby jí začaly špatně růst. Plíseń se při odběru nepotvrdila. Prosím o radu jak dceři pomoci nebo dcera tím velmi trpí, že nemá nehty jako ostatní. Byly bych rada za jakoukoliv radu a pomoc pro dceru. S pozdravem Holišová

29.11.2009

Roztřepené nehty, zvýšená lámavost nehtů

Stále mi nerostou nehty,lámou se, třepí se. Jsou sice tvrdé, ale nerostou. Co s tím mám dělat. Vždy jsem měla velmi dlouhé nehty a bez potíží.

27.12.2008

Dlouhodobě roztřepené nehty

Dobrý den,prosím Vás o radu.Mám dlouhodobý problém s nehty.Dělí se na několik vrstev až do půlky celého nehtu.Je to dost nepříjemné.Brala jsem vitamíny, ale bez větších výsledků.Předem děkuji za vaši radu.


Léčitel Jonáš je Vám k dispozici ve všední dny od 9 do 16 hod. na telefonu 605 456 682
Vaše dotazy a připomínky můžete posílat na e-mail lecitel.jonas@seznam.cz
FaceBook léčitele
Média

Léčitel a bylinář Jonáš byl hostem v diskuzním pořadu "Máte slovo" s Michaelou Jílkovou. Na jeho záznam se můžete podívat ZDE.


Článek, komentující pořad "Máte slovo", si můžete přečíst v Parlamentních listech.


Další reakce na pořad Michaely Jílkové. Tentokrát na serveru EuroZprávy.cz.