Poradna léčitele Jonáše
 


Léčitel - Zajímavé články


20.03.2016
Kategorie: Cesty víry
Komu není Zhůry dáno, v apatyce nekoupí

Pokoj Páně Vám všem co čtete tento další článek, jak nevěřící majoritní občan ČR nemocný (tak.....


28.11.2015
Kategorie: Cesty víry
O cestě do Země Svaté a Uzdravování člověka z rakoviny skrze Krista

Chvála Hospodinu a Kristu Pánu, i Vám všem, kteří čtete tento článek, zkraje tohoto roku 2015 mi volala.....


26.10.2015
Projev podvodného šarlatánství - běhání s proutkem okolo člověka

Nechť je pozdraven Hospodin, a článek přinese všem čtenářům Rozum v džungli rádoby léčitelů. Dnes.....


24.10.2015
Proti novodobým bludařům mezi bylináři

Pokoj a požehnání Vám všem skrze Pána:-))) dlouhodobě jsem nosil v sobě toto téma - Bludaři a.....


24.10.2015
Kategorie: Cesty víry
Poutní cesta do Svaté Země

Chvála Otci a Synu, podělím se s Vámi o Radost, kterou budu příští týden prožívat v Israeli a.....Suchý kašel

Kategorie: Virová onemocnění > Kašel > Suchý kašel


Suchý kašel je silně dráždivý a nedochází při něm k produkci žádných hlenů. Bylinky vhodně tlumí záchvaty kašle a pomáhají při dlouhodobé léčbě i prevenci.

Seřadit      po položkách     
29.03.2016

Stále kašel

Pěkný den, pane Jonáši prosím o radu. Je mi 52roků. Již 4týdny kašlu, kašel je chvílemi tak silný, že neudržím moč. Měla jsem virozu a zánět dutin prý,bez rengenu jsem dostala antibiotika, po týdnu jsem začla kašlat,nejprve různé kapky,sirupy z lékarny,potom opět antibiotika na průdušky,stále kašel,tablety na alergiii,to mne léči doktoři,je to moc vyčerpávající,kupuji si v lékárně,kapky,sirupy,piji čaje na průdušky,zázvor a med,prosím o radu,moc děkuji.Sečková Z.


06.10.2015

Kašel u manžela

Dobrý den pane Jonáši,prosím o radu .Manžel už asi mésíc v noci při spánku píská  a chrčí, byl u lékařky a ta ho poslala na plícni, ale tam ma všechno v pořádku. Včera poprvé  v noci asi 2 hodiny suchý dráždivý kašel a stěžuje si na bolest pravého loktu. Jinak žádné problémy nemá, jen večer, když si lehne. Paní doktorka mu řekla, že by to mohla být alergie a napsala mu léky CEZERA, ale ty mu nepomáhaji. CHtěla bych  vás poprosit o radu. Děkuji a přeji hezký den. 


07.05.2015

Sípavý kašel a břicho

Dobrý den, moc prosím o radu. Po přestěhování na jih Moravy jsem začala mít kašel, nejprve se silným zahleněním. Pak postupně přecházel k suchému sípavému kašli, který mě trápí dosud. Trvá zhruba 4 měsíce. Léčen běžnými léky od kašle. Navíc se přidala bolest břicha , nafouknutí břicha, celková slabost.Je mi 58 let .Děkuji a přeji hezký den


03.04.2015

Kašel, játra, erekce?

Dobrý den, prosím o radu - cca. 5 měsíců mě trápí suchý kašel, škrábání v krku, při dýchání chladného vzduchu jakoby byl krk "otevřený". Kašel je suchý a dráždivý. Na kašel jsem již vyzkoušel spoustu dostupných léků, zatím bez úspěchu. Mám vyšší jaterní testy, pravděpodobně způsobeno večerním posezením u piva po náročném dni. Erekce - dostavuje se, ale zdá se slabá a nespolehlivá. 
Děkuji předem za odpověď. PB


10.03.2015

Prosba - suchý dráždivý kašel

Prosím o radu, od srpna loňského roku trpím na suchý dráždivý kašel a 3x jsem podstoupila léčbu antibiotiky. Dostanu vysokou horečku, mám zimnici, hondně moc se potím a cítím se vysílená. Po dvou týdnech mám u lékaře dobré výsledky a vracím se do práce.
Je mi 58 let, do tří let jsem bývala hodně nemocná, ale od šesti let téměř doposud s malými výjimkami (v dětství zápal plice, později přeléčení žaludku na helicobacter pylori, vyjímečně zánět horních cest dýchacích nebo nachlazení) jsem byla většinou zdravá a nebyla na nemocenské asi 14 let. V současně době mám pocit, že ve mně dřímá nějaká infekce, která udeří - pak dostanu antibiotika, ležím 10 dní jak placka, po dalších pár dnech se vracím do práce. A přitom stále pokašlávám. A uplyne pár měsíců a situace se opakuje. Můžete mi, prosím, poradit? Děkuji předem a přeji hezký den Hanka


22.02.2015

Dusivý kašel

Dobrý den, pane Jonáši. Už dlouho trpím suchým, dráždivým kašlem. Tomu předchází lechtání v krku. Kašlu pouze ve dne, např. když mám hlad, nebo po jídle, nebo když vypiju kávu.Taky ráno když spěchám do práce nebo i když si sednu do auta. Absolvovala jsem plicní vyšetření včetně rtg plic, alergologické vyšetření, bez nálezu, až jsem se dostala na vyšetření žaludku.Tam se zjistilo, že kardie ve výši 41 cm netěsní. Dostala jsem na to lék Lanzul, ale příliš mi nepomáhá.Jsme z toho kašle už vyčerpaná atak jsem Vás chtěla poprosit, zda byste mi nějak nemohl pomoci Vy. Předem moc děkuji. Zuzana


17.10.2014

Černý kašel - léčivé byliny

Dobrý den, prodělala jsem černý kašel a stále se nemohu zbavit kašlání. Už kašlu asi 2 měsíc. Lékař mi řekl, že se tím musím prokašlat, že na kašel jako takový není lék. Takže už mám za sebou léčku antibiotiky, ale kašel stále neustupuje. Je to velmi nepříjemné. Kašel mě hrozně vyčerpává, nemohu kvůli záchvatům kašlání spát, takže jsem i hrzně unavená a nevyspalá. Můžete mi prosím poradit nějaké bylinky? Děkuji.


05.10.2014

Únava, bolest svalů a kloubů, brnění

Dobrý den, již půl roku mě trápí extrémní únava, která je provázena bolestí kloubů a svalů a také brněním či mravenčením, které začalo nejdříve v obličeji, nyní se rozšířilo do rukou a nohou (nejčastěji dlaně a chodidla). Často mám pocit "těžkých rukou" od loktů dolů. Kromě toho mám i žaludeční potíže, křeče v břiše, časté průjmy. Na jaře jsem přibližně tři měsíce měla suchý, dávivý kašel, na který nic nezabíralo, poté vymizel, ale nyní se objevil znovu. Brala jsem letos několikery antibiotika, absolvovala vyšetření z krve a moči, ale výsledky jsou v pořádku. Chtěla bych poprosit o radu a doporučení vhodné bylinné směsi, která by mohla pomoci. Děkuji, Martina.


04.05.2014

Bolest žeber a kašel

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Již 2 měsíce mám produktivní kašel bez teplot, lékařka si mě poslechla, vše v pořádku. Asi před týdnem mě začala bolet žebra na pravé straně, bolest vystřeluje do podpaží až na záda a jde podél páteře směrem nahoru. Přes den není bolest nijak veliká, horší je v noci, zhoršuje se při otočení. Ještě mě trápí jedna věc, na pravé straně v křížové oblasti zad se mi asi před rokem udělala malá bulka, občas zmizí a zase se objeví. Od té doby mě začali trápit i občasné bolesti, které směřují z tohoto místa přes kyčel až do pravé nohy a do třísla, zase nic dramatického, ale obtěžuje to. Děkuji za odpověď.


22.02.2014

Suchý dráždivý kašel

Dobrý den, již skoro půl roku mě trápí suchý kašel. Týden kašlu ve dne, v noci a pak 2 týdny pokoj a tak se to opakuje pořád. Léčím se doma. Bojím se k lékaři, aby to nebylo něco závažnějšího. Dnes mi máma říkala, že bych měla s tím něco dělat, že je to horší...V noci nespím, dusím se...Děkuji Vám moc za radu.


15.02.2014

Suchý kašel a lechtání v krku

Dobrý den, pane Jonáši. Téměř rok trpím suchým, dráždivým kašlem, kterému většinou předchází lechtání v krku. Kašlu pouze ve dne, v noci vyjímečne. Kašlu i kdykoliv sednu do auta a to i bez klimatizace. Absolvovala jsem veškerá plicní vyšetření včetně rtg plic, alergologické vyšetření, odběry krve, ale vše mám v pořádku. Prosím, zda mi můžete poradit, jsem z toho opravdu zoufalá. Moc děkuji. Jana


21.01.2014

Suchý dlouhotrvající kašel a bylinky

Dobrý den pane léčiteli, když tento kašel začne být hodně intenzivní, tak se mi do toho ještě spustí krev z nosu a dochází až k chvilkové ztrátě vědomí. S lékaři se o tom bavím už několik let a ničím mě nepomohli a že to nic není, že se jen odkrví tím kašlem mozek a krev se po chvilce naleje zpět do hlavy,  a že to není nebezpečné. Alergii žádnou nemám, takže to bude astma, vystřídal jsem tři druhy sprejů a ty mě vždy akorát ještě více podráždily. Díky tomuto kašli mám problém ve společnosti se seznámit s nějakou ženou. Můžete mi poradit nějakou opravdu funkční bylinku nebo směs? Děkuji za odpověď,jsem z toho opravdu zoufalý. S pozdravem Jaroslav Bartoň


17.01.2014

Úporný kašel, cukrovka a mykóza

Dobrý den pane Jonáši, dnes jsem náhodně objevila Vaši poradnu a tak Vás prosím o rady. Můj otec, kterému je 93 let má již od Vánoc úporný kašel, který se mu docela pouští,ale protože trpí Parkinsonovou nemocí, těžko se hlenů zbavuje a ještě trpí zácpou. Prosím o zaslání bylinek na jeho potíže. Já bych Vás prosila též o bylinky na mykozu a cukrovku II. typu. Je mi 63 let , cukrovku se mi nedaří srazit. Děkuji, zdravím a přeji vše dobré   Pokorná Mir.


09.01.2014

Přetrvávající kašel, cukrovka vysoký tlak

Dobrý den, několikrát do roka mě trápí nachlazení, tedy spíše řečeno kašel nejdříve je suchý a pak po nějakých lécích a antibiotikách je s hlenem. Jenže pořád mi na něj dávají antibiotika a to několikrát do roka. Nyní zrovna beru amoksiklav na zánět průdušek, ale už je mám skoro dobrané a kašlu furt stejně. Jsem astmatička používám ventolin, seretide a theoplus. Mám strach furt to ve mě chrčí a nechce to ustoupit. Jsem dušnější, potím se v noci, a už jsme unavená, protože kolikrát mě to nedá v noci ani spát. Poraďte co s tím. Ještě mám cukrovku, vysoký tlak a reflux jícnu. Díky Kejřová


03.12.2013

Škrábání v krku, suchý a dráždivý kašel

Přeji dobrý den. Je mně 45 let a již nějakou dobu, posledních asi 4-5 let, vždy po prodělání chřipky, mě delší dobu trápí škrábání v krku, které mě dráždí k suchému až dávivému kašli. Tento stav trvá i několik týdnů. Z chřipky samotné se mně vždy podaří dostat během pár dnů, na to již mám své způsoby a metody. Na způsob odstranění škrábání v krku však nemohu přijít. Jinak jsem zdráv, netrpím žádnými chorobami ani alergiemi a jsem ve své podstatě velmi aktivní člověk. Prosím o radu na bylinnou směs či jiný způsob léčby. Za radu mockrát děkuji a přeji pohodu a klid. 


28.10.2013

Suchý dlouhotrvající kašel

Dobrý den. Už asi půl roku mě trápí suchý kašel, kterému předchází zaškrabání v krku. Jinak nemám žádné potíže a cítím se zdravý. Nic mě nebolí. V noci je zřídkavý, zato ve dne mnohokrát. V červnu jsem byl v Česku, prohlédla mě doktorka, poslechla plíce, nechala vyšetřit krev a pod. vše negativní. Dal mně Zyrtec na alergii bohužel bez úspěchu. Jsem důchodce, žiji trvale na Gran Canarii a vyšetření tady je drahé, budu muset asi domů. Léky jsem celý život téměř neužíval a jen jednou antibiotika. Nechci tedy ani teď brát něco jen tak s doporučení přátel. Zajímavé na tom je, že když jsem něčím hodně zaměstnán a na kašel si nevzpomenu, nekašlu. Jakmile si vzpomenu, zaškrabe mě v krku a kašel je zpět. V poslední době mě začaly dráždit veškeré umělé vůně (osvěžovače vzduchu, deodoranty a pod.). Také asi chladný vzduch na př. když se nakloním v obchodě do chladících boxů. Prosím, pokud mně můžete pomoci na dálku abych nemusel domů (letenka je drahá) bylo by to dobré. Jinak musím letět. Děkuji Bohuslav Klímek Maspalomas Gran Canaria.


07.06.2013

Suchý a dráždivý kašel

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda se dá vyléčit dlouhodobý dráždivý a suchý kaše. Už několik let mě trápí suchý dráždivý kašel, vyzkoušela jsem už všechny možné sirupy,kapky,léky a nic. Pomůže to jen na chviku a jakmile přijde nějaké i malé nachlazení okamžitě kašlu, dávím se hlavně v noci.Takže se ani moc nevyspím,spíš celou noc prosedím. Na plicích nemám nic,výsledky odběrů jsou v pořádku. Už si snad myslím, že mám na plicích někde schovaný ložisko, jestli třeba plíseň v organismu,nebo fakt nevím. Už jsem z toho hodně vysílená, nemůžu moc sportovat,protože mě to vyčerpává a limituje. V zimě nemohu moc lyžovat-běžkovat, už jsem z toho moc zoufalá. Byla bych moc ráda,kdybyste mi nějak pomohl. Svým kašlem otravuju nejen sebe ale i okolí.Prosím pomozte mi. Děkuji Jana z Vysočiny


02.04.2013

Suchý a dráždivý kašel a knedlík v krku

Dobrý večer, je mi 47 let a už 14dní mě trápí suchý až písklavý kašel dráždivý a mam pocit že mám knedlík v krku..a pálí mě žáha


01.04.2013

Stresový kašel a léčba skrze léčivé byliny

Dobrý den, můj přítel se již pár let potýká s problémovým kašlem. Nevychází mu to ale z žádného nachlazení, jen ze stresu. Jakmile přijde zkouškové, vždy se mu kašel zhorší. Někdy ho z toho bolí i na plicích. Doktoři mu po několika vyšetřeních nic nenašli. Jaké byste mi doporučil bylinky?
Mockrát děkuji :)


12.02.2013

Bolesti svalů a trnutí rukou, suchý kašel a bušení srdce

Dobry den,chtela bych Vas poprosit o radu.Hned po probuzeni mě bolí cele tělo.V noci mě budí trnuti rukou.Neurolog mi předepsal Secatoxin forte,pomohlo mi částečně.Navic mě dlouhodobě bolí levý kloub, trne, bolest prostřeluje do nohy i zad.Na rengenu nejsou změny.Dlouhodobě me take trapi suchý kašel a buši mi srdce a to i v klidu. Je mi 40let,potiže mam hlavně posledni 2roky.Děkuji za radu. Související články09.12.2011 - Kategorie: Léčení duše i těla

Sychravé počasí je rájem pro viry a bakterie

Streptokok, stafylokok a virové infekce jsou odolní protivníciLéčitel Jonáš je Vám k dispozici ve všední dny od 9 do 16 hod. na telefonu 605 456 682
Vaše dotazy a připomínky můžete posílat na e-mail lecitel.jonas@seznam.cz
FaceBook léčitele
Média

Léčitel a bylinář Jonáš byl hostem v diskuzním pořadu "Máte slovo" s Michaelou Jílkovou. Na jeho záznam se můžete podívat ZDE.


Článek, komentující pořad "Máte slovo", si můžete přečíst v Parlamentních listech.


Další reakce na pořad Michaely Jílkové. Tentokrát na serveru EuroZprávy.cz.